Eesti uudised

Paroolikaardiga ülekannete tegemine võib peagi olla möödanik

Maarit Stepanov, 26. november 2016 04:00

52 KOMMENTAARI

s
Süsteemselt keskharidusega ekspertide poolt praakseaduseid tootev ja seaduseid mitte täitev riik Eesti./ 28. november 2016 17:15
Mulle tundub, et see järjekordne direktiiv on samasugune nähtus nagu ametnikemaffia riigis Eestis asuti jõustama lubade sunduuendusel EU järjekordset direktiivi ARK töötajate ja MKM maksuparasiitide poolt iseloodud seaduse asendusega mille tõttu tuhandeid inimesi sunniti see aasta Eestist jõuga lahkuma sest neilt võeti juhtimiseõigus sest neil puudus Eestis sissekirjutus !!!! Ja täna ongi selline riik, et inimene kellel puudub Eestis sisse kirjutus või on ta nii vene, et tal polegi kuskil elada kui näiteks oma autos siis ka esmaklassiliselt sooritatud eksamid ja kõik täidetud nõuded ei võimalda tal lubade uuendust saada väidetava Euro direktiivi tõttu, kus ei ole millestki sellest sõnagi juttu ning mida ei saa üldse sellist oma riigi kodanike vastu jõustada. Ametnikeringkaitse ka korduvate kohtu kaasuste kaotamisel on aga Eestis nii vägev, et mingid kodanikud siin ei hüppa ega piuksu. Kui teile öeldakse, et te olete riigitu ja kodakontsusetu isik ja riik rikub JÄLLE massiliselt kohutavalt hulka seaduseid oma kondaike vastu siis see on nii nagu parasiitmaetnike maffia ütleb, et ei tõmbele ega hõppa siin vaid hakatakse asutama aga enne me teeme teile veel trahvi selle eest et te olemas olete varaste loodud mendiriigile omaselt. Selge!
k
Kas laus tsensuuri tingimustes on dialoog enam võimalik ? / 28. november 2016 17:02
Arvestades seda tohutu tsensuuri mahtu mida Eesti Ekspressi toimetus endast etendab oleks kõigi aegade õige suuremaid tsensuuri organeid Eestis kas meil on üldse mõtet enam millegi üle arutleda olukorras, kus olles näinud tsensuuri aluseid on NL jällegi nali tänase Eestiga võrreldes. Küsimus ei ole ju ropuste välja praakimises, mis on aru saadav vaid ikkagi mõtteroimarite teadlikus ja tahtlikus tootmises kus välja praagitakse ikkagi nomenklatuurile mitte sobilike mõtteid massiliselt tuhandete kaupa see läbi tegelikult hyper tsensuuri ja propaganda riigis mõttemudeleid kujundades.
e
Exceli tabelis eskisteeriv ebiilikuteriik. / 28. november 2016 16:59
Ilmselget on Eesti oma värdlahendustega ja riigi eksistentsitusega ning kõike hõlmava vastutulematusega jõudnud sinna, kus reaalselt elu Eestsi ei ole enam võimalik isegi IT inseneri haridusega inimestele sest reaalselt selles riigis ei ütegi normaalselt mitte inimeste aega ja raha raiskavalt töötavad IT lahendust ja sellest on nii kõrini juba, et enam ei taha mitte midagi sellest Eesti jamast kuulda. Äkki lõpetaks selle keskharidusega laste poolt "juhitud" riigi sellisel kujul implementeerimise kolmandate isikute huvides ? Isiklikult pole Eesti suhtes jäänud ühtegi muud tunnet kui põlgus ja viha nagu varga, petise ja kuritahtliku inim*ämpsu suhtes kes tahtlikult ja teadlikult teebki kogu aeg ainult kõigile halba lihtsalt halva tegemise pärast kus ta ise alati kaotaja on lõpuks.
n
No aga milles küsimus???/ 27. november 2016 21:42
Elu ju liigubki edasi.Halajatele meenutaks,et flopi ketta vahetas välja cd ja seda ei kasuta ka juba ammu keegi
k
Kurb/ 27. november 2016 06:09
Ostan samuti erinevatest ostukeskkondadest- osta.ee, okidoki jms kasutatud asju, kuidas nüüd siis sealsetele kontodele ülekannet teha? Jääbki vaid sularahaga käest kätte tehingud?
h
Horros/ 26. november 2016 20:04
Oli juba selle kiviaegse süsteemi kohta uudis.
.
IT tiiger Eesti oma paroolikaartidega :D:D:D
.
Piinlik ei ole?
m
26. november 2016 23:23
Miks mul peaks olema piinlik, kui ma koodiga saan panka tõrgeteta, id lugejaga aga mitte alati
h
Huvitav kas see paroolikaartide käibelt võtmise direktiiv / 26. november 2016 18:37
on ainult eestimaalaste kiusamiseks? Või kehtib ka see näiteks Soome kohta? Seal on paroolikaart vist ainus viis pangas toimetamiseks. Näiteks sealsel OmaSp panga paroolikaartidel on umbes 150 koodi ja kui need saab ära kasutatud, saadetakse automaatselt uus. Ja raha ülekannet võib teha kuni 20 000 euro eest.
m
Mul Soome "Nordeas"/ 27. november 2016 10:21
sarnane süsteem. Seinast saan ööpäevas 1600 välja võtta. Paroolidega aga teen tehinguid nii palju eest kui arvel on. Ilma piiranguteta. See, mida keegi Euroopas jutuks võttis, on tavaliselt Eestis juba seaduseks. Paroolikaartide kaotamine võtab veel väga palju aega. Sest ID kaardi toimingud arvutites, on veel lapsekingades. Läänes tavaliselt nii lihtsalt vanasse kaevu ei sülitata kui Eestis. Seega, ärge paanitsege!
e
Eestis tegutsevad pangad/ 27. november 2016 14:59
võiksid siis seda vananenud paroolikaardi süsteemi pisut kaasajastada. Sama umbes 30 numbriga koodikaart on mul juba aastaid, sellest ajast kui need kasutusele tulid. Nii Ühispanga kui ka Swedpanga. Tehku ka suurema koodide arvuga kaardid, mida saab jälle uuema vastu vahetada kui koodid ära kasutatud. Tahtsin täna laevapiletid ID- kaardiga maksta. No ei õnnestunud! Nuta või naera!
r
reede/ 26. november 2016 18:31
Loll jutt suhu tagasi Kasutan paroolikaarti ei tea mis ajast ja küsiksin no milles problem Jõuan need 9 numbrit ajus säilitada ja vaevalt tavapätsaja aju neid järgi aimata suudab Kuni targemat pole ei maksa nende lollide eurohärraste umbluusid uskuda ja rahvast hirmutada

m
Meeldiv on lugeda, et/ 26. november 2016 18:05
paljudel on ID- kaardiga toimetamisel probleeme. Arvasin siiani, et vaid minu arvutis on midagi viga.
n
Neo/ 26. november 2016 16:02
Paneb imestama, et paroolikaardid ikka veel käibel on. Vist juba 10 aastat tagasi alustati juttudega, et aeg on neist loobuda. ID-kaart on lootusetult ajale jalgu jäänud, ilma et ta kunagi korralikult toimima oleks saadud. Olge mureta, segadused suurenevad, kuni teid pannakse fakti ette, et ainumõeldav lahendus on igaühele kiip naha alla. Tehnoloogia ja rakendused on olemas ja on ladudes ootel, millal saabub õige aeg.
m
maniila/ 27. november 2016 13:33
:D mul ka selline tunne. kõigile kiip ja täielik turvalisus tagatud!
p
PPV/ 29. november 2016 10:46
Turvalisuse tagamiseks hakatakse seda kiipi sul vahetama iga aasta vastavalt sünnikuule. Suureneb kuritegude arv, kus ohver lüüakse uimaseks ja teostatakse temaga väike operatsioon otse tänaval.
t
Tean/ 26. november 2016 12:44
Ei tea SEBs on üpris karmid sisselogimise esimene on sisse oma numbrikombinatsiooniga, teine on 13 arvulise koodi numbri ja tähe koodi segu kus juures peab olema (shift) tähe mustriga. iga 30min tagant logib automaatselt välja kui oled liiga passiivne!
s
Sander/ 26. november 2016 12:10
Arumaeisaa, mis nik see möödanik on? Mis sellel minevikul häda oli?
k
nikk on alati parem/ 26. november 2016 18:19
kui jalgpall aga isailves on vist jälle eestlaste keelele küüneviha sisse ajanud.
s
Spetsialist/ 26. november 2016 12:00
Enne võiks ikkagi mingi stabiilse alternatiivi pakkuda. ID kaart see kahjuks ei ole, kuna näiteks uued 64bit veebilehitsejad (Firefox) ei ole toetatud. Samas on ka vanemate op süsteemide tugi lõppemas, seega varsti ei saagi enam ID kaarti kusagil kasutada. Igasugu muud lahendused on jällegi niivõrd kõrge tasuga (mobiil id), et neid ei ole seetõttu mõistlik kasutada.
j
Jep/ 27. november 2016 08:33
Koodikaart on üks turvalisemaid, mina nt Firefoxksis ID kaartiga toimetatud ei saa, lülitan Windovsi peale, siis väike plastpass töötab.
Paroolikaart on mul kodus, ID kannan kaasas, kumb minu jaoks ebaturvalisem on?
Miks me peame igasuguste eurolollustega kaasa trampima? Kui me nende n.ö. direktiividega kaasa ei sörgi, kas meid visatakse siis liidust välja vä?
m
Maamees/ 26. november 2016 11:40
Kasutan samuti panga koodikaarti. Arvuti programmid uuenevad ja minu arvutiga ei saa enam ID-kaardiga toiminguid teha. Ei aita ka uuenduste allalaadimine - vaheta kogu sisu välja kui tahad.
s
Spetsialist/ 26. november 2016 12:03
Ka uue arvutiga on probleemid kuna uuemad 64bit versioonid ei ole toetatud ID kaardi puhul. Ei mõista miks Sertifitseerimiskeskus oma tarkvaraarendustega nii ajast maha on jäänud.
n
nojah/ 26. november 2016 12:58
Win 10 ja Chrome ja ei saa samuti ID-kaarti tööle. Olgu olemata see rämps.
j
joosep/ 27. november 2016 11:40
Mul on nii Win 10, kui ka Chrome ja ID kaart millegipärast töötab.
t
toimingute tegemine arvutiga/ 26. november 2016 14:37
A maamees, kas see arvuti роrnot veel näitab?
Kas mimmid ekraanil uuenevad, või oled üldse muu moodi asja huviline?
Kui ei näita – siis pead vist jah uue ostma, sest ega selle arvutiga enam midagi mõistlikku enam teha pole.
a
Anhto Buldre/ 26. november 2016 10:52
Parooolikaardi kasutamise jätkamiseks oleks turvalisuse seisukohalt lihtne lahendus, aga keegi pankadest ei sooviks kulutada IT vallas ekstra raha, et enda süsteemidesse erisusi sisse tuua.
Nimelt - paroolikaardiga võiks jätkuvalt lubada teha määratuid makseid selle 200 euro mahus arveldusarvetele, millele on varem klient maksnud. S.t. et jätkuvalt saaks maksta teada-tuntud rekvisiitidega kommunaalkulusid, vee-, gaasi-, elektri ja sidearveid jms. Kui aga paroolikaardiga (mille kopeerimist ohuna välja tuuakse) autendituna soovitakse teha makset mingile muule "tundmatule" arveldusarvele, siis see võimalik ei oleks.
Nii kaoks ära oht, et keegi koodid kopeerinuna püüaks ja saaks raha kanda endale teiega mitte mingilgi viisil seotud arvetele.
Halvim mis näiteks sel puhul juhtuks oleks see et keegi kõrvaline isik kopeerinuna koodid kannaks raha ettemaksuks lihtsalt näiteks teie telefonifirmale. Lihtsalt teil oleks siis mitme kuu telefoniarved ette tasutud..
.
Kõlab lihtsalt. Ongi lihtne.
Aga. Küsimus mida teile esitletakse turvalisusprobleemina ei olegi otseselt niiväga teie raha turvalisusprobleem.
Küsimus on selles et seaduse sunniga tahetakse teada mis "toru otsas" te paiknete.
Sest kui paroolikaardi koodid olete võibolla enda peres igaks elujuhtumiks abikaasaga ja ema/isaga kuhugi kapi servale jaganud, siis ID-kaarti ja selle koode te jagada kergesti ei saa..
.
Nii et mõelge selle üle, kas asi ikka on tõesti turvalisusprobleemis nagu seda teile esitleda püütakse või asi on asi muus. Juriidilistel isikutel (ettevõtetel) pole 200 euroste maksetetega niikuinii midagi sisulist teha (osta toorainet, maksta palkasid jne), seega see limiit puudutab siiski peamiselt eraisikuid kes põhiliselt maksavad enda eluaseme elektri, gaasi ja veearveid jne..
ä
26. november 2016 13:04
Ära jama, veebipoest ei saaks siis samuti väikeseid arveid tasuda, probleem ei ole väheses turvalisuses, faktid turvaprobleemide olemasolu ei kinnita, vaid sigatsemises inimeste kallal ja oma arvelt raha kasutamise takistamises. Muidu ei ole tööjõudu, aga rumaluste tegemiseks jagub alati!
e
eeldatavasti enamus siiski maksab üüri jms kui et ostab internetipoest/ 26. november 2016 13:51
aga mõte on laiem.. Kas praegu saab kusagil "eesti" internetipankades teha eraisik enda kontole "lisakasutaja" ja volitada ja võimaldada lisakasutajat tegema makseid VAID ETTEANTUD mäaratud maksete nimekirjast?
p
Paroolikaartidel võiks olla mitu korda rohkem / 26. november 2016 19:01
koode ja seda võiks mingi aja tagant uue vastu vahetada.
n
Noo millal..../ 26. november 2016 10:49
Miks ometi peab ikka ja jälle mind hirmutama meedia oma väära pealkirjaga . Helistasin panka ja öeldi et niipea ei tule ja ei kao täielikult koodikaart ! "paari aasta pärast koodikaardid jne. " oleks õigem pealkiri olnud, saan vaikselt harjuda asjaga .

i
26. november 2016 10:32
Isegi looduskalendrit ei näe enam vanematest seadmetest, kõik on nutid!
a
asja mõte/ 26. november 2016 10:09
on saavutada täielik kliendi jälgimine kus, mis,miks ja millal.
j
jepp/ 26. november 2016 17:05
Ning ülla-ülla - Ansip on selle nuhkimisimpeeriumi boss.
j
juudid tasapisi tegutsevad,/ 26. november 2016 18:25
püüavad kogu inimkonna liimile saada.
a
arvamus/ 26. november 2016 18:30
juut on lihtsalt tööriist..pigem leviitidest kabalistidest satanistid.
n
Nimi/ 26. november 2016 10:06
Loodan, et Keskerakond keelab kogu selle abaturvalise E värgi ära
r
Riho / 26. november 2016 10:03
Kui silmakirjalikud nad on . Nüüd saab maksta viipekaardiga ilma autentimata. Kas seda signaali ei saa röövida ?
Paroolikaardiga ei saa tehinguid suurele summale teha ,samas kui minna rahaautomaati ja sealt saab kaardiga teha nii suure makse kui sul limiiti on
z
ziolog/ 26. november 2016 14:27
niisama infotainment link:
https://youtube.com/watch?v=ENjdB3RrrCw
:
teadmistepõhine ühiskond on müüt, sest kui indiviidid teaksid kuidas asjad töötavad, siis dekonstrueeriksid nad kõik süsteemid ja paneks enda kasuks tööle... Seda ei saa aga lubada, sest see oleks nüüdse tsivilistatsiooni lõpp..
So what you got? Sul on
lõpmatu teadmatus kuidas argiasjad tegelikult töötavad ja kui turvalised nad tegelikult on, sest asjad on loodud väheste siseringi inseneride poolt kellele makstakse palju raha, et nad suud peaksid. Vajadusel kõksatakse insenerid maha ka kui liiga tülikaks muutuvad.
Ja siis sul on mingi sõpruskonnast onude pühalik jutt kui turvaline kõik on
pluss massiivsed reklaamikampaaniad avalikkusele mis apelleerivad vaid usule mingisse kaubamärki/tootesse/teenusesse (mis tehnoloogia tarnib).
Usu, et on turvaline! Usud juba? Ei veel? Aga hakkad?
Laseme reklaami uuesti..
p
palju mugavam/ 26. november 2016 09:58
on veekindel võtmehoidja tablooga ja üheainsa nupuga ,mida kasutan juba aastaid olles Norra DNB pangaklient.
n
26. november 2016 13:07
Nüüd läheb 500 000 koodikaarti kasutajat Norrasse DNB kliendiks vormistama?
l
Lisaks/ 26. november 2016 18:25
Kui maha suren,siiskeegi ei sulge minu pangaarvet ja mutike saab rahulikult minu pangaarvet kasutada ja matused korraldada.ja kui olen mingi käkiga hakkama saanud,ei aresti keegi minu pangaarvet..hii,hi hi...ha,ha ha!
m
mutt/ 26. november 2016 09:49
Kuhu see ID-kaardi lugeja pista`?
a
aga/ 26. november 2016 13:08
Pista kuhu tahad, tööle ikka seda tarkvara ei saa.
l
lõuad!/ 26. november 2016 13:55
eks ID kaart töötab ja on testitud sellel viimasemal ja koige kallimal õuna embleemiga Apple arvutil, mis ID kaardi tarkvaraarendajale tema edevate nõudmiste ajel motivatsioonipaketis töövahendiks osteti.
Sinul selle ostmiseks raha niikuinii ei ole :D
o
on/ 26. november 2016 17:35
10 aastat arvuti vana juba aga saab ikka id kaardiga nii panka sisse kui ka digiallkirja antud, tähtis on stabiilsus ja kui hakatakse sudima nende it asjadega liiast, siis on kohe kuri karjas ja keerulised asjad lähevad meelest ja üldse kasulik kasutada makseteks ka sularaha, las pangad siis loevad neid makseid, või veel parem varjant, et pangu pensionärile kõik maksud ühele lehele ja saabki kõik kuus korraga makstud...seitsmenda jaoks ei jätku niikuinii, nii on.
m
muumi/ 26. november 2016 09:42
mis siis turvalisem on? kõike saab ju võltsida - id-kaarte, näpujälje lugejat jms. milleks asju keerulisemaks, kallimaks ja samas sama "ebaturvalisemaks" ajada?
m
Minge õige seenele/ 26. november 2016 09:37

m
Maali/ 26. november 2016 09:30
mida ometi välja ei mõelda ,see teeb ju vanadel inimestel elu väga raskeks,
v
vaesed/ 26. november 2016 09:26
vanainimesed! Neil pole ju nutikaid, neil pole uusi arvuteid ega rahagi nende soetamiseks ega oskusi käsitada.
t
tartlane/ 26. november 2016 07:56
Eesti "targad " hakkavad ju alati esimestena Brüsseli "tarkade " tagumikku pugema !
c
copy paste/ 26. november 2016 05:43
Kui teile tuuakse "argument", et see paroolikaart ei ole turvaline, euroopa onud nõuavad jne siis mõelge selle peale kuidas krediitkaat ulatatakse tundmatul välismaal mingile täiesti suvalisele tundmatule teenindajale... Mõelge siis kuidas krediitkaarti kui nähtust keegi kaotada ei taha... :D
.
Lisaks eesti e-residentsuse programmis muudetakse ilmselt peatselt nõudeid et e-residendiks taotleja ei peaks enam dokumendi taotlemiseks füüsiliselt Eestisse kohale tulema, vaid teda vahitakse tema sülearvuti mingi madalakvaliteedilise veebikaamera vahendusel..
Siin on ju hoopis vastupidine suundumus kus kindlamat isikutuvastust vajaminev toiming asendatakse vähemturvalise toiminguga, ning selle toimingu tulemusel väljastaval dokumendil on allkirjaõiguslik jõud..
See näitab selgelt kuidas igasugune jutt millegi tegemisest teie turvalisuse huvides on erinevate näidete varal diametraalselt ja hüsteeriliselt koomiliselt vastupidine.
Ehk siis on huvigrupid, mille eesmärgiks on püüd saavutada hoopis midagi muud kui see mida suusoojaks räägitakse.
k
Kuuuurija/ 26. november 2016 04:24
Väga-väga kahju, et lihtsad, odavad ja töökindlad vahendid asendatakse keeruliste. kallite ja ebatöökindlatega!