Mängurelv. Pilt on illustreeriv.Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 18. november 2016 18:37
Täna pärastlõunal kella kolme ajal leidis maksu- ja tolliameti teenindussaalis Tallinnas aset vahejuhtum, kus klient ähvardas vestluse käigus teenindajat relvataolise esemega. Keegi toimunu käigus vigastada ei saanud ning olukord lahenes kiiresti, edastas PPA pressiesindaja Tuuli Härson.

Täna kell 15.10 ajal Häirekeskussesse tulnud teatele reageeris kolm politseipatrulli ning välijuht. 60aastane naine peeti kinni ning viidi politseijaoskonda.

Politsei alustas kriminaalmenetluse avaliku korra raske rikkumise kohta ning menetlejad tegelevad juhtunu täpsemate asjaolude välja uurimisega.

Ida-Harju politseijaoskonna välijuht Kaja Ranna sõnul oli politsei jaoks tegemist tõsist reageerimist nõudva teatega. "Teadet relvaga inimesest avalikus kohas ei võta politsei kunagi kergelt. Meie esimene eesmärk on võimalikult kiiresti ja piisavalt suurte jõududega kohale jõuda, et oht kõrvaldada. Tagantjärgi selgus, et naine võttis teenindusse kaasa relvakujulise suveniiri, kuid esmane teade oli kahtlemata ärev,“ rääkis ta.

MTA pressiesindaja Rainer Lauritsa sõnul pöördus naine esialgu teenindaja poole maksutõendi sooviga.

"Juhtum toimus vahetult enne teenindusbüroo sulgemist, kui  teeninduses ei olnud enam palju inimesi. Nii klienditeenindaja kui kohale saabunud turvamees tegutsesid rahulikult ning vahejuhtum lahenes tänu politsei kiirele reageerimisele suuremat tähelepanu tekitamata,“ ütles ta.