Maailm

Saksa võimud ei andnud Angela Merkelile varjupaika (11)

Toimetas Aadu Hiietamm, 26. november 2016 04:00
Võimud ei andnud Angela Merkelile varjupaika.Foto: Vida Press
Saksamaal Mönchengladbachi lähistel elav Süüria põgenikepaar Tema Alhawar ja Mamon Alhamza pani esiklapsele nimeks Angela Merkel, vahendab ajaleht Bild. Linna perekonnaseisuamet kiitis nimevaliku heaks. Me oleme tänulikud Saksa liidukantslerile, kes võttis põgenikud avasüli vastu, selgitas nimevalikut õnnelik isa. "Saksamaa on nagu meie ema," kiitis ta.

Väike Merkel saab 27. det­semb­ril aastaseks. Vanemate rõõmu varjutab neil päevil migratsiooniametist saadud kiri, millega antakse teada, et perekonna asüülitaotlust ei rahuldatud. "See kiri tekitas suurt hirmu," kurtis ajalehele Bild Mamon Alhamza.

Tõsi, kohe neid Saksamaalt välja ei saadeta. Neil on õigus elada seal veel vähemalt aasta ja hea õnne korral veel teinegi. Süürias elavad sugulased nende juurde elama asuda ei saa.

Tasub meenutada, et mullu pani ka Ghanast pärit ja Hannoveris elav 26aastane asüülitaotleja Ophelya Adé tütrele nimeks Angela Merkel. "Ta (Saksamaa liidukantsler) on väga hea naine, ta meeldib mulle, " rõhutas naine.

Võimud ei andnud Angela Merkelile varjupaika.Foto: Vida Press

Samal teemal

21.03.2018
USKUMATU: Afganistanis vudib ringi väike Donald Trump

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee