Eesti uudised

Paroolikaardiga ülekannete tegemine võib peagi olla möödanik (52)

Maarit Stepanov, 26. november 2016, 04:00
MUUTUSTE TUULES: Paljudele eestlastele harjumuspäraseks muutunud koodikaart võib juba mõne aastaga kaotada oma senise mõtte.Foto: Stanislav Moškov

Euroopa Liidu pankadele võib juba kahe aasta pärast rakenduda piirang, mis ei luba nende klientidel koodikaartidega endistviisi toimetada. Nii püütakse muuta pangatehingud turvalisemaks.

Eestis on koodikaart kõige levinum viis internetipangas toimetamiseks. Rahandusministeeriumi õigusosakonna nõunik Kaarel Eller ütles Eesti Päevalehele, et praegu pole veel teada, millal karmimad turvanõuded pankadele rakenduvad või mida need täpselt tähendavad. Siiski võib aga arvata, et paroolikaardid ei vasta uuenevatele turvanõuetele ja seega on võimalus, et 2018. aasta teises pooles saab nendega teha veel vaid piiratud toiminguid.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Ott Heinapuu selgitab Õhtulehele, et lõplik otsus paroolikaartide kasutamise kohta on neid väljastavate pankade teha: määrusesse läheb kirja kõige suurem piirmäär ehk kui suuri tehinguid tohib paroolikaardiga teha.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. november 2017, 14:20
Hüvasti, netipankade paroolikaardid!
9. juuni 2017, 13:34
Miks ei maksa nutiseadmega paroolikaarti kasutada?
24. november 2016, 17:44
Juhtkiri | Brüssel muudab meie paroolikaardid kasutuks
24. november 2016, 06:47
Sajad tuhanded pangakliendid peavad paroolikaartidega hüvasti jätma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee