Foto: Toomas Tatar
Õhtuleht.ee 24. november 2016 17:44
Õhtuleht: Kadri Simson on öelnud, et Keskerakonna endist esimeest Edgar Savisaart toetab erakond ligikaudu 20 000 euroga kuus (ehk u 240 000 euroga aastas). Riigieelarvest eraldati tänavu Keskerakonnale 1 446 953,52 eurot. Kas see on erakonnale riigieelarvest antava raha sihipärane kasutamine, kui ligikaudu 17% sellest kulub endise esimehe toetuseks? Kas oleks õigustatud selle summa võrra vähendada Keskerakonnale riigieelarvest eraldatavat raha?

Ardo Ojasalu, erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimees, SDE: ERJK kontrollib seda, kuidas erakondi rahastatakse ehk millised on erakondade rahaallikad. Kuidas erakond saadud raha kasutab, ei ole erakonnaseaduses reguleeritud. Seega on kasutus vaba. Alates hetkest, kui riigieelarvest eraldatav toetus on erakonnale laekunud, on erakond vaba sellega kui talle kuuluva varaga tegema mistahes seaduslikke tehinguid. Seetõttu puudub alus raha kasutamise viisist lähtuvalt piirata mistahes erakonna riigitoetusi. Kui erakond teeb väljamakseid oma liikmetele, siis peab ta jälgima kehtivaid maksuregulatsioone, aga nende täitmise kontrollimine on maksu- ja tolliameti pädevuses.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

kas 30. november 2016 07:55
arvatakse,et sellised rahad ainult keskerakonnal,raha eiigieelarvest saavad kõik erakonnad ja mitte keegi pole küsinud keda toetatakse ja palju kulutatakse,nüüd keskerakond pildil ja lahatakse kuhu raha kulub.Ei arva samuti ,et peaks suurel palgal olevat ametnikku toetama nii suurte summadega ,sest tavainimesed peavad oma kuludega ise saama hakkama.Pole usutav ,et Savisaar nüüd kõige vaesem,koratud raha abistamiseks.Mõistlik oleks kulud üle vaadata ja mõelda kas kõik on vajalik ja eetiline.Kuid see peaks käima kõikide erakondade suhtes.Lõppkokkuvõttes on see ikkagi maksumaksjate raha..
T.Mets 25. november 2016 19:03
Huvitav küll, mees on terve elu kõrgetel ametikohtadel tööd teinud ja head palka saanud. Nüüd siis kogu selle tulemuseks ainult võlad kaelas ja ees ootavad kohtuprotsessid. Kui mees ei oska korraldada oma isiklikku elu, siis kuidas too mees riigi ja rahva elu peaks korraldama, mida ta kogu aeg tões ja väes on püüdnud teha
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS