Reis

Jutud konservatiivsest araabia riigist paika ei pea (15)

Ethel Aoude, 26. november 2016 04:00
TÄNAVAPILT: Naiste riietus on üldjuhul vaba ning sõltub isiku enda ning tema perekonna väärtushinnangutest.Foto: Ethel Aoude

Liibanonis elab nii kristlasi kui ka eri sektidesse kuuluvaid moslemeid. Erinevalt Eestis levinud eelarvamusest pole seal rangeid reegleid riietumise ja pea katmise kohta ning tänavapildis on nii rätikuga kiharaid katvaid naisi kui ka õlapaeltega toppides neidiseid. Viimaste hulka kuulub ka üks minu abikaasa moslemist ja abielus olevatest õdedest.

Peatusin oma ämma ja abikaasa sugulaste juures ning tänu sellele sain osa kohalike argielust. Kohe esimesel päeval kutsus meheõde mind endaga kaasa juuksurisalongi. Kuigi see oli naisteilusalong, kus käis ka palju kaetud juustega naisi, töötas seal vähemal kolm meesjuuksurit. Üks neist föönitas ka minu meheõde.

"Mehed kammivad palju paremini," teatas ta, kui ma pärast üllatunult elu uurisin. Meheõe kinnitusel on naiste ilusalongides täiesti tavaline, et teenindab meesjuuksur ja väga paljud usaldavadki nende soengumaitset enam kui naisjuuksuri oma. Tuleb tunnistada, et moslemi suust, kes peaks oma juukseid võõraste meeste pilkude eest peitma, oli seda üllatav kuulda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.11.2016
Meie nädal Liibanonis
24.10.2016
GALERII | Grete Paia esines Liibanonis rahuvalvajatele ja kohtus kohalike lastega
23.06.2016
Liibanonis teenivad kaitseväelased tähistavad võidupüha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee