Eesti uudised

BLOGI JA GALERII | Uue valitsuse ministrid andsid ametivande (41)

Õhtuleht.ee, 23. november 2016 14:28
Foto: Toomas Tatar
Täna astus ametisse peaminister Jüri Ratase valitsus, kelle olulisteks eesmärkideks on Euroopa Liidu ja NATO liitlassuhteid hoidev välis- ja julgeolekupoliitika, ühtsem ja võrdsem Eesti, majanduse seisakust välja toomine ning rahvaarvu tõusule pööramine.

Foto: Geidi Raud


Peaministri ettepanekul kuuluvad uue valitsuse koosseisu:

- ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
- haridus- ja teadusminister Mailis Reps
- justiitsminister Urmas Reinsalu
- kaitseminister Margus Tsahkna
- keskkonnaminister Marko Pomerants
- kultuuriminister Indrek Saar
- maaeluminister Martin Repinski
- majandus- ja taristuminister Kadri Simson
- rahandusminister Sven Sester
- riigihalduse minister Mihhail Korb
- siseminister Andres Anvelt
- sotsiaalkaitseminister Kaia Iva
- tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski
- välisminister Sven Mikser

Täna riigikogus ametivande andnud peaminister Jüri Ratase valitsuse osapoolteks on Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning Isamaa ja Res Publica Liit.

17:11

16:43
16:12

Kõnede, kingituste ja vahuveini saatel pandi Stenbocki majas ametlikult punkt Taavi Rõivase peaministriajale. Oma kõnes rõhus Rõivas sellele, kui heasse seisu ta olevat riigi tüürinud. Loe pikemalt SIIT!

16:07

Taavi Rõivas ütles Jüri Ratasele, et peaministri amet on eeskätt vastutus selle ees, milline on Eesti tulevik – kui hästi on riik ja iseseisvus kaitstud, kas inimeste sissetulekud kasvavad ja milline on meie maine sõprade ja liitlaste seas.  

„Võin sulle kinnitada, et täna, üleandmise hetkel, on Eesti riik heas seisus. Meil on tugev kaitsevägi, kes kaitseb meie iseseisvust, ja esmakordselt on meiega koos ka liitlaste sõdurid. Eesti riigi rahaasjad on hästi hoitud, eelarve on olnud mitu aastat järjest ülejäägis ja inimeste sissetulekud liiguvad tõusvas joones. Eestit tuntakse rahvusvaheliselt kui usaldusväärset ja edumeelset riiki,“ lausus Rõivas. „Hea Jüri, ma usun, et sa oled see mees, kes saab sellest vastutusest väga hästi aru, mida tähendab töötada Eesti Vabariigi peaministrina. Soovin sulle selles siiralt edu ja kordaminekuid.“ 

Peaminister Jüri Ratas tänas Taavi Rõivast ja tema juhitud valitsust tehtud töö eest. „Minu sügav kummardus sulle selle eest, mida sa oled Eesti Vabariigi heaks teinud. Ma hindan seda kõrgelt,“ lausus peaminister Ratas.  

Samuti tunnustas Jüri Ratas riigikantselei töötajaid, kellega ta loodab head koostööd. „Ma tulen siia avatult ja usun, et me saame heale lainele,“ lisas Ratas. Täna ametisse astunud Jüri Ratase valitsuse peamine eesmärk on hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut, viia Eesti välja majandusseisakust, suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust ning pöörata Eesti rahvaarv taas tõusule.

15:57

15:42

15:33

Riigikogu juhatus otsustas, et seoses Arto Aasa, Hannes Hanso, Urmas Kruuse, Maris Lauri, Jürgen Ligi, Kristen Michali, Hanno Pevkuri ja Taavi Rõivase Vabariigi Valitsuse liikme kohustustest vabastamise ning nende riigikogu liikme volituste taastumisega 24. novembril lõpevad riigikogu liikmete Peep Aru, Kalev Kotkase, Kristjan Kõljala, Rait Maruste, Mati Raidma, Andre Sepa, Imre Sooääre ja Vilja Toomasti volitused 23. novembril.

Riigikogu juhatus otsustas, et seoses riigikogu liikme Mark Soosaare tagasiastumisega asub 24. novembril Riigikogu liikmeks Aet Maatee. Samuti otsustati, et seoses Vladimir Arhipovi tagasiastumisega asub 24. novembril riigikogu liikmeks Marko Šorin.

15:00

Ametist lahkunud peaminister Taavi Rõivas ja verivärske peaminister Jüri Ratas Stenbocki majas.

(Toomas Tatar)

14:35

Orienteeruvalt kell 14.45 saabuvad ametist lahkunud peaminister Taavi Rõivas, ametisse astunud peaminister Jüri Ratas ning riigisekretär Heiki Loot Stenbocki majja. 

14:24

President Kaljulaid sai esimesena võimaluse uue valitsuse peaministrit õnnitleda. 

(Toomas Tatar)
14:24
(Toomas Tatar)
14:12

Peaminister Jüri Ratas asub ametivande andmiseks riigikogu kõnetooli. Pärast seda annavad ministrid ametivande. 

14:03

RIIGIKOGU ASENDUSLIIKMED: kes läheb, kes tuleb? Loe pikemalt SIIT!