Eesti uudised

Purjus bussijuhti asendanud naine: olin õigel ajal õiges kohas (47)

Gerly Mägi, Siim Randla, 27. november 2016, 19:15
Foto: Facebook/Migle Nael
Laupäeva pärastlõunal sai politsei teate, et Ikla piiripunkti poole sõidab liinibuss, mis teeb kummalisi ja ohtlikke manöövreid. "Tulin Pärnust peale, juba siis oli märgata, et bussi sõidustiil on kahtlane. Tagurdas üle äärekivide. Sõidumaneer oli äkiline," räägib Triin, kellest üsna varsti loo kangelane sai.

Bussijuhi kahtlaste sõiduvõtete peale otsustasid reisijad politseisse helistada. Mõne aja pärast peatasidki nad Riia suunas liikunud Ecolines'i bussi kinni. Piirini oli siis jäänud veel 20 kilomeetrit.

Samal teemal

"Bussijuht ütles, et jõi viina. Samas Pärnus maha astunud juht tundus samuti purjus olevat, aga see juhtus enne, kui politsei bussi kinni pidas," rääkis samas bussis viibinud Migle Delfile.

Triinu sõnul jäi buss otse teele, kus oli suur liiklus. Kui juba ligi tunnike oli seistud, tuli Triinu sõnul bussi politsei ning teatas, et juht joobe tõttu edasi sõita ei saa. 50-aastasele bussijuhile tuli hakata asendust otsima.

"Mul on bussijuhi juhiluba, võin edasi Ikla piirini sõita," öelnud Triin, mispeale läks politsei ilmselt Ecolinesi helistama. Triin lubatigi rooli ning bussitäis rahvast jõudis üsna pea Iklasse. Sinna saabus mõne tunni pärast uus buss koos juhiga, kes reisijad Riiga viis.

Oma rolli reisijate turvalisel toimetamisel piirini Triin tagantjärele üle ei tähtsusta. "Lihtsalt juhtusin olema n-ö õigel ajal õiges kohas, või siis kogu konteksti ja juhi promille arvestades olime tegelikult kõik valel ajal vales kohas."

"Minu jaoks on oluline hoida fookuses seda, et alkohol ja juhtimine kokku ei käi, seda enam kui tegu on kutselise juhiga, kelle vastutada on oma kaasreisijate ohutu sihtkohta toimetamine," sõnas Triin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee