Maailm

Leedu parlamendis keelustati alkoholimüük ja tarbimine (9)

Õhtuleht.ee, 22. november 2016 04:00
Rima BaškieneFoto: rimabaskiene.lt
Leedu seimi juhatuse otsusega keelustati parlamendihoones alkoholi müük, vahendab Leedu meedia. 

"Seimi restoranides ei ole enam alkoholi. Me ei pruugi ega kauple sellega. Meie arvates ei ole seim koht, kus alkoholi juua. Ma ei räägi ainult kangest kraamist, seimis ei ole edaspidi ei lahjat ega kanget, ei ole üldse mingisugust alkoholi," kommenteeris juhatuse otsust seimi esimehe esimene asetäitja Rima Baškiene, kes kuulub oktoobris valimised võitnud Talurahva ja Roheliste Liitu (LPGU).

Ainsa erandi moodustavad seimihoones korraldatavad protokollilised üritused. Nendel pakutakse ka edaspidi alkoholjooki.

LPGU soovib seimis alkoholi tarbimise keelustamisega näidata eeskuju tavakodanikele, sest eriti maal on alkoholi kuritarvitamine laialt levinud.

Samal teemal

Tegelikult keelustati Leedu parlamendis endise saadiku Arunas Valinskase algatusel alkoholimüük juba mitu aastat tagasi, kuid see keeld tühistati 2013. aasta teisel poolel, kui Leedu oli Euroopa Liidu eesistujariik.

Leedu seimi juhatus esines eelmisel nädalal veel teisegi revolutsioonilise algatusega. Nii keelustati saadikutel kuluhüvitise kasutamine auto liisimiseks. Ka see ettepanek tuli oktoobris peetud parlamendivalimised võitnud Talurahva ja Roheliste Liidult (LPGU).

Seimi põhikirja järgi saavad saadikud parlamenditegevusega seotud kulude hüvitamiseks iga kuu riigi keskmise kuupalga, mis praegu on 770 eurot. Seni kasutasid paljud saadikud lõviosa kuluhüvitisest just autoliisinguks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee