Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 22. november 2016 04:00
Venemaa president Vladimir Putin ja USA president Barack Obama (paremal) Peruu pealinnas Limas peetud APECi tippkohtumisel teineteisega kaua ei suhelnud. Enne esimest tööistungit vesteldi püstijalu neli-viis minutit. 

Valge Maja teatel kutsus Obama Putinit üles realiseerima Minski kokkuleppeid, et lõpuks lahendada Ukraina kriis. Samuti soovis ametist lahkuv USA riigipea, et USA ja Venemaa välisminister jätkaksid kontakte otsimaks Süüria konflikti lahendamise võimalusi. Obama ütles hiljem ajakirjanikele, et ta ei ole Süüria lähitulevikus optimistlik.

Putin ütles ajakirjanikele, et ta tänas Obamat aastatega tehtud koostöö eest ja kinnitas, et viimane on alati Venemaale oodatud ja teretulnud külaline. "Me rõõmustame alati teda Venemaal nähes. Ta võib tulla alati, kui soov," rõhutas Putin.

Venemaa president ütles, et koostöö Obamaga oli keerukas ja raske. "Aga president Obama ja mina rõhutasime, et me respekteerime teineteist alati, nagu ka meie seisukohti."

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

!!! 22. november 2016 17:17
Ilmselt eeldatakse, et ta valib Venemaa kodakondsuse nagu tegid juba paar vene-vaimustuses vana lääne meesnäitlejatki. Või siis selleks, et tulumaksuraha kokku hoida.
. 22. november 2016 13:00
a miks ei võiks see NEEGRU nüüd, pärast ametist priiks saamist sinna venkude maale minna ??? Kui ta ilusti paluks annaks Putja talle isegi kodakondsuse ja peavarju kuskil Moskva eeslinna kriminaalses osas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS