Krimi

Kaheksa-aastased näppasid poodides mänguasju ja maiustusi (13)

Toimetas Kristin Aasma, 24. november 2016 20:16
Foto: PantherMedia / Scanpix
Tartus ja Võrus tabas turvatöötaja poes kaheksa-aastased lapsed varguselt.

Eile hommikul varastas kaheksa-aastane tüdruk Tartus ühest kauplusest mänguasju, ponisid ja erinevaid kinkekomplekte, mille koguväärtus oli ligi 43 eurot. G4S turvatöötaja pani tähele, et tüdruk suundus mänguasjade riiuli juurde, võttis sealt asju ja pani koolikotti, edastas G4S Eesti kommunikatsioonijuht Reimo Raja.

Lapsele kutsuti politsei. Kuna osade lelude pakendid said rikutud, tuli tema vanemal need tooted kauplusele hüvitada.

Sama päeva lõuna ajal varastasid kolm kaheksa-aastast poissi ühes Võru kaupluses mängupüstoleid ja maiustusi väärtuses ligi 64 eurot. Turvatöötajad nägid, kuidas lapsed poetasid lelud koolikotti. Maksta lapsed nende eest ei kavatsenud.

Turvatöötajad pidasid poisid kinni ja andsid üle politseile.

Tasub teada, et kuigi alla 14aastaste laste puhul ei saa alustada väärteo- või kriminaalmenetlust, jätavad ka varasemas eas tehtud teod jälje. Väiksemate rikkumiste korral vesteldakse teo tõsidusest lapse ja tema vanematega. Korduvate tegude puhul  ootab ees alaealiste komisjon. 

Hoidmaks ära lapse õigusrikkumisi, tuleb tunda huvi tema tegevuste kohta ning selgitada tegude tagajärgi. Mida kiiremini eksimustele jaole saada, seda suurem on tõenäosus hilisemad rikkumised ära hoida. 

Samal teemal

31.01.2017
Turvamehed nurjasid pätikambal varastamise, vägivaldsed noorsandid võeti kinni pipragaasi abil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee