Eesti uudised

VÕIMUVAHETUSE LÕPPVAATUS: Rõivas jagas Ratasele õpetussõnu, kuidas riiki juhtida (61)

Karoliina Vasli, 23. november 2016 16:09
Foto: Toomas Tatar
Kõnede, kingituste ja vahuveini saatel pandi Stenbocki majas ametlikult punkt Taavi Rõivase peaministriajale. Oma kõnes rõhus Rõivas sellele, kui heasse seisu ta olevat riigi tüürinud.

Stenbocki majja suunduti seejärel, kui ametlik tsremoonia riigikogus lõppes. Nagu staatusele kohane, ikka ametiautoga. Täna riigikoguski lõõpisid mitmed ajakirjanikud ja ametnikud omakeski, et tea, kas Rõivas peab täna jalgsi koju minema, kuna tal ju enam ametiautot polegi.

Samal teemal

Stenbockis suunduti riigivanemate saali, kus nii Rõivas kui Ratas meediaesindajate ning riigikantselei töötajate ees kõne pidasid. Oma sõnavõtus kiitis Rõivas, et Eesti riik on hetkel väga heas seisus. Ta tõi näiteks, et koostöös liitlastega on meil väga tugev kaitsevägi. Kaudselt torkas ta ka tulevase valitsuse majandusplaani (vajadusel laenu võtta jms - toim), märkides: "Meie riigi rahaasjad on väga heas korras. Mitu aastat on riigieelarve ülejäägis, nii peabki olema!" Ta toonitas sedagi, et inimeste sissetulekud liiguvad tõusvas joones. Kõne lõpetuseks soovis ta Ratasele edu ja kordaminekuid.

Ratas: olin Taavi alandlik teener

Ratas rõhus, et Taavi on meeskonnamängija. Ta meenutas nende ühiseid poliitseiku. Näiteks tõi ta välja, et aastate eest oli Taavi temast palju kõrgem, olles Tallinna linnavolikogu liige, ta ise oli vaid linnavolikogu alandlik teener linnapeaametis (Ratase enda sõnastus - toim). Ratas viitas, et just Taavi eestvedamisel ehitati välja Rocca Al Mare-Stroomi ranna kergliiklustee. Ratas meenutas sedagi, et aastate eest mängiti koos Tallinna Tehnikaülikooli eest korvpalli. Ratas lisas, et hindab ka üleüldiselt Rõivase poolt riigi heaks tehtud tööd.

Loomulikult vahetati ka kingitusi - Rõivas sai traditsioonilise kingina (kõigile ametist lahkuvatele peaministritele) puust haamri, millega üldjuhul koosolekuid juhitakse. Peaministri büroo töötajad aga kinkisid talle hiiglasliku köite, kus vahel Rõivase peaministriaja kõik päevakavad. Lisaks sai ta oma allkirjaga templi. Ratasele kingiti hiljem sulepea.

Formaalse osa lõppedes toodi välja ka klaasid vahuveiniga, et lahkumine ikka rõõmsates toonides lõppeks. Juba homme on värskel valitsusel esimene täispikk tööpäev ning osa neist jagab tegevuse kohta kommentaare ka valitsuse pressikonverentsil.

Samal teemal

05.11.2016
Rõivas loobub Reformierakonna esimehe kohast
25.10.2016
Valitsuse pressikonverents: härra peaminister, lülitame mikrofoni sisse!
24.10.2016
Reformierakonna uue esimehe võimalikud kandidaadid on Michal ja Pevkur
24.10.2016
ALLKIRJAD KÕNELEVAD: millise iseloomuga on Jüri Ratase valitsuse uued ministrid?