Michael Jacksoni kontserdi lava valmib

18. august 1997 00:00

Ettevalmistused Michael Jacksoni reedeseks kontserdiks on jõudnud viimasesse etappi. Eile saabusid Tallinna ja läbisid tollikontrolli esimesed raskeveokid kontserdilava osadega ning täna varahommikul peaks Tallinna Lauluväljakul algama lava kokkupank. Lavatehnikat veab 22 suurveokit.

Kontserdilava, mis kaalub üle 200 tonni, pannakse üles kolme päevaga. Seejärel algab valgustuse, dekoratsioonide ning püro- ja helitehnika montaaz^. Kogu ehitus valmib täpselt ööpäev enne kontserti, et saaks alustada seadistusproove.

Valmis lava kaalub 550 tonni, selle mahavõtmiseks kulub 24 tundi. Lavavalgustuses kasutatakse enam kui 1000 proz^ektorit ja 35 kilomeetrit kaableid. Valgustehnikat veab viis spetsiaalset raskeveokit. Valgusrez^iis on klassikalised võtted ühendatud moodsaima tehnoloogiaga. Erinevalt tavalisest kasutatakse Jacksoni kontserdilaval nn. valget valgust.

Tähelepanuväärne on helitehnika võimsus - 150 kõlari koguvõimsus on 400 000 vatti ning kogukaal 30 tonni. Sellele lisaks kasutatakse 50 spetsiaalset madalate sageduste kõlarit, millega luuakse "sensoround"-efekt. Jacksoni helirez^issöör Trip Khalaf on töötanud ka Madonna ja Queeni maailmaturneedel.

Kogu kontserti aitab vaatajateni tuua hiiglasuurtel ekraanidel samaaegselt näidatav videoetendus. Kaasasoleva telestuudio kaamerad annavad edasi Michael Jacksoni iga liigutuse. Kasutatakse ka arvutigraafikat ja videolõike.

Lisaks videole kuulub kontserdil suur roll ka laseritele ja pürotehnilistele efektidele, mida kuulub kavva üle 500.

Is Music Teami hinnangul tuleb Michael Jacksoni kontserdist suurim ja keerulisim etendus, mis Eestis on kunagi antud. (ETA, SL)