Maailm

USA VÄLISMINISTEERIUM HOIATAB: Euroopa jõuluturud on ohtlikud (20)

Aadu Hiietamm, 23. november 2016 04:00
TASUB OLLA ETTEVAATLIK: USA välisministeerium soovitab Euroopas jõulude ajal vältida rahvakogunemisi. Ka jõuluturud on terroristide sihikul.Foto: Aadu Hiietamm
Jõulude ajal ei tasu Euroopasse sõita, sest seal valitseb suur oht sattuda terrorirünnaku ohvriks, hoiatas ameeriklasi USA välisministeerium.

USA kodanikud peaks olema eriti ettevaatlikud pühadefestivalidel, pidustustel ja väliturgudel, seisab välisministeeriumi avalduses. Kui vähegi võimalik, siis tuleks suuri rahvakogunemisi vältida.

Samal teemal

USA välisministeerium tuletas ka meelde, et äärmuslased on lõppeval aastal korraldanud terrorirünnakuid Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal ja Türgis, rünnakuoht püsib. Luureametitel on usutavat infot, et Islamiriik, al Qaeda ja nendega seotud rühmitused plaanivad Euroopas uusi rünnakuid.

USA välisministeeriumi värske hoiatus kehtib kuni tuleva aasta 20. veebruarini.

Seda, et USA välisministeeriumi reisihoiatus ei sündinud tühjalt kohalt, kinnitavad uudised Hispaaniast ja Prantsusmaalt. Nii vahistas Hispaania politsei laupäeval Barcelonas ja Madridis kaks marokolast, kes olid ühinenud Islamiriigiga ja valmistusid korraldama terrorirünnakut. 

Prantsusmaa siseminister

Bernard Cazeneuve teatas esmaspäeval, et terroritõrjepolitsei vahistas nädalavahetusel Strasbourg’is ja Marseille’is seitse kahtlusalust, kes olid juba kaua terrorirünnakut plaaninud. Vahistatud on 29–37aastased prantslased, marokolased ja afgaanid.

Siseminister ei täpsustanud rünnaku sihtmärki, kuid meedia andmetel oli tõenäoline sihtmärk Strasbourg’i jõuluturg, mis avatakse reedel. Sealsete linnavõimude kinnitusel jõuluturgu terroriohu tõttu ära ei jäeta.

Tänavu on Prantsusmaal arvatavate terrorisidemete tõttu vahistatud 418 inimest, neist 43 novembris.