Eesti uudised

Alar Nääme kulude tagasinõue peatati  (2)

Siim Randla, 22. november 2016 04:00
Alar Nääme kulude tagasinõue peatati .Foto: Teet Malsroos
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) on peatanud menetluse Tallinna Kesklinna vanema Alar Näämelt tema isiklikuks valimiskampaaniaks kulunud raha tagasinõudmise kriminaalasjas kohtuotsuse jõustumiseni, samuti tuli ära oodata Edgar Savisaare kohtulahend riigikohtus ERJKga vaidluses.

Harju maakohus on mõistnud Alar Nääme omastamises süüdi, kohus leidis, et Tallinna Kesklinna valitsuse korraldatud kontserdid Valga kultuurikeskuses 18. jaanuaril ja 13. veebruaril 2015. aastal olid valimisüritused.

Samal teemal

Nääme kaebust ei rahuldanud ka Tallinna ringkonnakohus ja ta on pöördunud kassatsioonkaebusega riigikohtusse.

ERJK on menetlenud keelatud annetuse võtmes Nääme poolt riigikogu 2015. aasta valimiste eel Valgas peetud kontsertüritusi, mille eest oli tasunud Tallinna Kesklinna valitsus.

Arvestades, et kriminaalmenetluses on süüdistus omastamises ja Tallinn pole esitanud tsiviilhagi kahju sissenõudmiseks, arutas komisjon menetluse aluseks oleva sätte muutmise võimalust, s.o menetluse jätkamist 1. aprillil 2014 jõustunud erakonnaseaduse alusel, mis käsitleb valimiskampaaniaks avaliku raha kasutamist keelatud tuluna.

Selleks tellis komisjon riigikogu kantseleilt õigusliku hinnangu, millest järeldus, et haldusmenetluse jätkamiseks oleks mõistlik ära oodata analoogses Edgar Savisaare asjas tehtav riigikohtu otsus ja ära oodata Nääme kriminaalasjas jõustunud kohtuotsus ehk riigikohtu lahend, ja seejärel asuda tema ärakuulamisele.

Komisjon otsustas oodata menetluse jätkamiseks ära Savisaare asjas tehtud riigikohtu otsuse. Riigikohus on Savisaare asjas otsuse teinud, jättes ta kaebuse ERJK ettekirjutusele rahuldamata. Nii peab Savisaar hüvitama enesereklaamiks kulutatud üle 116 000 euro linnaraha.

Alar Nääme kulude tagasinõue peatati . Foto: Teet Malsroos

Samal teemal

12.01.2017
Alar Nääme vabastati ametist
20.12.2016
KAITSJA: kohtud pole Nääme süüdimõistmist piisavalt põhjendanud
19.10.2016
Matto lahkus Nääme tõttu protestiks halduskogust
04.10.2016
Nääme ei lahku Valga volikogust