Eesti uudised

Tartus Toomemäel pereisa tapnud noorukid ei ületanud hädakaitse piiri

Toimetas Maria Rozbaum, 24. november 2016 11:10

70 KOMMENTAARI

k
küsimus/ 28. november 2016 03:24
üks lõi vihmavarjuga, Toomas lõi kahte , mida tegi nende poolel olnud kolmas ? - vaatas pealt ? siis panid need 2 jooksu ja Toomas sai kolki nende käest , keda oli rünnanud ja keda oli vihmavarjuga torgatud jne. ? Viimastel ei olnudki vaja hädakaitset teha , sest nad lihtsalt tõrjusid ju ülikooli poole minnes , neile kallale asunud tüüpe ...
***ma sain nii sellest ajakirjaniku jutust aru ?!
a
alar/ 27. november 2016 18:57
vahetage prokurör ja asi ants.saavad pätid nagu tuppa .... kassid.
t
tartlane ringkaitsest/ 25. november 2016 08:03
Arvan, et nendel purjus tatikatel on kõrgel kohal mentidest/linnavalitsusest vms sugulased, kes mõrva kinni mätsivad. Jälk korrumpeerunud kohus Tartus!
p
Pihkva Oblast/ 25. november 2016 04:14
inimese tapmine on lubatud ja normaalne
o
oskar/ 25. november 2016 02:17
Segane lugu.Kaitsja tappis alustaja ja kohus annab õiguse.Kas mõnel kaitsjal oli nii tugevad vigastused,et oli oht tema elule ja sellepärast tuli alustaja tappa??
t
tattninad arvuti juurest eemale/ 24. november 2016 22:09
kõvasti kommenteerite siis kõvad kuked, kes kambaga inimese tapsite
i
isa/ 24. november 2016 20:09
Head inimesed,võtke hoogu natuke maha palun ja ei ole tõesti mõtet siin plõksida nii ja naapidi. Sõbrakest tagasi ei saa ja kül laeg annab arutust miks ja kuidas see kõik päriselt oli. Eks neil meestel ka sisimas ei ole kõik hästi kes nö inimese maha lõid. Kunagi ikka tõde kusagilt välja tuleb kas ,on see selline või teistsugune.Siin see nõme plärtsumine ja siunamine ei ole mõistlik ja palun siinkohel mõistusega inimesed -ärge palun tehke ennatlikke järeldusi .Liiva teab täpselt kõike nagu alati!!
t
to isa/ 24. november 2016 20:15
Kust see tõde välja tuleb, kui kõike kiivalt varjatakse ja tapjaid kaitstakse.
Käib üks kinnimässimine.
h
Hüpoteetiliselt/ 24. november 2016 20:34
Sa oled koos oma semudega mingil üritusel. Teiega hakkab järjekindlalt norima mingi nahkades tegelane, kas narko- või alkojoobes, see on teile selgusetu. Püüate tema eest ära minna, aga ta tuleb jälle ja jälle norima, kuni füüsilise kontaktini, mille käigus ühel su sõbral lüüakse ninaluu puruks.
Nüüd sekkuvad veel kaks kanget meest ja kisub suuremaks löömaks.
Kõvad mehed jäävad alla ja põgenevad, jättes ühe lebama. See, kelle norijad maha jätsid võtab kätte ja sureb maha.
Nii- kas tegemist on tapmisega? Kas sa oled tapja?
K
****/ 24. november 2016 19:29
Külastage aga joomakohti ja lakkuge end täis.

s
suht/ 24. november 2016 18:55
nagu ajuvaba olemus kuidas elada või olla
h
huvitav/ 24. november 2016 18:52
Miks mõr - varite kohta midagi kirjutada ei tohi `?
Kohe komm kustutatakse.
k
kossa/ 24. november 2016 17:19
mis prokurör seletab,et eesti on õigusriik!kui see nii oleks saaks kurjategijad karistada,mitte ei silitataks neil pead.tapjatele tingimisi karistus kokkuleppel!väga õigusriik!
p
pomo pojake on süütu/ 24. november 2016 15:54
Tugev advokaat vs vilets prokurör. Rikastel raha on (loe ridade vahelt).
e
Endine motogängi liige, 57 vana/ 24. november 2016 15:46
Oma inimestelt kuulsin juba peale seda sündmust, et üks olevat neist kolmest juba terve õhtu mitmes kohas tüli norinud ja ka ukse taha tõstetud. Tema kaaslased olla temaga püstihädas olnud.
"Peast Hell Angel" arvas end olevat kõige kõvem ja läks noorte meestega norima, kaks juurdetulnud tegelast olid juhuslikult kohapeale sattunud, aga ka motogängist.
Noored nägid otse loomulikult kõigis kolmes endi ründajat, mis sellest, et alustas üks. Solidaarsusest liitusid ülejäänud kaks selle peastpõrunud motomehega ja üks sai neist surma.
Seega langeb ära väide "seitsmekesi ühe vastu".
Et siis "seitsmekesi kolme vastu"?
teate, mind on kambaga rünnatud, kord kolmekesi, kord neljakesi ja mina lahkusin võitlusest kilbiga! Jah, katkisena, verisena, aga võitjana!
Olen näinud pealt, kuidas kaks meest tegid täieliku hävitustöö ca 12- 13 pealise jõugu seas, kes neid Gloria ees Müürivahe tn ründasid. Koplis tagus noor, kõhna poiss neli suurt meest, kes teda röövida otsustasid, kiirabikorda. Olgu- poiss tuli aikido trennist ja bokken oli kaasas (bokken on jaapani tammest Katana makett, millega mõõgavõitlust harjutatakse, ca 800 grammi kaalub).
Seega ei saa määratleda, kes on kellest üle pelgalt arvulise ülekaalu põhjal. Tülinorija oli Loojalt suurt pahandust küsinud juba terve õhtu ja mitmes kohas, kuid kahjuks sai hukka tema asemel keegi teine ja seda tuleb lugeda juhuseks.
Õigeksmõistmisel kaalutakse ikka väga hoolikalt tõendeid, asjaolusid (kas hukkunul oli krooniline terviserike nt), sündmuse olusid jms.
Niisama kedagi õigeks EI mõisteta.
Kohtu all oleks pidanud olema see peast motogängimees.
t
to 15. 46/ 24. november 2016 18:44
Isegi kui üks neist noris tüli, kas see on õigustus mõrvaks ?
Kui palju on elus minu kallal noritud, halvasti öeldud, ei ole iial füüsiliseks läinud.
Kui närvid nii läbi, et sõnade pärast valmis tapma, siis peavadki vangis istuma.
1
18,44/ 24. november 2016 20:03
kaamerasalvestused näitavad, et ei mindud sõnade pärast närvi. Ja tegelikult, noored üritasi üldse orbiidilt lahkuda. Ehk et tunnetasid, et vanadelt vaid pahandusi oodata ning targem on taanduda. Aga taandumine ei aidanud, vanad otsisid seiklust, mille nad ka kahjuks leidsid. See kukeke, kes sõbra appi helistas ja teda ässitas, on ainuisikuliselt süüdi. Mõstagi teda vangi ei panda, aga kirjutamata inimseaduste ja taevaseaduste kohaselt on tema süüdi.
Ta peaks oma kaka nüüd kuidagi aumehelikult ära klaarima, sest nagu näha on ta gängikaaslastele häbi teinud ning sõber tema tõttu elu kaotanud.
t
to 20. 03/ 24. november 2016 20:17
Miks sa neid nii väga kaitsed ? Tõsiselt huvitab.
Need noored olid vastaspoolega pea sama vanad, ainult tapetu oli 45.
Tõsiselt huvitab, mis mõr - varite puhtakspesemise kampaania siin käib.
k
Kuule to-taja/ 24. november 2016 20:37
Kus on siin mõrv!?
Sa tead üldse mis on mõrv? Siin pole isegi tapmist, isegi ettevaatamatusest mitte! Siin pole isegi enesekaitsepiiride ületamist.
Kõvatajad norisid ja üks sai surma- ongi kogu lugu.
Pahandusi otsiti juba terve päev muide.
2
20,17/ 24. november 2016 20:40
Sa said valesti aru. Ma ei kaitse neid noori, vaid põlgan lugejana seda tüüpi meest, kes on nii puhevil-nii vastik ja nii härga täis, et kutsub oma "parima sõbra" klaarima tema väiklasi solvumisi ja siis, kui sõber suremas, lahkub lihtsalt areenilt kuna vaata tema elu ju NIII kallis ja nii tähtis ÄKKI. Enne, kui tüli noris. polnud ju, oli surematu enda arust, nii suure egoga ja nii liiga haavatav, et juba vale pilgu eest lõuksi tahtis anda. Nüüd, kui veel 15,46 kommi lugesin, sain kinnitust vaid.
Ma ei kaitse noori, ma ei salli selliseid plõksijaid nagu oli see helistaja. Tema jõmmid põlgavad teda ka, paljud võõrad lugejad põlgavad ka.
Kuidas ta elada saab? Valetab edasi endale? Mage ja madal.
Poleks sa küsind, poleks mina vastand. Nii lihtne see ongi.
m
24. november 2016 22:05
Madis ongi õhku täis, jätkuvalt, kuigi omal sõbra surm hingel. Et asi õiglane oleks, siis küllap on saatusel tema jaoks veel paremad kaardid varuks - karma is a bitch.
o
ott/ 24. november 2016 14:28
See kurb lugu pole kohe kindlasti õigesti lahendatud.Heidavad siin mõned kodanikud ette ,et sõber jäeti abita.Võib küsida ka nii küsida:miks ei abistanud kannatanut need hädakaitset kasutanud sellid ja jätsid inimese abitusse seisundisse.Kui ta pikali oli löödud ja oma verre lämbumas ei saanud ta kuidagi enam ohtlik olla?Inimese abitusse olukorda jätmine on samuti karistatav,paraku sellest pole kuulda sõnagi.
n
24. november 2016 14:58
No muidugi, kui sõbrad jätsid kamraadi abitusse olukorda ja minema lidusid, siis on ok.
h
huh/ 24. november 2016 14:08
Seda küsimust võibki jääda esitama - vastust ei suvatseta anda! Nimelt siis: miks tungis baarileti ääres seisnud mees kallale kõrval olnud noormehele!? Lihtsalt niisama ei hakka keegi lööma võõrast rusikatega. Miljoniküsimus: millega noored alustasid konflikti?
h
Huh2/ 24. november 2016 14:29
Mees hoiaks oma k2ed taskus ja ei hakkaks kalklema. MC39 liimenet epuhul ainult käed räägivadki .
v
vastus huhile!/ 24. november 2016 14:32
Hakatakse küll niisama rusikatega peksma! 30 aastane mees väljus Atlantisest ja jäi välisukse ette sõpra ootama. Äkki haaras keegi tal selja tagant kätest ja teine virutas rusikaga näkku, murdes ninaluu. Ta polnud neid mehi kunagi näinud ja Atlantises neid ei olnud vaid passisid väljas. Mehi kätte ei saadud või ei tahetudki saada, mees jäi ju ellu, ainult ninaluu läks. Löömine jäi ka turvalndile!
f
faktid räägivad ju nii/ 24. november 2016 12:02
kõigepealt lõi kaamera ees üks onu poissi, siis uues sündmuskohas lõi sama onu jälle ja taas kaamera ees ja siis lõi teine onu, kes algse löömise juureski polnud teisi poisse - need ei olnud ju normaalsed onud, Tartu pole nii väike midagi, et nad juhuslikult oma jõulu jalutuskäiku tegid, täiesti loogiline järeldus on et nad jälitasidki noori, et neile tappa anda selle asemel et koju magama minna v mujal edasi juua
s
sõbrad, my a*s/ 24. november 2016 14:02
kamraadid ei hoolitsenud maas lamanud Toomase eest, lasid tal ära lämbuda
t
to Joonas/ 24. november 2016 18:51
Tean ka üle Tartu tuntud tülinorijaid, kes tulevadki välja selleks, et kellelegi peksa anda.
Ja ei ole need mingid motomehed.
t
to 12. 02/ 24. november 2016 18:49
Ei olnud need midagi nii poisid, kuskil 30.
Vastaspool nii 34 - 35, tapetu oli 45.
Tegu ei ole midagi onud - lapsed. Pea ühevanused olid, kui mõrvatu välja arvata.

j
Joonas/ 24. november 2016 11:58
MC39 liikmed on üle tartu tuntud rassistid tülinorijad ja kõvadmehed. Mees sai kahjusk mis oli teeninud.
m
mis/ 24. november 2016 13:58
tähendab rassist? minu teada selliseid inimesi eestlaste hulgas pole kuigi uusokupandid püüavad sellist silti külge kleepida
s
Sama "prokurör" juba esimesel päeval teatas "hädakaitsest"./ 24. november 2016 11:57
Huvitav,et siiani tegeleb selle asjaga üks ja sama end kompromiteerinud prokurör. Riigiprokuratuuril on vesi suus kuna hirmust ei julge Tartu tegelinskidega vastutust jagada.
a
arvamus/ 24. november 2016 11:51
See nn motoklubi võiks reorganiseeruda vokiveeretajate klubiks.Istugu õhtul kodus lugegu lastele muinasjutte ja aidaku naistel vokki tallata.Enda arust kõvad mehed,tegelt ajavad Tartu linna peal poisikestel naeru peale
t
24. november 2016 11:42
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
ma saan täitsa aru/ 24. november 2016 12:00
et, kui lähed ikka teisi kustutama aga saad ise haledelt on meel mõru
j
joppenpuhh/ 24. november 2016 11:39
egas lõvipudru ei tee surematuks
k
Kas vastab tõele?/ 24. november 2016 11:39
Baaride ja muidu joomakohtade turvamehed pididki oma kunded soovijatele peksmiseks välja viskama kui kunded enam ei telli või ei jaksa juua. Pole ime,et kambad vastu hommikut nende asutuste juures passivad..
o
oleg Tartust./ 24. november 2016 11:36
Tartu " ristisa " poeg oli ka selles lööjate kambas ja ükski kohus vähemalt Tartus seda asja arutada ei julge !!
n
Noh/ 24. november 2016 11:40
Kui oled nii teadja mees,siis ole konkreetne-kes on siis see nn ristiisa.Miks see Toomas õhtul oma pere juuresei olnud?
t
tavaline isa/ 24. november 2016 16:59
samas vanuses kui postuumne nn kangelane ja tõesti ei huvita kes on kelle poeg või haldjaema tütar sest ei käi linnapeal kaklemas ja kui keegi sõber kutsuks kaklema siis nii loll küll ei ole et kaasa läheks. kui on linnas napsuvõetud taksoga koju (võiks jalgsi aga siis on oht sattuda samasuguste ülejoonud kangelaste otsa) hambapesu ja tuttu. nooremana oli nn ülejoonud kangelased head poksikotid sest mõni märkus et mis tatid vahite , eest ära jne oli piisav et teema üles tõmmata
k
k.../ 24. november 2016 18:34
Ära kuula nii palju külajutte, kui Sa asjast midagi ei tea. Usu, mina olen selle asjaga olnud vägagi kursis ja võin sulle vanduda, et polnud seal mitte ühtegi rikkuri või "ristiisa" võsukesest osalejat.
m
ma arvan 18,34/ 24. november 2016 20:11
et ta pole niivõrd kõlajuttude kuulaja, kui tekitaja ja levitaja. Tüübil vesi ahjus, nüüd luuletab ja otsib lolli. Piinlik võiks inimesel olla, aga tema näe otsib süüdlast ja samas lolli, kes usuks tema vaimusünnitisi. Varem või hiljem saab ta ise enda kätte, pole keegi veel enda eest pääsend.
k
24. november 2016 11:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
24. november 2016 11:45
ma lugesin välja, et mõlemal pool oli mitu lööjat. Mitte kuidagi ei saanud olla 7 lööjat ühe vastu. Mis need 2 siis tegid? Vaatasid pealt? Surma saanu läks ise kahele korraga kallale. Musketäre palju vaadanud
t
täitsa laps veel/ 24. november 2016 11:46
Aga tädikene kui onu tuleb lausa järele ja ise küsib muhku siis on ju sedasi, et sai mis tahtis või kuidas?
t
to täitsa laps veel/ 24. november 2016 11:59
Mõrtsukad olid kuskil 30 - d, sellises vanuses ollakse füüsiliselt tugevamad ja osavamad, kui 45 aastane mees.
Nojah, need 30-d olid mõistuse poolest tõesti täiesti lapsed, kui ainult jõhkrutsedes ennast väljendavad.
Imelik, et tapjate eesnimesidki ei avaldata, suur saladus.
k
kas sa mõtled/ 24. november 2016 12:22
kas sa mõtled nende kahe "sõbra" nime kes appi kutsutud kambajõmmi oma okse sisse ära lasid lämbuda?
p
pigem / 24. november 2016 12:34
olid need 45 lapsed peast, aga härge täis. Arvasid, et kui kehakaal 200 siis peaksid kolmekesi saledamatest poistest jagu saama, Tahtsid koha kätte näidata, nüüd ise selles kohas.
Kannaks nüüd vähemast oma isase macho rolli välja, kui see nii tähtis oli. Aga ei, nüüd on nagu hädapasunad, kes endale inglitiivad külge mõelnud.
No lihtsalt piinlik kohe. Kuidas nad nüüd ennast edaspidi kehtestavad, kui vahepeal jõulupäkapikke teeselnud on?
p
peale selle/ 24. november 2016 12:54
et füüsiliselt nõrgem ja mitte nii osav kui "mõrtsukad" pidi see 45 aastaste punt sooda ka siis veel olema kui tõesti uskusid ,et lõvipudru annab surematuse (nagu siin keegi juba tabavalt märkis).
4
45 aastane naine/ 24. november 2016 14:30
Aga miks need 45 aastased mehed siis ise ronisid järjekindlalt endast nooremate, tugevamate ja osavamatega tüli norima!? Mõistuse poolest täitsa lapsed on siiski need, kes tüli norima tulevad ja antud juhtumi puhul olid seda just need bioloogiliselt vanemad inimesed. Igal ühel on õigus ennast kaitsta kui teda rünnatakse. Või peab siis endast vanematest lausa nii palju lugu pidama, et kui nad sind ründavad, siis tulebki lasta ennast läbi peksta või lausa ära tappa? Ei tohi ju vastu hakata, sest vaene ründaja ikka vanem ja nõdrem... Kurb on muidugi, et inimene sai surma, aga paraku ei muuda see fakti, et sellise asjade käigu põhjustasid kadunuke ja tema sõbrad ise. Süükoorem selle surma eest jääb igaveseks just tema enda sõprade südamele, kes ta ööklubist enda punti kutsusid, et järgneda noortepundile ning jätkata nende ründamist.
t
to kas sa mõtled/ 24. november 2016 18:54
Inimene lämbus oma vere sisse, kuna mõrtsukad lõid tal ninaluu puruks.
t
to pigerm/ 24. november 2016 18:56
Need, kes baaris tülitsesid, olid ÜHEVANUSED.
Ainult tapetu oli 45.
Miks sa mõrva õigustad ? Oled mõrtsuka ema ?
Ennekuulmatu.
t
to 14. 30/ 24. november 2016 18:57
Me ei tea, millest tüli tekkis ning tülitsejad olid enamvähem ÜHEVANUSED.
Ainult tapetu oli 45 ja teda baaris ei olnudki.
1
18,54/ 24. november 2016 19:31
see ei vähenda sõprade süüd, kes ta kohale kutsusid ja abitusse olukorda jätsid.
See et luud purunevad, kui mingid "härjad" rinda pistavad, ei saanud kuigi suur üllatus olla. Lihtsalt tagajärgede eest tuleb vastutada. Kutsusid end kaitsma oma sõbra, siis oled sina tema eest vastutav ja vähemasti kiirabi võiksid kutsuda kohe, mitte ise uttu tõmmata, et enam miskit teha ei saa. ÄKKI OLEKS SAANUD, "sõbrakesed"???
Noored läksid vähemasti kohe m.ent.i, kui need teised redutasid ja pressiteadet kokku kirjutasid hommikuseks teleesinemiseks. Narrid!
k
Keskealine naine`le/ 24. november 2016 11:48
Kui Sa ei ole kohtutoimikut lugenud, siis palun mitte siin targutada ja valesid kirjutada. Keskealisele naisele

K
:(/ 24. november 2016 11:25
r
rumal jutt/ 24. november 2016 11:27
Sellist jama pole mõtet ajada.
j
jama?/ 24. november 2016 11:53
Huvitav, kui kurjategija murrab sisse minu elukohta, kas võin ka ta tappa üksinda? Ja mind ei mõisteta süüdi hädakaitse piiride ületamise eest? Siin aga terve kamp peksis surnuks.
ü
üks/ 24. november 2016 12:59
asi on sisse murda hoopis teine asi on füüsiliselt kallale tungida.
r
rumal jutt/ 24. november 2016 13:11
Kui kurjategija tuleb sulle siis kallale, võid tema vastu astuda ja esimese ettejuhtuvaa asjaga rünnet tõrjuda. Kui see ründe tõrjumise peale otsad annab (NB! ainult tõrjumise peale), siis võib ta südameraahus ära kooleda ja sind tüüdatakse kõige rohkem krim menetlusega, mis lõpetatakse.
k
Kindlasti/ 24. november 2016 11:38
Kui pätt küsib siis ka antakse, oleks andnud samamoodi.
n
24. november 2016 12:24
nad pididki endast kõik andma, et onkel JÄLLE neid jälitama ja ründama ei tuleks. Onkel oli härga täis, selliseid pole just kerge rahustada, ühest-kahest paremsirgest ei aita. Nad lisaks ju pika vihaga ka, ise võivad teisi togida, kui keegi vastu julgeb togida või sõna öelda, sellele kohe kättemaks ja muud väikased ja ebameeldivad asjad.
j
juss/ 24. november 2016 12:28
Norijad said liiga karmi karistuse, eks see jääb nüüd helistaja südametunnistusele.
t
to P./ 24. november 2016 12:32
Olid seal juures ja nägid, et "tagusid ja tagusid"?
t
Teadaolevalt/ 24. november 2016 12:43
inimene lämbus sündmuskohal. Võibolla peaks hukkunu kaks "head sõpra" eluaegse saama selle eest, et hukkunu oma jamade lahendamisse segasid ja tagatipuks veel abitus seisundis vedelema jätsid.
k
:( le/ 24. november 2016 11:38
kaamerasalvestised tehti ka ümber?
j
jah / 24. november 2016 12:23
K6ik toimuski aint kaamerate all ära aja ila teatud kohad olid kaameras ja ülejäänud otsustas tutvused .
l
loomulikult/ 24. november 2016 12:27
kõik asjaosalised (sh.pühapaistega ilmsüütu kadunuke) tiriti uue stsenaariumi järgi filmi väntama. Asi see ära pole.
k
kodanik/ 24. november 2016 11:20
j
Jdjddj/ 24. november 2016 11:18
Ma olen inna öelnud, et laske maha või lööge maha kui tunnete, et teie või teie pere on hädaohus. Küll jõuab hiljem klaarida. Sedaenam et tänapäeval on kõigil HD kaamerad.
m
Minul/ 24. november 2016 11:47

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee