Eesti uudised

FOTOD | LIHTNE VALIK! Kaljulaid ööbis kahepäevase Jõgeva- ja Tartumaa ringsõidu ajal hostelis (132)

Toimetas Gerly Mägi, 18. november 2016, 14:36
17.–18. novembril on president Kaljulaid ringreisil Jõgeva- ja Tartumaal, tutvudes asutuste, kohaliku elu edendajate ja piirkonna ettevõtetega. Rohkearvuliste ringkäikude vahepeal ööbis Kaljulaid aga tagasihoidlikult ühes Tartu hostelis.

Hektor Design Hosteli 25 erineva toatüübi seas presidendisviiti küll ei leidu, kuid Kaljulaid kinnitas, et jäi oma ööbimisega kahetoalises külaliskorteris igati rahule. Hosteli turundusjuhi Ildiko Siimoni sõnul oli riigipea külaskäik suur au ja üllatus. "President Kaljulaidi ööbimine kahtlemata seni suurim tunnustus – tõenäoliselt ei ole maailmas palju hosteleid, kes saavad uhkeldada sellega, et on majutanud riigipäid."

Eile alustas Kaljulaid visiiti Jõgevamaa Gümnaasiumist, kus andis ühiskonnaõpetuse tunni ning vastas õpilaste küsimustele. Lisaks külastas riigipea Põltsamaal noorte- ja elukestva õppe keskust ning tutvus AS TK-Team tegevusega. 

Tänane päev algas presidendil kohtumistega Tartu linnajuhtide ja MTÜ Iseseisev Elu eestvedajatega. Lisaks külastas ta Eesti Rahva Muuseumi ning ettevõtteid Fortum ja Salvest.

President tegi toiduainetööstuses ringkäigu ning tutvus liinide ja tootmisprotsessidega. Kõige enam tundis ta huvi just ettevõtte tootearenduse vastu.

Ka Salvesti tegevjuhi Lauri Betlemi sõnul oli presidendi võõrustamine suur au. "See on tunnustus kogu meeskonnale ja meie viimaste aastate pingutustele." 

Foto: Argo Ingver

Lisaks põhjalikule ülevaatele toiduainete ekspordist rääkis Betlem, et Eesti toidu tutvustamine maailmas on oluline ning toiduainetööstusettevõtted pingutavad ühiselt selle nimel. "Eesti kui kiirelt areneva IT-riigi kuvandit täiustab teiselt poolt meie puhas loodus, jõudsasti kasvav mahetoodangu osakaal põllumajanduses ja kvaliteetne toidutööstus. Usun, et president leiab võimalusi, kuidas Eesti puhast toitu maailmas tutvustada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee