Eesti uudised

Moskvas toimusid Eesti ja Venemaa välisministeeriumite vahelised konsultatsioonid (12)

Piret Pappel, 18. november 2016 16:15
Eesti välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu ja Venemaa välisministeeriumi 2. Euroopa osakonna direktor Igor NeverovFoto: Välisministeerium
 Eesti välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektori (asekantsleri ülesannetes) Paul Teesalu juhitud delegatsioon kohtus täna Moskvas Vene välisministeeriumi Euroopa koostöö osakonna direktor Andrei Kelini ja teise Euroopa osakonna direktori Igor Neveroviga.

Kõne all olid kahepoolsed suhted ning Venemaa suhted nii Euroopa Liidu kui NATOga, tegevus rahvusvahelistes organisatsioonides ning regionaalsed julgeolekuküsimused.

Kahepoolsete suhete osas märkisid mõlemad pooled, et mitmetes valdkondades on toimiv koostöö, nagu näiteks kultuuri alal, piiriüleses koostöös ning inimestevaheliste kontaktide tugevnemisel. Samas rõhutas Eesti välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor, et Venemaa ja Lääne vaheliste suhete tänast madalseisu on võimalik ületada ainult Venemaa-Ukraina konflikti lahendamise kaudu, mis on seatud peamiseks tingimuseks koostöösuhete taastamisele nii Euroopa Liidu kui NATOga.

Kohtumisel käsitleti ka Eesti-Vene piirilepingute menetlemise hetkeseisu. „Mõlema riigi ühistes huvides on nende lepingute jõustamine. Piirilepete ratifitseerimise seaduse eelnõu on läbinud Riigikogus esimese lugemise 2015. aasta sügisel ning lepingud on ka Riigiduuma menetluses. Juba varem on kokku lepitud, et ratifitseerimisega liigutakse edasi paralleelselt, kuid mingeid tähtaegu ei ole seatud,“ ütles ta.

Kohtumisel räägiti veel Eesti eesistumisest Euroopa Nõukogus ning prioriteetidest Euroopa Liidu eesistumise ajal.

Eelmised Eesti ja Vene välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid toimusid möödunud aasta novembris Tallinnas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee