Eesti uudised

Marju Lauristin: Eesti pole mingi kivikene tee peal, mida igaüks võib varbaga lükata! (53)

Andres Põld, 21. november 2016 04:00
"Lihtne on ju öelda, et kõik on jama ja mis seal vahet on, Brüssel või Kreml. Siit jõuame orjaaega, et meid on alati rõhutud, et me oleme alati sellised õnnetud ja midagi pole võrreldes 13. sajandiga muutunud."Foto: Tiina Kõrtsini

Peagu kõikide Eesti ajakirjandusharidusega ajakirjanike õpetaja, nüüdisaegse sotsiaaldemokraatia maaletooja ja praegu Euroopa Parlamendi saadikuna töötav Marju Lauristin soovib, et Eesti suudaks oma väiksusest teha oma suuruse mitte ainult selles mõttes, mida pidas silmas Jakob Hurt, vaid et Eesti saaks suureks ka oma tegudelt ja mõjukuselt.

Äsja ilmus teie raamat "Marjustini sajand". Palun võtke lühidalt oma sajand kokku.

Tegelikult on see sajand pikem kui sajand. Igal inimesel on oma sajand. Ükski sajand ei lõpe siis, kui kukub ette uus number, vaid näiteks 20. sajand hakkab alles praegu lõppema. Sest praegu me tunneme, kuidas väärtused ja arusaamad on muutunud, kuidas kõik see, mis oli meile endastmõistetav, meile, kes me suurema osa oma elust oleme elanud 20. sajandil, on juba ajast ja arust. Ja kui me mõtleme 20. sajandi peale, siis see ju algas ka sisuliselt alles pärast Esimest maailmasõda. 19. sajandi vaim elas 20. sajandi alguses veel ju päris tublisti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.05.2017
Marju Lauristin lubab vanuse tõttu Eestisse tagasi tulla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee