Eesti uudised

Garage48 pälvis tunnustuse Euroopa ettevõtluse edendajate konkursil 

Toimetas Andra Nõlvak, 25. november 2016, 13:18
 Anni Õnneleid
Eile Bratislavas toimunud Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnatseremoonial sai žüriilt peapreemia Rootsi West Hinsingeni projekt, kuid oma kategooria kolme parima finalisti hulka jõudis ka Eesti üheks paremaks ettevõtluse edendajaks pärjatud iduettevõtete ideede käivitaja Garage48.

Peavõidu saanud West Hisingeni projektiga on Göteborgi linnast loodud mitmete võimalustega ettevõtluskeskus, mis pakub ettevõtluskursusi ettevõtja taustaga linna saabunud põgenikele.

Euroopa Ettevõtluse Edendamise Auhinna 2016 Eesti eelvooru žürii esimees majandusarengu asekantsler Viljar Lubi ütles, et sellel konkursil osalemine ja veel rohkem selle võitmine toob tunnustust mitte üksnes ettevõtetele, vaid ka riigile laiemalt.

Ettevõtluse edendamise konkursil jõudis ettevõtliku vaimu edendamise kategoorias finaali Garage 48 projektiga, millega motiveeritakse naisi tegelema idufirmadega. 

"Iga ühiskonna tulevik sõltub ideedest, mida suudetakse genereerida. Garage48 on nagu päästik, mis on vallandanud uute ideede laviini ka Eesti piiridest väljaspool," tunnustas asekantsler Lubi.

Garage48 juhatuse liige Maarika Truu ütles, et võistlusel osalemine ja tunnustuse pälvimine on andnud kindlustunde, et nad tegelevad vajaliku suunaga, mida toetatakse Euroopa Liidu tasandil.

"Tänaseks neljandat aastat korraldatav naiste motiveerimisele suunatud arendusnädalavahetus Pärnus on tõestamas, et mitmekülgsemad ja sooliselt ning oskustelt balansseeritumad tiimid on jätkusuutlikumad ning tõenäosus edukusele on kõrgem," ütles Truu.

Ta lisas, et ettevõte soovib Eestis testitud initsiatiivi laiendada ka Garage48 kogukonna teistesse piirkondadesse, näiteks Ukrainasse ja Valgevenesse.

Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnaga tunnustatakse edukaid tegevusi ja algatusi, mis parendavad ettevõtluse tugisüsteemi, inspireerivad ja julgustavad ettevõtjaid arenema nii siseriiklikul kui rahvusvahelisel tasandil.

Ettevõtluse edendajaid hindab žürii, kuhu kuuluvad Euroopa Liidu eelmise eesistujamaa Hollandi ja praeguse eesistujamaa Slovakkia, Euroopa Komisjoni, Regioonide Komitee ning äri- ja akadeemiliste ringkondade esindajad.

Järgmise aasta auhinnatseremoonia toimub SME Assembly raames Euroopa Liidu eesistujariigis Eestis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee