Strasbourgi jõuluturgFoto: VINCENT KESSLER
Toimetas Piret Pappel 21. november 2016 13:30
Prantsuse siseminister Bernard Cazeneuve kinnitas täna pressikonverentsil, et politsei tabas suure terrorirünnaku kavandamises kahtlustatavad, teatas Reuters.

Seitsme vahistatu hulgas on nii Prantsuse, Afganistani kui Maroko kodakondseid. Mehed tabati laupäeval Strasbourgis ja Marseilles korraldatud haarangutes.

Väidetavalt ootasid terroristid relvasaadetist ja plaanisid rünnata peatselt avatavat Strasbourgi jõuluturgu, mis on ülimenukas nii kohalike kui turistide seas.

Prantsusmaal kehtib endiselt eriolukord. Möödunud aasta novembris tabasid Pariisi terrorirünnakud, kus sai surma 130 inimest.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Pühh 22. november 2016 03:59
Mul jõuludest savi, niikuinii on see ainult kaupmeeste püha. Juba varakult hakatakse jõuludega pihta, kõik jooksevad hullunult ostma asju et kinke teha, milleks, minu arust on tähtsam olla oma perega koos ja mitte kogu aeg midagi kinkida. Sellepärast on mul savi, ma ei jookse mööda poode nagu mingi saiko
JUSS 21. november 2016 23:11
Saksamaal ongi juba paljudes lasteaedades ning koolides jõulupühade tähistamine ära lõpetatud.t mitte solvata moslemilapsi ning nende vanemaid. Mõnel pool on aeaineks mingi mittereligioosne äsjaloodus "valguse püha". Aga küllap see jääb vaheetapiks, sest hoobilt bairaamija ramadaaani kehtestada oleks veidi ennatlik.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS