Püramiidid Sudaanis Meroe kõrbesFoto: ASHRAF SHAZLY
Toimetas Piret Pappel 25. november 2016 10:32
Püramiidid seostuvad alati Egiptusega. Kuid tegelikult pole Egiptus kõige suurema püramiidide arvuga riik maailmas. Kõige rohkem püramiide on hoopis selle lõunanaabri Sudaani kõrbetes.

Kui palju iidseid ehitisi Sudaanis peitub, pole siiani selge. Igatahes on sealt leitud üle 200 püramiidi. Egiptuses on püramiide ainult 138.

Püramiidid Sudaanis Meroe kõrbes Foto: ASHRAF SHAZLY

Sudaani püramiidide ehitasid iidse Kushi kuningriigi elanikud. Kõige vanemad sealsed ehitised on dateeritud aega 1070 aastat enne meie ajaarvamist. Noorimad pärinevad meie ajaarvamise 350 aastast.

Sudaani püramiide kasutati samuti hauakambritena. Nende ehitusplaan on egiptlaste püramiididest pisut erinev. Sudaani kõrbepüramiidid on kitsamad ja nende seinad pole nii siledad kui Egiptuse püramiididel.

Püramiidid Sudaanis Meroe kõrbes Foto: ASHRAF SHAZLY

Samuti on Sudaani püramiidid palju pisemad. Nende kõrgus ulatub 6 meetrist 30 meetrini. Seevastu Egiptuses Gizas asuv Cheopsi püramiid on tervelt 139 meetrit kõrge ja kunagi oli see veel kõrgem.

Kommentaarid  (2)

Ja meil 25. november 2016 11:31
ehitavad MÕNED püramiide endale koduks!!
Need ON HAUAKAMBRID SURNUTE JAOKS. Kas püramiididemaal elab mõni kohalik sellises majas? Milleks meile selline võõras kultuur.
Veel on üks asi. NN. Jooga, mida Indias harrastavad halli habemega vanamehed, kes istuvad tänavatel jalad ristis. Pole seal kohalikel naistel aega midagi niisama keha väänutada.
Alar1 25. november 2016 11:02
Kui riigi ja rahva petmiseks tehtud püramiidskeemid ka sisse arvata, siis on Eesti esikohal.

SISUTURUNDUS