Eesti uudised

"Käed eemale, nöörijad, minu tööpension on minu omand!" (82)

LISA KOMMENTAAR

29. november 2016 19:11
jälle saadeti kommentaar modereerimisele, miks seda jälle ei avalda seesama moderaator, kes täna tegutseb.
seadusemuutmisest 29. november 2016 19:09
Euroopa kohus saab muuta küll neid hundiseadusi, kui ise julge oled ja enda eest seisad, aga mitte lollina igal pool saba jalge vahele ei tõmba, kui ahnurid sulle kõri kallale purema tulevad. Meil on õiguskantsler, kes selle asja peab lahendama rahvusvahelisele õigusele toetudes.
topeltmaksustamine 29. november 2016 18:41
Miks võtab eesti riik soomes väljateenitud pensionilt makse, nendelt on juba maksud makstud ja topeltmaksustamine on keelatud, see on seadus, andke selline terror euroopa liidu kohtusse. Kus on õiguskantsler, miks ta ei kommenteeri.
Olev 29. november 2016 02:03
Vähe aega tagasi avaldas Delfi teate, et riigivõlglaste võlg eesti riigi ees on 510 miljonit eurot. Sealt raha kättesaamine käib riigile üle jõu. Seepärast on lihtne riigile raha saada eakate käest, kes vastupanu ei osuta. Inglise miljonäridest filminäitlejad ütlesid, et nad ei maksa midagi enne, kui riik ei ole võlglaste käest võlgu kätte saanud. Neil on võimalus kohtutes riigile vastu hakata. Kahjuks meil selline võimalus puudub, sest ei jaksa asjalikku juristi vaeva kinni maksta. Eesti riigil on põhiseaduses küll klausel, et Eesti riik kaitseb oma inimest. Aga see selleks.
Olev 29. november 2016 00:27
Soome pension hakkab Soomes tööd tegevale inimesele kogunema esimesest tööpäevast alates, kui kuupalk ületab 57 eurot. Kuni 58 aastase elueani maksab töötegija 2016 aasta andmetel 5,5% , 58-68 aastane 7,1% oma netopalgast , ülejäänu kuni 24% ni maksab tööandja. Sellega koguneb inimesele pension. Selleks, et Soome riik ei peaks ei peaks pensionieas inimesi üleval pidama, on pensioni maksed kohustuslikud, ning kogutud pensioni haldab pensionifond, minu puhul ETERA. Pensionifond investeerib minu raha, see on pensionifondi mure, näiteks kuu peale, Hiinasse või Marbella kuurortidesse, ning tagab minule pensioni surmani koos intressidega. Selle eest maksan mina käesoleval aastal 17% oma pensionist pensionifondile. Soome pension on minu omand. Eest riik ei tohi võtta minu omandit, minu eestist väljateenitud maksuvaba pensioni, maksustamise aluseks.
Olev 29. november 2016 00:05
Kahjuks läks lugu minu poolt läbi lugemata lehte. Seepärast täpsustan oma lugu. Ei maksustata soome pensionit, vaid soome pension , kui omand , võetakse eesti maksuvaba pensioni maksustamise aluseks. Lihtsamalt lahti seletatuna on olukord selline, et ma olen säästnud omale pensionipõlveks raha, ning maksu ja tolliamet maksustab eesti riigile tehtud töö eest saadavat eesti maksuvaba pensioni minu säästude arvel. Veel täpsemalt lahti seletatuna - kui eesti riigil tuleb taas tahe kuhugi kõrbe matta mitusada miljonit eurot, siis on asi lihtne. Igale edukale inimesele saadetakse maksuteatis "" Õnne maks 500 eurot"", siis nutate aga maksate, sest maksust lahti saate ainult kohtu abil. Aga kohtu teed käisin üle kahe aasta tulutult. Loodan,et nii kaugele ei minda.
N 28. november 2016 11:07
tjah 27. november 2016 20:47
Uue koalitsiooni maksumuudatusega hakkab mees kaks korda rohkem riigile maksu maksma, sest kaob ära pensionäri 170+252€ maksuvabastus!

b 27. november 2016 13:42
Kurb kui enda tervisega tasutud tööd saad kuskil kaugel vaatamas käia . Aga meite riik tahab ka töö tegemist vaatamata väiksele rahale . Olete siis oma suure raha hunniku otsas õnnelikumad ?
Olev 29. november 2016 09:47
Seda õnnelikuks olemise asja tuleb küsida igalt soomlaselt, sest soomlane saab iga töötegemise eest õiget palka. See ei ole ju normaalne nähtus, kui eesti poe müüja, eesti pangateller, eesti bussijuht jne. saab analoogse töö eest neli korda väiksemat palka kui naaberosariigi soomlane. Kui vaadelda mõlema osariigi, Soome ja Eesti, tööinimeste palku ja Brüsselis töötavate inimeste ulmelisi töötasusid , toetusi, siis kuidagi ei usu , et nad Brüsselis enam kui kümneid kordi rohkem vaeva näevad.
ka pensionär 27. november 2016 13:23
Aga okupantidest vene ohvitserid,kes saavad nii Venemaa kui ka Eesti vanaduspensi,ei maksa üldse tulumaksu (u 500-1000 euri).Seda olen kuulnud mitmelt sõjaväepensionärilt,kusjuures saavad Eesti riigilt veel invaliidsustoetust!
no 27. november 2016 16:55
pole tõsi! Maksavad nagu vaja!
Koonga pood 27. november 2016 05:38
pole vaja minna mujale tööle,parem joo poe taga öltsi ja sit-u ymber poe !
. 26. november 2016 20:02
Olen samamoodi nii Eesti pensionär, kui ka Soome pensionär.
Ja Soome pensioni pealt lähevad mul maksud automaatselt Soome Vertoimistosse.
EU seaduse järgi topeltmaksustamit ei toimu--seega Eestisse ei maksa.
Arsiabi kindlustab Soome poolt väljaantud Euroopa ravikindlustuskaart.
samuti... 27. november 2016 19:22
elan soomes, saan pensioni nii Eestist kui Soomest. Eesti peansionist, võetakse automaatselt maha igakuiselt 20% ja Soome pool liidab minu Eesti pensioni brutona oma pensionile lisaks - ja võtab omakorda maksud! Kas ütleb, et topeltmaksustamist ei ole? On ju!!!
sellevõrra 27. november 2016 20:35
võetakse soome pool vähem, mis eestis on juba maksustatud
Manivald 26. november 2016 15:08
Imelik, ehitas soome riiki üles ja nüüd elab eestis, sama mis ehitasin maja, aga nüüd elan puukuuris.
Olev 29. november 2016 00:54
Minu kodu on olnud Eestis. Soomes käisin tööl nagu saarlased muiste mandril kraave kaevamas.
Pensionär 30. november 2016 10:25
Laste koolitamine ja ka ravi oli Eestis, sotsiaalmaks laekus Soome, seega maksid kohalikud sotsmaksu maksad pere kulud. Vastava riigi resident maksab makse residentsuse järgi.
Kas ikka on? 26. november 2016 15:01
Isiku seisukohalt võttes tundub olukord ülekohtune. Aga Eesti riigi (ka minu) arvamus on natuke teine. Me kõik teeme tööd ja maksame makse. Maksude eest käivad siin meie lapsed koolis, politsei hoiab olukorral silma peal, tegeldakse piiri valvamise ja riigikaitsega. Aga Soomes töötanu ei ole sellesse panustanud sentigi. Seega need teenused, mis ta nüüd pensionipõlves saab, ka arstiabi näiteks, tuleb meie rahakotist. Lapsed jõuavad ju veel oma hariduse ja arstiabi tagantjärele tasuda... Aga mis "kasu" meil sellest mehest on, kes ainult tarbib?
26. november 2016 16:01
Pensionär peab hakkama oma maksudest riiki üleval pidama, samal ajal kui toiduahela püramiidis krabavad omale nii kuis jaksavad? Puhas eestlaste kadedus. Ei tea mis imelisi teenuseid üks pensionär ikka saab oma 300-350 eurose pensioniga, kuigi ta on 20-30-40 aastat Eesti riigi jaoks orjanud ning siis teinud veidi Soomes tööd, et saada oma 350 eurosele pensionile veidigi lisa. Nagu nägite ise, ka uus valitsus ei pööranud pensionäridele mingit tähelepanu.
Juuli 26. november 2016 18:04
"kasu" on juba see, et Soome raha kasutatakse siin,makstes kaupade ja teenuste eest.
Olev 29. november 2016 10:11
Kasu on see, et me oleme koos abikaasaga suutnud üles kasvatada , kõrghariduse võimaldada kahele inimesele, tütrele ja pojale. Neil omakorda on kuus last, kellele poeg ja tütar üritavad anda eluks parima. Kas see on väike panus meie eestlaskonna püsima jäämiseks? Meil rõõmustatakse iga jõulu, uusaasta eel, idanaabrite suure turistide voolu poolt riiki toodud rahade üle. Aga meie, Soomest pensioni saavad inimesed, toome igakuiselt raha riigi majanduse turgutamiseks. Kas see polegi midagi väärt?
Seekord sedapidi! 26. november 2016 18:41
Tasuta tarbib või . . . ? Tema tarbimine siin tähendab ju seda, et "meie pagar küpsetab leivapätsi rohkem" Hoopis soomlased peaksid kurjustama, et me maksame sulle pensioni aga siin viid selle raha riigist välja, meilt välja kes me sulle omal ajal tööd ja leiba andsime. Tänamatus! Soome pensionärina ta Eesti riigilt hüvesid ei saa. Haiguskindlustuse asjad on ka seadustega riikidevaheliselt reguleeritud ja kui ükskord vanadekodu terendab, selle maksab ta ka kinni. Mees annab Eestis elades nii mõnelegi tööd mis tema pensionist saab kinni makstud. Milles küsimus?
Urmas 27. november 2016 11:22
Eestis elab üsna palju soome rahvusest pensionäre, kes on soetanud eestis kinnisvara ja elavad siin odavate hindade pärast. Nende pensionist ei saa ju Eesti riik mitte midagi.
Samas selle võitleva pensionäri kasvatas ja koolitas mitte praegune Eesti Vabariik vaid väga-pähh Venemaa. Seega võiks ju Venemaa maksud endale nõuda, Eesti riigil poleks kobiseda midagi!
Urmas 27. november 2016 18:33
To A.H
Maksavad käibemakse, aktsiise jne ... Ma tean!
Lisaks maksavad veel hambaravi, proteesimise jne...
Suust välja ei aja ma küll mitte midagi, ma kirjutam! See oli A.H. taolistele!!!
Maksvad ikka ? 27. november 2016 21:31
Nad elavad ju siin, ostavad süüa, maksvad kommunaale jne... alv iga ostu eest! Kõik Eesti riigile
juku 28. november 2016 19:48
No nii rumalat annab otsida! Siin elades kulutatakse ju Soome poolt tulnud raha, makstakse kaupade ja teenuste eest. Ja isegi kinnisvara ostes maksti ju ka makse. Kuidas kurat saab nii tume olla?
A.H., to kas ikka on? 27. november 2016 15:20
Kui ta siin tarbib siis jääb see raha ka siia ja see summa on suurem kui jätavad siis kolm eeti pensionäri, ja riik saab nii kui nii oma noosi juba aktsiiside ja käibemaksuna endale. Ravikindlustuse plekkib samamoodi soome pool kinni. Peale kauba, suurema osa elust seega üle 20 aasta, orjas see vana ka Eesti riiki. Nii et kasu on tast küll ja veel.
vanainimene 26. november 2016 14:36
Lapselaps rügab välismaal tööd teha mis hirmus. Töömigrantidelt võetakse igas riigis üldjuhul rohkem kui omadelt. Eesti noored rändavad ära. Suurim probleem on vähenev rahvastik. Ta tahaks väga tagasi tulla ( sõbrad ja pere), kuid mäletab endist elu: Täiskohaga tööl käies ei jätkunud äraelamiseks raha. Meie toetasime. Arvestatakse küll minimaalset toidukorvi, kuid millal võtab keegi kokku minimaalse elatusmiinimumi: üür, toit, minimaalaelt riideid jm esmavajalikku + minimaalselt kultuuri ja tervist. Sellest väiksem ei tohiks olla miinimumpalk ega pension.
Miks lastakse firmadel omada vanalinnas ja kesklinnas kortereid, mida kontrollimatult ja kindlasti mitte täismahus makse makstes välja renditakse. Muuhulgas ka pagulastele. Miks peavad samas majas elavad eraisikud võrdselt nende firmadega maksma äripindadel asuvate firmade maamaksu osaliselt kinni. Miks need jutud alati kinni mätsitakse ja ei tehta korda majja. Selle asemel otsitakse kohta, kus saaks tavakodanikele makse tõsta.
no 26. november 2016 16:58
ei mõista sa probleemi, vanainimene!
vanainimene 26. november 2016 19:25
jäi veel kirjutamata, et nii Eestis kui välismaal töötab korraliku (tasuline väljaõpe) eriharidusega ühesugusel tööl. Seal saab raha kõrvale panna, siin ei elanud ära.
26. november 2016 23:46
Aga miks tulla tagasi, kui seal on nii hea, ela edasi soomes ja kuluta kõrval pandud raha
27. november 2016 03:05
Tuli et saaks piriseda
Proletariaat kriiskab 26. november 2016 14:15
Tehke siis endile riik, kus makse ei ole.

penskar 26. november 2016 12:49
ka Eestis võetakse pensionitelt maksu, kui see nii suur on, seega pole vahet, kus teenitud. Samas on ju kahe riigi vaheline leping topeltmaksustamise vastu, ju siis Soome sellelt pensionilt maksu ei võta, kui ta pole Soome elanike registris.
ärge unustage, et 26. november 2016 13:28
Soome pensioni maksusüsteem on astmeline. Pensionilt hakatakse tulumaksu maksma alles 833+ euro pealt, mis on 0,7%, sealt edasi astmeliselt järjest suureneb.
Eesti riigi moodi 20%+ makstakse tulumaksu alles siis kui pension ületab 1667+ eurot.
Eesti riik aga nöörib Soome pensionilt 20% iga summa pealt.
https://www.veronmaksajat.fi/luvut/Laskelmat/Elakkeensaajan-veroprosentit/
no 26. november 2016 17:00
ela siis Soomes ja ole rahul!
väga huvitav 26. november 2016 17:34
Minu arvestuslik pension on ca 600 Eurot kuus ja üksikisiku tulumaks seljas kõigel,mis üle 395 Euro kuus. Seega - teenige kõvasti 2.sambasse,et pensionieas tulumaksu maksta. Kas see on õiglane? Usun,et ei ole,sest pension on välja teenitud läbi juba makstud maksude.
26. november 2016 23:47
Kui soomes võetakse vähem, miks peab elama esestis
27. november 2016 03:06
Sest tahab et võtaks tohkem
meil on vabadus. 27. november 2016 09:20
inimesel on õigus elada seal kus ta tahab. tahate eestist teha venemaa. laske käia. soomlased elavad ka eestis. kas neilt võtab eesti riik pensionilt matti.
26. november 2016 17:33
Paljud pensionärid lähevadki mujale elama sest Eesti hundiseaduste järgi visatakse pensionärid metsa surema. Peale maksude pole neist ju enam mingit kasu.
Konkreetne juhtum 26. november 2016 23:49
Aga miks tulla tagasi ja pärast hädaldada
eestlane 27. november 2016 20:47
ikka armastab teist eestlast! Pyhä myristus, kas siis nii raske on aru saada, et inimesed lähevad välismaale tööle kuna eestis ei ela ära!. Ja tagasi kodumaale teenitud vanaduspuhkust veetma.
Väike remark vilust naljast 26. november 2016 11:21
Hea ajakirjanik, palun kirjuta ikka naljaviluks, mitte nalja viluks.
Saame aru, et kokku- lahti käib sulle grammatilises kontekstis üle jõu, aga proovi vähemalt.
Tervitan moderaatorit ;).
tibu 26. november 2016 11:14
mõned mõtted:
Omandipõhiõigus sisaldus kõigis Eesti varasemates põhiseadustes, 1920. a PS §-s 24 ja 1938. a jõustunud PS §-s 26. Rahvusvahelised inimõigusaktid kaitsevad omandiõigust eri määral. Inimõiguste ülddeklaratsiooni art 17 kohaselt on igal inimesel õigus vara omamisele nii üksikult kui ka teistega koos. Kelleltki ei tohi meelevaldselt tema vara ära võtta.
RKÜK (Riigikohtu üldkogu)on öelnud, et § 32 kaitse ulatub nii kinnis- kui vallasasjadele kui ka rahaliselt hinnatavatele õigustele ja nõuetele (RKÜKo 17.06.2004, 3-2-1-143-03, p 18). Hiljuti on RKÜK täiendanud, et § 32 kaitseb omandina varalisi õigusi: nii asju, raha kui ka rahaliselt hinnatavaid õigusi ja nõudeid (RKÜKo 31.03.2011, 3-3-1-69-09, p 56). RKTK on leidnud ka, et kaitstud on nii omandist tulenevad asjaõiguslikud kui ka võlaõiguslikud nõuded (RKTKo 01.11.1995, III-2/3-26/95; 05.10.1995, III-2/1-56/95...
kas riigil on üldsegi õigust meie töötasudelt maksu võtta??
Lugege Soome seadusi 26. november 2016 11:25
Soomes elades on pensionimaks palju suurem.
Miks meie riik peaks teisiti toimima?
Riigikassa on tühi, raudtee vajab ehitamist, kohe vaja riigikogulaste palka tõsta.
ARVAJA 26. november 2016 11:06
See on tõesti häbematus mis inimestega tehakse. Eesti pension on nii väike, et sa oled sunnitud, lisa teenima. Ka eesti pensionäär tahab inimväärset elu elada. Eesti valitsus on nagu kaarnad sinu raha kallal, kui sa natuke rohkem raha saad. Ma olen ju tööd teinud ja maksusi maksnud. Soome riik ju võtab juba maksud maha.
26. november 2016 12:42
See ongi kummaline, et kui nad mõni aeg elavad Soomes, teevad tööd Soomele, maksud makstakse ausalt Soome ja kui hiljem tagasi Eestisse tullakse, siis arvab Eesti riik, et Soome pensioni pealt pealt peab makse maksma. Kusjuures minnakse kallale mitte ainult Soome pensionile, vaid ka väikesele Eesti pensionile. Eestlaste kadedus on võimas.
no 26. november 2016 20:12
"kadedus" pole siin küll õige sõna - selline on seadus!
Leopold 26. november 2016 10:35
Kuidagi pidi ju reformiahel omale mõnusa äraolemise kindlustama
26. november 2016 12:57
Kõige naljakam on see, et ühe ja sama ametkonna ametnikud pole kõikide seadustega kursis. Üks räägib üht, teine räägib teist juttu.
mõnna 26. november 2016 10:09
eesti ongi debikate riik
TT 27. november 2016 20:12
Ja sina passid siin debikate juures???
MadMax 26. november 2016 10:00
Rahva annetuste pealt korjatakse samuti maksu 2 korda. Esimest korda palga pealt, teist korda annetuse pealt.
Ja veel. 26. november 2016 10:47
Nii on ka maamaksuga. Olid kunagi meil EVP paberid, kõlas kena hüüe: nendega saate ära osta oma elamumaa, siis on see teie isiklik. Saigi ära ostetud aga ikka maksad selle "isikliku" maa eest maamaksu?
kuku 26. november 2016 21:36
enamuses maailma riikides on varamaksud, sealhulgas maamaks
ants 26. november 2016 09:44
no 26. november 2016 20:14

Vmaamiis 26. november 2016 09:35
Kahjuks on selliseid eestlasi,pensinäre, sadu!!
26. november 2016 12:45
Üle 6200 Eestis elava pensionäri saab pensioni ka Soomest ning ollakse nagu kaarnad selle kallal. Millegipärast arvatakse, et eestlane lausa peabki 350 eurose pensioniga ära elama.
no 26. november 2016 17:06
elasid Soomes, maksid oma maksud sinna. Nüüd tulid Eestisse, milline on sinu panus meie riiki? Soovid kasutada meie hüvesid, ise seejuures midagi panustamata! Normaalne et sind maksustatakse meie seaduste järgi.
kuule no... 27. november 2016 09:21
ma olen eestis ka 32 aastat tööd teinud ja makse maksnud. olin 15 aastat soomes tööl ja maksin ka makse. nüüd eesti pens. 335 e ja soome 864 e ja ma ei maksa ei siin ega seal. mõlemas riigis on need summad maksuvabad. Sa NO ela ja tööta ka mõni aeg välismaal ja siis vaatame kuidas sa edasi kraaksud siin.
ei maksa? 27. november 2016 13:55
Küll sa maksma hakkad, ka tagantjärele, kui meie kallis maksuamet avastab et sa ei maksa. Need pensionid liidetakse ja maksad nii et vähe pole. Tean omast käest, maksan ligi 300 eurot igal aastal, kuigi mu soome pension on ainult 136 euri ja eesti oma 372 euri.
EI MAKSA 28. november 2016 09:39
minu summad on maksuvabad !
26. november 2016 12:56
oi,oi,oi 26. november 2016 09:26
Selline asi on võimalik vaid Eestis.Soomes maksad nagunii kõik oma maksud, ausalt aga näljane REF tahab omakorda veel sellest osa saada.No on alles pätikari.Ega inimene ei läinud paremat võõrsilt otsima kui siin oleks nii hea olnud. Selle palga eest mis siin makstakse ei saa korralikult süüagi mis sa veel tahad pereloomisest.Häbi,häbi REF-i kaltsakad.
26. november 2016 12:15
inimene ei pea kahes riigis makse maksma. maksab seal kus ta on resident. aga pensionist makse maha võtta on äärmine alatus.
to 12:15 26. november 2016 12:55
Kuid maksab ebaõiglaselt sest Soomes makstakse pensionilt tulumaksu alles siis kui see ületab 450-500 eurot kuus. Meil aga võetakse Soome pensioni igalt summalt 20% tulumaksu maha. Seega saab Eesti riik täiesti põhjendamatult Soomes töötanutelt lisaraha, sest maksud on ju oma töötasult Soome makstud, kuid priske tulumaksu maksab Eestile.
no 26. november 2016 20:20
on ikka raske mõista, et kahe riigi elatustasemed on väga erinevad, samas käib elu kumbaski riigis OMA seaduste järgi. Kui ei soovi Eestis oma välistulult makse maksta, tuleb eladagi Soomes! Katsuge seal siis oma pensionist elada - näete, et erilist vahet Eestiga polegi!
kuku 26. november 2016 21:40
tulumaksuvaba miinimum kehtib kogu sissetuleku kohta (eesti pension+ soome pensioon) mitte iga sissetuleku kohta eraldi. Nii on ka soomes.
Värske penskar. 26. november 2016 22:20
Saan nõuka aja eest Eestist pensioni mis on alla maksuvaba miinimumi- sellest võtab Eesti riik 20% tulumaksu kuna ma ei ela Eestis. Sooome ei võta Eesti pensionilt midagi. Kuna Soome osa on suhteliselt madal siis tulumaksu Soomel ei ole küll aga on mingid väikesed % mis koosneb haiguskindlustusest ja telekamaksust.
Kalev 26. november 2016 09:12
Masendav on sellist juhtumit lugeda,kui oled terve elu pingutanud,et kindlustada omale muretu vananemine ja siis keegi tuleb ja lihtsalt võtab osa sinu raha endale.
See 26. november 2016 08:45
on oravate kilekotitamise tulemus
Inna 27. november 2016 02:31
Seadus on seadus ja see jätkub ka uue, Keskerakondliku valitsuse ajal. Nüüdsest peaks esitama need küsimused uuele valitsusele. Kui härrale elu Eestis ei sobi, siis võib ta ju Soome tagasi kolida. Palju aastaid pole ta Eesti riigile ju sentigi maksnud.
ks 28. november 2016 15:08
To inna, ei peagi maksma, kui eestis ei töödanud
TK 26. november 2016 08:42
" ....algas üle kahe aasta kestnud kohtuprotsess minu ning maksu- ja tolliameti vahel," jätkab sillutisemeiste..."
Saa aru, refkommaritel olid juba näpud põhjas-puukellal aga võlad kaelas. eestis teeniva tulu pealt ju pappi ei tule nii palju kui vaja.
26. november 2016 13:08
Vaja ju pagulased ära toita, katta ning tagada ilma kuludeta haigekassateenused ja sotsteenused.
no 26. november 2016 17:08
saa juba ükskord neist pagulastest üle!
. 26. november 2016 20:11
Ja kui asi jõuab Euroopa kohtusse, loksub asi paika ja Eesti riik maksab sulle kõik rahad ilusasti tagasi ja vabandab pealekauba.
Töölisel on õigus saada pensionit igast riigist, kus ta on mingid arvestuslikud aastad töötanud.
Kui tahtmist on, võid kõik Euroopa riigid jupikaupa läbi käija--jõuad küll.
Iga riik, kes sulle pensionit maksab, võtab sealt ise oma maksud maha.
Need seadused on kõigis riikides samad.
Euroopas ei toimu juba ammu topelt maksustamist.
noojaa 27. november 2016 02:32
Euroopa kohus ei saa muuta erinevate liikmesriikide seadusi. Ja seadust pole rikutud.