Foto: Teet Malsroos
Geidi Raud | Video: Teet Malsroos 19. november 2016 16:49
Uues valitsuses töö- ja terviseministrina jätkav Jevgeni Ossinovski (SDE) märkis, et koalitsiooniläbirääkimised on olnud väga intensiivsed ja pereelu on seetõttu kannatanud. Siiski viis raske töö sihile ja sotside juht on läbirääkimiste tulemustega rahul.

"Viimasel ööl ei maganud ma ühtegi minutit," ütles kurnatud ilmega Ossinovski laupäeval vahetult pärast SDE Volikogu. "Viimane nädal ja kolm päeva, mil me oleme läbirääkimisi intensiivselt pidanud, oleme me suutnud kõik teemad läbi arutada ja leppinud kokku väga ambitsioonikas koalitsioonileppes. See kõik on nõudnud muidugi märkimisväärset pingutust nii minu poolt kui ka kõikide parnterite ja minu enda erakonnakaaslaste poolt."

Tulemus on aga Ossinovski hinnangul erakordselt hea. "See on heade muutuste kokkulepe," hindas ta.

Ministri isiklik elu aga on tiheda töögraafiku pärast paljuski kannatanud. Seda enam, et detsembrikuus saab ka nende pere lisa.

"Ma ei ole suutnud olla oma lapsele ja abikaasale piisavalt olemas. Eriti praegusel ajal, mil mul abikaasa ootab last. Ma tänan teda selle mõistmise eest. Poliitikas paraku asjad juhtuvad, siis kui nad juhtuvad. Antud juhul juhtusid väga ebasobival ajal. Eks see mõistmine naise poolt on olemas ja see vahepealne raske aeg tuleb kuidagi heastada," selgitas Ossinovski väsinult, kuid leidis siiski pereelust rääkides jaksu naeratada.

Ossinovskil on kahtlemata plaan detsembris välja võtta isapuhkus. "Enne seda, kui asjad muutuma hakkasid, oli plaanis kogu detsember puhkusel olla ja koos isapuhkusega ka üldpuhkus välja võtta, kuid nüüd uue valitsusega on mul erakonnaesimehena kindlasti täiendavaid kohustusi. Aga kahtlemata võtan isapuhkust ja osa aega sellest olen kindlasti ka kodus."

Seda, kas Ossinovskite pere teine laps on poiss või tüdruk, minister veel avalikustada ei tahtnud.