Eesti uudised

Majaseinast läbi põrutaja oli taksojuht?  (3)

Mattias Tammet, 23. november 2016 16:13
INIMESED LÄHEVAD AUKU VAATAMA: Linnaelanikele pakkus perforeeritud maja selgelt huvi. Auku siiski eilseks enam näha ei olnud, küll aga sõjatandriks muutunud tagaaed. Foto: KENNO SOO
Esmaspäeva õhtul Viljandis autoga läbi majaseina sõitnud 22-aastane Helery võis olla taksojuht, ehkki õnnetusõhtul ta kedagi ei vedanud.

Eelkõige on teada, et õnnetuses osalenud 2010. aasta 5. seeria BMW oli kindlasti kasutuses takso- või vähemalt “sõidujagamisteenustega” klientide sõidutamiseks, vahendab Sakala. Auto omanik on nimelt Helery või tema vanemate asemel keegi Tauri, kes on aktiivselt seotud erinevate “sõidujagamisteenustega.”

Samal teemal

Seni on ebaselge, mis põhjusel sõiduk teelt välja ja majja sõitis. Õnnetusest napilt pääsenud majaosa peremehe hinnangul pidi auto kiirus olema kaugelt üle piirkiiruse, kusagil 100 km/h ringis, sest muidu poleks auto seesugust õhulendu – üle teise auto – teinud.

Õnnetusest ei mäleta Helery väidetavalt mitte midagi. “See pauk oli nii meeletu, et mul ei ole põhjust tütre sõnades juhtunu mäletamise kohta kahelda,” ütles neiu isa Sakalale. Vigastada ta siiski ei saanud.

Samas ütles neiu, et ta õnnetusõhtul ühegi aine mõju all ei olnud, ehkki politsei kiirtest leidis organismist kanepi jääke. Et kiirtest ei ole väga täpne ning kanepi jälgi võib kehasse jääda nädalateks, ootavad osapooled praegu laboritestide vastuseid, mis peaksid valmima järgmise nädala alguseks.

Politsei teatel on Heleryt karistatud varem ühel korral kiiruserikkumise eest. Samas on ta olnud edukas noorsportlane, võites 2007. ja 2010. aastate vahel aerutamises kokku 13 medalit.

Eilseks oli maja seinas haigutav auk vineerplaatide ja laudadega kinni löödud. Majaosa peremees ütles Õhtulehele, et õnneks ei ole õues sama külm kui möödunud nädalatel. Majal kindlustus puudub, aga samas on BMW liikluskindlustus kehtiv, ja maja ilmselt liiklusõnnetuse põhjustamises süüdi ei jää.

Samal teemal

24.11.2016
Kas BMWga läbi majaseina kihutanud neiu oli taksojuht?
23.11.2016
FOTOD | Bemari õhulennust lõhutud majasein lapiti kinni
23.11.2016
Meeter paremale ja BMW oleks teleka asemel põrutanud kušetile!
22.11.2016
Seisukoht | Auto elutoas