Eesti uudised

Solarise keskuse tulekahju põhjustas põlema läinud UPS-seade (7)

Kristjan Väli, 28. november 2016 11:59
Põleng Solarise keskuses.Foto: Alar Truu
Tallinnas Solarise keskuses evakueeriti eile õhtul kella kümne ajal kõik töötajad ning kinokülastajad, sest hoone sideruumis läks põlema UPS-seade.

UPS-seade on katkematu toiteallikas, mida kasutatakse vooluvõrgu rikete ja elektrikatkestuste korral. UPS paikneb tavaliselt hoone serveriruumis või elektrikapis, kuid seade on levinud ka kodukasutuses.

Seda, miks UPS-seade põlema läks, Solarise haldusjuht Rain Luksi täna hommikul veel öelda ei osanud.

Problemaatiline ja veniv oli tulekahjust teatamine. Keskuse kõlaritest tuli märguanne, et hoones on tulekahju ning kõik peavad väljuma, kuid mõne hetke pärast teavitati, et tegemist on valehäirega.

Luksi sõnul tuli esialgne häire sideruumi vahetus läheduses asuvast kontoriruumist, mida turvamees kontrollis, kuid kuna seal suitsu polnud, siis teavitati maja valehäirest. Valehäired on mehe sõnul üsna tavapärased.

Tulealarmi põhjus selgines, kui turvamees tundis suitsulõhna, mis tuli sideruumist ning teavitas kõiki tulekahjust.

Samal teemal

"Sideruum on omaette tuletõkketsoon, seal on metallist tuletõkkeuks ning betoonseinad," räägib haldusjuht, miks ei liikunud suits kiiremini ruumist välja ja miks viibis tulekahjust teavitamine.

Eile mainisid keskusest evakueeritud töötajad kurvalt, et peavad õues külmetama ning ei saa Estonia teatrisse sooja minna. Väidetavalt oli sellist võimalust neile lubatud.

"Eile õhtul ei pöördunud keegi teatri poole sooviga majja sisse pääseda. Sel kellaajal meil etendust ei olnud ja maja oli suletud. Valves oli vaid teisel pool maja asuv infolaud ja kui infolauda oleks teavitatud, oleks saanud ka maja vajadusel avada," räägib Rahvusooper Estonia avalike suhete ja turundusteenistuse juht Ülla Veerg.