Eesti uudised

Madison EKRE erapooletust hääletamisest: uue valitsuse muudatused tõstavad raha ühest taskust teise (38)

Gerly Mägi, 21. november 2016 18:52
Foto:
Täna hääletati riigikogus peaministrikandidaat Jüri Ratasele volituste andmist Vabariigi Valitsuse moodustamiseks. Opositsioonierakondade saadikutest mitte keegi poolt ei hääletanud. Reformierakonna puhul on see igati mõistetav, arvestades, et neid on valitsusest välja tõrjutud. Ent EKRE saadikute ühine otsus jääda erapooletuks oli selle võrra tähelepanuväärsem, et uue koalitsiooni lepingus on sees mitmed punktid, mis ühtivad EKRE programmiga.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehe Jaak Madisoni sõnul on ühtivad põhimõtted igati tervitatavad, ent mitmed teised maksuplaanid on põhjuseks, miks Ratase valitsus konservatiivide poolthääli ei saanud.

Samal teemal

"On tõsi, et väga suur osa loodava valitsuse plaanitavast majanduspoliitikast on justkui üks ühele Konservatiivse Rahvaerakonna majandusprogrammist võetud ning see tõestab meie ideede väärtust. Nende hulka kuuluvad nii matusetoetuse taastamine, tulumaksuvabamiinimumi tõstmine, regionaalsed maksuerisused kui ka palju räägitud pangamaks," sõnas Madison.

"Samas ei ole me kuidagi nõus planeeritava suhkrumaksu ja automaksuga, mis on ehedad vasakpoolsuse näited, mis ei edenda kuidagi majandust, vaid tõstavad raha ühest taskust teise. Samuti pole mindud sotsiaalmaksule lae kehtestamise teed, et edendada kõrgepalgaliste töökohtade loomist."

Kuigi oma sõnavõtus riigikogu saalis avaldas Madison lootust, et Eesti saab väärika ja tööka peaministri, ei kiida ta heaks veel mitmeid punkte koalitsioonileppes, sh kodakondsuspoliitika põhimõtteid.

"Küsisin ka ise uuelt peaministrilt Tartu rahulepingu ning selle lepingu alusel jätkuva okupatsiooni eksisteerimise kohta Petserimaal ja Narva taguses Jaanilinnas ning kahjuks ei suutnudki anda uus peaminister ühtegi konkreetset vastust. Nendest kõikidest asjaoludest lähtuvalt otsustasime jääda erapooletuks, sest paljude asjaoludega me ei saa nõustuda, kuid samas on koalitsioonilepingus palju meie programmilisi punkte leidnud oma koha," rääkis Madison.

Samal teemal

30.00.2017
PÄEV JAAK MADISONIGA ehk Kuidas skandaalne poliitik oma hoopis teistsugust tahku näitab
22.10.2016
DOKTORANTIDEST KEEVITAJATENI – ministrid on haridusteel kõndinud pehmelt öeldes eri radu
21.10.2016
OTSEBLOGI JA FOTOD | Ratas sai uue valitsuse moodustamiseks riigikogult rohelise tule