Eesti uudised

Edgar Savisaar lapib ekskaasa Viljaga suhteid. Viljat jätab see külmaks? (80)

Karoliina Vasli, 22. november 2016 13:55
"Jah, ta helistas, aga ma seda suhtlemiseks küll ei nimetaks." Foto: Alar Truu
Viimasel ajal avalikkusele peamiselt vaid Facebookis oma tegemist raporteeriv Edgar Savisaar teatas nädalavahetusel, et võttis ühendust Vilja Toomastiga ning plaanib ta lõunalegi kutsuda. Vilja paneb taoline „Facebookis hõikamine“ pigem ohkama.

Ööl vastu laupäeva kell 1.37 kirjutas Savisaar oma lehel, et 16. novembri suveräänsusdeklaratsioon (16. novembril 1988 Eesti NSV Ülemnõukogu otsusega vastu võetud dokument, millega Eesti NSV Ülemnõukogu deklareeris oma seaduste ülimuslikkust Eesti NSV territooriumil- toim) on suuremal osal inimestest meelest läinud.

„Ka mulle sellel päeval keegi ei helistanud ega soovinud õnne. Ma isegi ei teadnud, kellega pruugib ühendust võtta. Kas inimeste vahel on üldse enam ühendusi,“ imestas Savisaar. „Siis ma helistasin, ühele omal ajal väga lähedasele inimesele ja poliitilisele võitluskaaslasele, kes küll vahepeal oli Keskerakonnast Reformierakonda üle kolinud - helistasin Viljale.“

Samal teemal

Ta peab silmas oma endist abikaasast Vilja Toomastit (endise nimega Savisaar). „Tema hääl kõlas kui mägede tagant. Ka temale ei olnud keegi helistanud. Nii me leidsimegi teineteist üles. Lähemail päevil kutsun ta lõunale.“

Vilja: "Ma seda suhtlemiseks küll ei nimetaks"

Viimastel aegadel on nende suhted olnud pehmelt öeldes jäised või oleks õigem öelda, et olematud. Küsimuse peale, kas nüüd minnaksegi lõunale ja suhted soojenevad, Vilja Toomast ohkab. Ta on teadlik, et Savisaar taolise postituse üles riputas, kuid on aru saada, et see teda ei rõõmusta. „Ma ei tea, mis faasis ta selle üles pani,“ viitab ta ka pentsikule kellaajale. „Jah, ta helistas, aga ma seda suhtlemiseks küll ei nimetaks,“ viitab ta sellele, et ilmselt tihedamalt lävima ei hakata. „Ma ei tahaks seda teemat üldse kommenteerida,“ märgib ta lõpetuseks.

Pärast mainitud postitust pole Savisaar oma tegemistest Facebookis kirjutanud. Küll aga on ta eelnevalt lisanud näiteks pilte, kus ta trenni teeb või ühes pereliikmetega Hundisilmal õues isegi lumememme meisterdab. Need on ka ainukesed teated, mis pärast Keskerakonna kongressi tema kohta meediaruumi jõudnud. Keskerakonna kongressil viitasid paljud Keskerakonna bürooga seotud parteilased, et Savisaar võiks jätkata partei juures auesimehena, ent selleks peaks ta ka ise initsiatiivi näitama. Jüri Ratas on korduvalt proovinud Savisaarega ühendust saada, ent tulutult. Siiani liiguvad poliitkuluaarides jutud, et Savisaar läheb ikkagi tulevastele kohalikele valimistele vastu oma valimisnimekirjaga. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee