Eesti uudised

FOTOD | Hukkunud meest nähti õnnetuse eel tee ääres taarumas (5)

Mattias Tammet, 28. november 2016 04:00
Foto: Alar Truu
Päev pärast õnnetust on 37aastase mehe poekott endiselt sealsamas, kuhu see kukkus.

Maantee ääres meenutavad õnnetust üksikud auto plastitükid ja ilmselt uurijate maha pudenenud sinised kummikindad. Tee serval on must seljakott, kust on teele pudenenud hapukurgid, majonees, doktorivorst. Ja vähemalt kolm pudelit apteegipiiritust, üks neist tühi. Ei mingeid küünlaid.

TOMATID, TELEFONIKORPUS, TÜHI PIIRITUSE-PUDEL: Veel eilegi ei olnud keegi hukkunud mehe asju ära viinud. Foto: Mattias Tammet

Samal teemal

Laupäeva õhtul kell pool kaheksa sai politsei teate liiklusõnnetusest, kus oma elu jättis Keila–Haapsalu maantee ääres kõndinud 37aastane mees. Mõni kilomeeter enne Rummu alevikku põrkas pimedal sirgel maanteelõigul Keilast Haapsalu poole sõitnud BMW kokku jalakäijaga, kelle ainus helkur oli politsei sõnul kulunud ja halvasti paigaldatud. Juht oli kaine ja juhtimisõigusega. Kuna vigastada sai auto juhipoolne külg, järeldasid politseinikud, et tõenäoliselt oli hukkunud mees õnnetuse hetkel keset teed. Sirgel teelõigul jääb ühele poole teest põld ja teisale võsa.

Veidi eemal on mitu talu, kuid ükski ümberkaudne elanik ei ole õnnetuses hukkunud inimesest midagi kuulnud. Näinud siiski küll. "Abikaasa ja poeg tulid sealtpoolt umbes 40 minutit enne õnnetust, siis nägid teda tee ääres. Tundus täiesti mitteadekvaatne," räägib lähedaloleva talu perenaine.

Mees olevat tugevasti taarunud, kuid suutis vähemalt nende möödasõidu ajal tee servas püsida. Autojuhile tundus, et musta riietatud mees läks Rummust Keila poole. Jalakäija oli vähemalt sel hetkel õiges teeservas ehk liikumissuuna suhtes vasakus ääres. "Pärast olid meil külalised. Siis nägime sauna aknast, kuidas vilkuritega autod mööda sõitsid," teab naine.

"Koer haukus enne seda hästi palju," ütleb ühe teise talu perenaine.

Ta tõdeb, et tegelikult haugub koer muidu ka, vähemalt möödujate peale. Neid käib sealt küllalt palju. "Musta riietatud nagu prügikotid," ütleb perenaine pahaselt – pimedatel õhtutel pole neid eriti näha. Tema sõnul on selle teelõigu peal ka varem õnnetusi juhtunud, ehkki tee on sirge ja nähtavus hea.

Samal teemal

08.11.2016
Harjumaal hukkus 57aastane autolt löögi saanud mees
26.10.2016
MUST PÄEV LIIKLUSES: Haapsalu-Keila maanteel hukkus 37aastane jalakäija