Eesti uudised

Vabaerakond plaanib riigikogus Ratase vastu hääletada

Valitsusest kõrvale tõrjutud Vabaerakond soovitab ministrite arvu vähendada

Toimetas Piret Pappel, 18. november 2016 11:44

113 KOMMENTAARI

h
herkel/ 20. november 2016 11:50
on kibestunud,haige vend,kes on solvunud kõigi peale,vastik vaadata!
a
Ants Rannula/ 20. november 2016 09:24
Mõni on hingelt nii punane,et kannab isegi punast lotut.
m
19. november 2016 10:35
meie president võiks ja peaks praeguses vaakumolukorras oma sõna ütlema ja nii nende riigikukutajate, nende ROTI-tide - Ratas-Ossinovski-Tsahkna, need punarotid, need isehakanud "riigivalitsejad" praeguse omavolitsemise ja rahva lollitamise lõpetama.
Eesti Vabariigi Presidendil on täielik seaduslik õigus oma äranägemise järgi peaministrikandidaadi ülesseadmisel või isehakanud peaministri, siin siis Ratase peaministri kandidatuuri mittetunnustamisel ja sellest keeldumisel.
1
10:35lõpeta ooorava troll/ 19. november 2016 11:18
Villand, saad aru, villand sinu kisast.Kes sa oled üldse, et siin kraaksud , mida president tegema peaks? Ühe poetaguse ossi kisa, kaugele sa sellega jõudnud oled?? Ega siis president ometi mõni poolearuline ole, et sind kuulama hakkab.Tuleb veel sinusuguste puhastustuli ka, kannata.Õiged rotid värisevad tuleviku ees.
k
kaks mõtetud junni/ 19. november 2016 08:01
2 täitsa mõtetud laste aia lapsed
h
hh/ 19. november 2016 07:45
maha vabaerakond!
Igale 101-le abiks riigi poolt hästimakstud tark, haritud assistent. On ju palju tahta, et need, kes valitud, ka targad ja oskajad oleksid . Ja tool ei anna ka mõistust juurde. Ja kui mõistust annabki, iseseisvust ei anna ometi.
s
siil/ 18. november 2016 21:57
kusjuures jumalast poliitikakauge inimesena vaid tavakodanikuna Eesti riigis olen ma Vabaerakonna ideega nõus. Vahet ei ole, kes seal pukis istuvad, ikka üritatakse omadele paremat. Tavakodanik vaadaku ise kuidas saab, kui miskit rahvale tehakse siis see on zhest mitte ei tundu reaalse soovina eesti inimese elu parandada. Mõeldakse enda haipimisele ja promomisele, elatatakse ennast ära. Sealjuures üsna mõnusalt. Rahvas, see on teisejärguline. Muu möla on demagoogia.
v
Vabaerakond-nagu lasteaed/ 18. november 2016 21:30
Vabaerakond,milline on Teie populaarsus protsent-ainult 9.Rahvas valib talle meelepärase saadiku RIigikokku.Ei tasu ironiseerida uut Võimukoalitsiooni ja süüdistada oma ebapopulaarsust Savisaarega...nii lapsik!Varsti on valimised ja on oht,et langete üldse Riigikogust välja.
s
Stakan K.Butõlkin/ 18. november 2016 20:02
Meil peaks ministeeriume rohkemgi olema . Nagu nt USA-s on Eluasemeministeerium
Ameerika Ühendriikide Eluasemeministeerium (inglise keeles Department of Housing and Urban Development) on USA ministeerium, mis tegeleb riikliku eluaseme programmiga.
Asutuse ülesandeks on jälgida ja korraldada kõiki eluasemega seotud juriidilisi küsimusi ning kontroll erasektorliku eluaseme ja elukeskkonna arenduse ja ehituse üle. Lisaks tegeleb ministeerium ka riigitöötajatele ja vähekindlustatud elanikele elamute ehitamisega ning soodustingimustel laenude andmega eluaseme muretsemiseks. Väga aktuaalne võiks see olla ka meil
Või võtame meie teise suure eeskuju-Saksamaa. Neil on selline ministeerium nagu Bundesministerium für Familie, Senioren, Frauen und Jugend ehk siis Perede, seenioride, naiste ja noorsooministeerium.
Miks meil ei ole? Imelik on see, et ei ole meeste min-i. Mehed ei nuta ja peavad ise hakkama saama. Arvan, et meil siiski oleks vaja ka Meesteministeeriumi ja moodne oleks LGBT( Veidrikeministeerium) ministeerium või siis Peavalitsus vähemalt?

h
Hetk/ 18. november 2016 19:56
Peale minitrite arvu vähendamist tuleb ka riigikogulaste arv viia 51-le, praegust riigikogulaste arvu pole tarvis, aitab maksumaksjate raha raiskamisest. Töötasu ei tohiks olla kõrgem kolmekordsest miinimum palgast, siis hakkab huvitama miinimum palka saajate arv ja meie väiksed pensionid. Aru hakatakse saama siis, kui oma king pigistama hakkab.
k
ketser/ 18. november 2016 19:55
Alles oli vabakatel endil oma erakonna juhtimisega probleeme, väga vähe aega olnud riigikogus ja kohe valitsusse? Mulle meeldiks palju rohkem EKRE võtta koalitsiooni, Vabakad on enamus mitmest erakonnast läbi käinud ja nüüd kui nende ideed / kelle jaoks neid ideid vaja on?, kas oli ainult vaja valitsusse pääsemiseks? / lähevad rahva hüvanguks on leppes kirjas, aga neil ei ole ministri portfelli, SIIS HÄÄLETAME VASTU !! Paljastasite oma tõelise pale, kahju, et olete sellised ! Mina ei pooldaks ka IRLI valitsuses . Üks suurim intrigant , kellest räägitakse kui ministrist, on Kaia Iva ja temaga tuleb probleeme. Parim põllumajanduse minister oleks küll Tarmo Tamm / ke/ .
e
19. november 2016 09:07
Ekrega alles lihtrahvas sopas oleks.
p
Põhimõtteline/ 18. november 2016 17:52
Vabandust, aga kas vabaritel on ikka mõistus alles või lõi hetkeline valitsusse pääsemise võimalus katuse nii sõitma, et enam ei anta aru, mida suust välja aetakse? Kui kuulata Herkeli paari viimase päeva väljaütlemisi, siis minu arusaam põhimõttekindlast poliitikust on küll uppi löödud. Oli ta ju valitsusse pääsemise puhul valmis toetama kõiki valitsuse algatusi, nüüd kui uks kinni löödi väidab ta, et nemad küll selle valitsuse otsuste poolt hääletada ei saa. Kus on siis põhimõtted? Mis moodi ma saan toetada sellist poliitikut, kes lubab maha hääletada iga seaduseelnõu, mis talle ette antakse, vaatamata sellele, et see oleks riigile ja rahvale kasulik. Õieti teevad need inimesed, kes unustavad hoopis, et selline kooslus nagu vabaerakond üldse olemas on.
j
juta/ 18. november 2016 17:35
..torisevad mahajäetud vanamehed!?
h
hh/ 18. november 2016 15:41
vabaerakondlased arvavad, et ministreid võiks vähem olla. Nad ei loe üldse uudiseid! Iga riigikogulane peab saama assistendi, sest muidu ei jõua ja ei oska oma tööd ära teha.
See on väga hea mõte. Nüüd oleme ka sõnades siis sealmaal tagasi, kust tulime 25 aastat tagasi - iga lüpsja võib riiki juhtida ja see on väga demokraatlik.
Iga riigikogulane ja miks ka mitte iga poliitik vajab assistenti. Loodame, et neid , keda võetakse ametisse, ei nöögita ja antakse neile kõik samad palgad , hüvitised, pensionid nagu nende peremeestele.
n
nh/ 18. november 2016 19:19
lüpsjate eesrindlike tulemusi ma ei tea, kuidas neid saavutati aga NL aja kuulsusrikka kaevuri Stahhanovi töövõit seisnes selles, et enne kaevur puuris, ja siis vedas sütt, aga pärast kaevur ainult puuris ja teised vedasid sütt. Sellega saavutati söe mitmekordne tootmine ühe inimese poolt, aga kaevandusest väljajõudva söe kogus ei suurenenud karvavõrdki, vaid hoopis tegelikult vähenes, sest puurija väsis vahepeal ära ja ei jõudnud sütt ette anda, mida teised laadisid ja minema vedasid!, aga maht suurenes- täielik pseudorekord, mida vene aja ajalooraamatud usinalt kajastasid!
a
alf/ 18. november 2016 15:37
Ei kesta see uus valitsus kaua koos irl ja sotside sümbioos.
r
riigireform/ 18. november 2016 15:18
peab algama valitsusest, tõepoolest, millega need ministrid seal kõik tegelevad? Oravad on neid aina juurde soetanud, oleks aeg see ajaratas tagasi keerata ja kõikide ministrite võimed korralikult rakkesse panna.Praegu on aega nii palju, et riigi heaks töö on järjekorras teises kümnes.

u
Umbrohi/ 18. november 2016 14:58
Algatage umbusaldus, Reformikad võtke kampa! Ega sel s...Rattal kaob muidu viimanegi mõistuseraas varsti ära. Nüüd on rahapumba otsas ja haiget laulu tuleb iga päev.
1
14:58/ 19. november 2016 01:49
Umbusaldage valitsust koos - VE, EKRE, REF.... osa kesikuid.
l
leo/ 18. november 2016 14:56
Postnõukogulikus demokratiseerimata Eesti Vabariigis tuleks jällegi luua ainupartei ja valitsus moodustada selle ainupartei baasil. Partei nimeks võiks aga olla KTP - Kustpoolt Tuul Puhub
r
rahvas/ 18. november 2016 14:42
Krt, poliitikud, kas teil kunagi HÄBI ka hakkab! Nagu lasteaed, meid liivakasti ei lastud, puistame liiva pähe! Rõve!
v
valija/ 18. november 2016 14:24
m
minu arvamus/ 18. november 2016 14:24
Mage ta on igatahes Herkeli poolt küll, kui võimupiruka juurde ei lasta siis kohe opositsiooni. See ju tuulelipp! Selliseid kahe palgelisi ei saagi kunagi võimu juurde lasta. Huvitav kas nüüd hakatakse reformareid toetama? Vabaerakond kui soovite kunagivalitsemisest osa võtta, siis Herkel teie eesotsas küll õige mees ei ole ja see kui nüüd reformiga kampa lööte- on alla igasuguse piiri! Nimetage ennast ümber Ajuvabaerakonnaks!
1
14:24/ 18. november 2016 14:36
Vabaerakond on samuti opositsioonis nagu REF või EKRE. Pole mingit vahet... Tuleb kritiseerida valitsust ja tegutseda koos EKRE ja REF-iga valitsuse VASTU!
n
18. november 2016 14:20
nii suur valu sotsidega ühte valitsusse saada? paistab, et Herkeli taskupartei vaated kujunevad koos tuule suunaga. liivakastimängud.
m
mille/ 18. november 2016 14:19
vastu te kohe hääletate,puht lasteaed,ma enam sinuga ei mängi,kui on ikka õige asi letis,siis peab ikka poolt hääletama. herkeli kuri nägu ajab hirmu peale.minuarust riigikogus peaks olema ühe koosseisu,viis aastat ja aitab.aastaid aga ühed ja samad näod.
1
14:19/ 18. november 2016 14:37
REETUREID ei salli OMAD ega ka VÕÕRAD....! Jätke see meelde, eesti rahvas!
v
Väga suur palve/ 18. november 2016 14:17
Väga austatud Eesti Vabariigi President proua Kaljulaid!
Palume Teid väga,
ROT-tide /Ratas-Ossinovski-Tsahkna/ Eesti riigi ja eesti rahva heaolu hävitamise kurjad plaanid Teiepoolselt neil mitte lubada ellu viia.
Mitte keegi pole neid ROT-te (Ratas-Ossinovski-Tsahkna) ehk valitsusekukutajaid volitanud Eesti riigi valitsust moodustama või valitsuse nimel rääkima või mingeid seadusi muutma.
Viimane ehk OTSUSTAV sõna on ikka ju Teil kui praegu ametisoleval ja pädeval Eesti Vabariigi Presidendil.
PRESIDENT ON SEE, KES MÄÄRAB PEAMINISTRI AMETISSE!
§ 89
3.3.
Peaministrikandidaadi määrab Vabariigi President oma otsusega, mis avaldatakse Riigi Teatajas. Otsuses on kasutatud sõnastust „Määran … peaministrikandidaadiks ja teen temale ülesandeks Vabariigi Valitsuse moodustamise”.
..
Ratas Eesti riigi peaministrina koos keskerakonna valitsusega oleks Eesti riigi lõpp ja mitte ainult eesti rahva heaolu lõpp, vaid ka eesti rahva lõpp ja häving.
Lugupeetud Eesti riigi President proua Kaljulaid,
usume ja loodame Teie selgepilgulisele, siirale ja targale ning õiglasele ja eesti rahvast teenivatele otsustele!
Suur aitäh!
t
18. november 2016 14:25
Teil on õigus, aga erinevalt meist üks osa rahvast rõkkab rõõmust.
1
14:25/ 18. november 2016 14:39
Küll need rõõmust rõkkavad hakkavad varsti suure häälega nutma....! Ütleb ju rahvatarkuski, et "PILL TULEB PIKA ILU PEALE....!"
k
kkk/ 18. november 2016 14:54
Kes küll sellise teksti välja töötas ? Häbi lugeda.Isegi pöördumine presidendi poole.Kas tõesti on raske mõista seda,et Riigikogu otsustas nii.
k
kaka või kkk, loe EV seadusi, siis tule alles kilkama / 18. november 2016 21:51
Riigikogu tegi ainult umbusalduse reffide suhtes, muud ei midagi, miilenki!
Veelkord siis
§ 89
3.3.
Peaministrikandidaadi määrab Vabariigi President oma otsusega, mis avaldatakse Riigi Teatajas. Otsuses on kasutatud sõnastust „Määran … peaministrikandidaadiks ja teen temale ülesandeks Vabariigi Valitsuse moodustamise”.
s
Selline taotlus esitatakse nimeliselt Presidendi Kantseleile/ 18. november 2016 15:00
ä
18. november 2016 21:46
Ära muretse, juba ammu esitatud.
t
To 14:17/ 18. november 2016 15:34
Täpselt sama mõte.Miks peaksid valitsusse saama need erakonnad kes eelmises valitsuses ei suutnud millegagi hakkama saada.Nende eesmärgiks oli ainult uuesti ministri piruka juurde saamine.Kui vaadata nende "uusi" ideesid" siis on seal ainult maksude tõstmine.Mitte sõnagi tervishoiust,pensionidest.Pr.President palun ärge lubage valitsust kus istuvad need kes eelmises valitsuses olid ja mitte midagi ei teinud rahva heaks.Tuletan meelde IRL valimilubadust:Kodukulud alla.Mitte midagi ei läinud alla,hoopis tõsteti elektri hinda,tõsteti kütteõlide aktsiisi,tõsteti autokütuse hinda(mis vajalik inimestel töölkäimiseks)
k
18. november 2016 17:26

u
uba/ 18. november 2016 14:11
Vabaerakond, Talvikuga eesotsas...olete ikka väga magedad vennikesed, partei ja võimu nimel, olete lausa refidega nõus ühte paati astuma, peaasi, et saaks võimule. Kohutavalt mage !
u
ubale, 14:11/ 18. november 2016 14:41
Kas opositsioonis olev VE peab siis olema "ühes paadis" Keskerakonnaga ja mitte
REF-iga....? Võta oma tabletid ikka ära....!
a
Alar1/ 18. november 2016 14:09
Ministrikohti vähemaks! Kui ise ei saa, siis pole ka teistele vaja.
s
See otsus/ 18. november 2016 14:05
võib neile saatuslikuks saada, kui ühel hetkel enam keskerakonna Savisaaremeelsed enam kolisatsiooni otsuste ja ettepanekute poolt ei hääleta. Aga eks aeg näitab.
t
tõdemus/ 18. november 2016 13:57
VABAERAKONNA VALIJATELE TULDI VASTU JA ERAKONDA EI VIIDUD VALITSUSSE, KUS KREMLIMEELNE ERAKOND
v
vanja/ 18. november 2016 14:29
meil ei tule mingit kolmikliitu . unustasite ära, et vastavalt kokkuleppele, mida keegi ei ole ise näinud võtab juhtimisest jõu ja nõuga osa JEDINAJA ROSSIJA .enne, kui leping ei ole lõpetatud ja pätid -vargad minema kihutatud ei saa eesti rahvast valitseda .UUED RIIGIKOGU VALIMISED see on rahva tahe
m
milleks oodata ?/ 18. november 2016 13:48
umbusaldage juba ette ära !
j
Jah, milleks oodata/ 18. november 2016 14:12
Juba meie president võiks ja peaks praeguses vaakumolukorras oma sõna ütlema ja nii nende riigikukutajate, nende ROTI-tide - Ratas-Ossinovski-Tsahkna, need punarotid, need isehakanud "riigivalitsejad" praeguse omavolitsemise ja rahva lollitamise lõpetama.
Eesti Vabariigi Presidendil on täielik seaduslik õigus oma äranägemise järgi peaministrikandidaadi ülesseadmisel või isehakanud peaministri, siin siis Ratase peaministri kandidatuuri mittetunnustamisel ja sellest keeldumisel.
m
mhh/ 18. november 2016 13:44
s
soovitus erakonnale/ 18. november 2016 13:24
vabaerakonna käitumine on mage, meenutab liivakasti mänge. Soovitus erakonnale, tegelege oma erakonna ehitamisega ja programmi tööga, erakonda pole ollagi, aga soovitakse ministrikohti, naeruväärne. Ainuke tegija seal on Artur.
t
18. november 2016 13:31
n
18. november 2016 13:51
5
55/ 18. november 2016 13:58
ainult punase lätu mõttes
1
13:24kes mida soovinud on?/ 18. november 2016 14:19
Kellele ema, kellele tütar, kõik ei peagi kõigile meeldima.Need punktid, mida nüüd soovisid VE sisse panna, võetigi valikuliselt omade pähe.Suurest laiapõhjalisest valitsemisest jäi järele ikka kartell, kes ei loobu iial rahast(erakondade rahastus). Ei sõnagi pensioni reformist ega praegustest pensionidest. Võetakse see 100eu leseraha ka veel ära.Ministrikohti pole küll keegi nii väga tahtnud, see on jama.
l
Lugeja/ 18. november 2016 13:06
Kui nüüd ikka keskenduks ettepanekutele kui olulisele! Enamus rahvast ootab ju muutust, olulist muutust. Lubatakse avatud riigi juhtimist - mida see tähendab? Lubatakse, et ollakse rohkem näoga rahva poole (rahva heaolu) - mida see tähendab? Kas raha kui võimaluste allikas tuleb ainult olemasolevate maksude tõstmise ning uute maksude kehtestamisega (muutusteks on vaja raha leida, see on ju selge ja selle vastu ei saa olla keegi, kes muutusi soovib) või tähendab see just seda analüüsi, mida kuhu ja kui palju on vaja efektiivseks juhtimiseks, hoidmaks kokku kulutusi ning säilitamaks juhtimise operatiivsust. Kui enda arvel midagi ei muudeta, s. t heaolu ei vähendata, siis toimuvad rahva poolt soovitud muudatused rahva enda arvel ning võim jääb rahvast endiselt võõrandunuks.
ä
18. november 2016 14:26
Ärge nii kindlalt rahva enamuse nimel sõna võtke, võite pettuda.
1
13:06/ 18. november 2016 15:37
Rahvas ootab muutust jah.Kuid niikaua kui IRL ja sotsid valitsuses on niikaua ei tule mingit muutust

j
Jah EKRE on ainus/ 18. november 2016 13:05
KEDA MA USUN, antud juhul sotsid, kesikud ja irl pole küll õiged valitsuses olema, nüüd siis pundiga
süüakse ka Vabaerakond välja EKREst rääkimata,javõimule saab 5kolonn.
p
Paras teile!/ 18. november 2016 13:27
SAITE nüüd oma lipitsemisega Keskerakonna ees...! Keskerakond näitas Vabaerakonnale ja EKRE-le UST! Herkelil ja Helmedel suur Ratase saapajälg selja peal...!
k
küllap oleks/ 18. november 2016 13:03
teid ka punti võetud kui oleksite ise tiba vähemnõudlikud olnud. Ju siis oli selle mittevõtmise taga ikka VE enda liialt suured ambitsioonid. Aga et kohe hakata ajama sellist juttu, et hääletame vastu, no sellega te kaotate oma näo ikka täielikult. Opositsioonis ei pea alati ja ilmtingimata vastu olema. Poleks oodanud nii kiireid suunamuutusi VE poolt nii lühikese aja jooksul. Oleks võinud need pakutavad ministriporfellid vastu võtta, sellest oleks teil rohkem kasu olnud kui nüüd oravatega koos kaasa röökida. Nagu tuulelipp, kust poolt tuul puhub, sinna pöörab. Herkel on viimasel nädalal ikka ämbreid kõvasti kolistanud.
n
no/ 18. november 2016 13:00
kolmekesi on lihtsam valitseda,sest neljakesi lähevad kiiremini tülli.
a
ab/ 18. november 2016 13:19
oled kindel, et kolmekesi ei minda?
o
Ongi HEA!/ 18. november 2016 13:28
Kui on kolmekesi, siis on neile parem ka UMBUSALDUST avaldada Riigikogus! Jõudu ja head KOOSTÖÖD opositsioonis, VE, EKRE ja REF...!
j
Jürka / 18. november 2016 14:08
Peab olema paaritu arv ju, nii saab lahkarvamuste puhul niiöelda hääletada, mille poolt on enamus, .
v
vanja/ 18. november 2016 14:33
miks kolm?aga jedinaja rossia???leping nõuab
t
Tühikargaja/ 18. november 2016 12:58
Kui Vabaerakond oleks võetud punti siis kohe kondlasti ei oleks jutuks tulnud ministrikohtade vähendamine. Silmakirjalikud ja müüdavad olete.
a
A/ 18. november 2016 14:08
j
18. november 2016 12:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
õ
õige, panin teile pluss punkti/ 18. november 2016 13:06
1
12:53/ 18. november 2016 13:29
REF peaks kindlasti koalitsioonis olema!
m
Mõhk ja Tölpa/ 18. november 2016 14:04
Ossinovski ja Tsahkna on tublid
l
läheks nüüd/ 18. november 2016 12:49
1
12:49/ 18. november 2016 13:31
Vabakad tahtsid ju oma valijad REETA Kremlimeelsetele...! Mis "Eestist" te nende puhul räägite...?
t
tõsielust/ 18. november 2016 12:47
Herkeli suuvärk Savisaare arvustamisel talle mõistagi plusspunkte ei toonud
l
lugeja./ 18. november 2016 12:45
Nii kui lasteaia lapsed. Kampa ei võetud, siis oleme vastu. Nii silmakirjalikud. Häbi teil olgu.
1
12:45/ 18. november 2016 13:32
Aga nii käitutaksegi lakeidega ja reeturitega - jalajälg selja peale...!

n
no/ 18. november 2016 12:43
refidest saadi lahti nii, et 5 erakonda tegutsesid KOOS, miks nüüd ekre ja vabaerakond enam ei kõlba
k
Kuuuurija/ 18. november 2016 12:54
Herkelit ei tohigi võimu juurde lasta.
e
Ei saa aru./ 18. november 2016 12:38
Kuidas saaks riigikogus vastu hääletada, kui ettepanek oleks tõene. Kas vastuhääletamine lihtsalt vastuhääletamise pärast. Isegi lapsik oleks selle kohta palju öelda. Me ju räägime, et võitleme kõik ühise Eesti eest. Seame aga kõrgemale kitsalt ise enda.
a
18. november 2016 13:06
Aga olukord on selline, et igaühe jaoks on ühine Eesti erinev.
1
13:06/ 18. november 2016 13:34
EI HOOLI REETURID mitte mingisugusest "Eestist"....! Kas te ikka veel ARU ei saa....?
m
18. november 2016 14:28
Ma loodan, et Te minu peale ei karjunud. Mina ei oleks unes ka soovinud putiniste, rikkuritest sotse ja valeisamaalasi Eestit juhtima, ga teha pole midagi.
5
5. kolonn/ 18. november 2016 14:06
Aga vaata, agressori lepingupartner koos punasotsidega ei võitle ühise Eesti eest, vaid Ühtse Venemaa eest.
v
Vanaema maalt/ 18. november 2016 12:26
Õige, kui oma hüvedele ei taheta mingisugust remonti teha(erakonna rahastus, ministeeriumite paisutamine, riigikogu liikmete arvu vähendamine jne.), siis ei aita ka need muud muutused midagi.Kus siin see võrdsus on sotsinovskil, omahuvid eelkõige. Ekre ei hääleta ka kindlasti uue valitsuse poolt, see on uus kartell.
d
dr./ 18. november 2016 12:25
talvikul peaks korralike riiete jaoks raha olema.
p
pada/ 18. november 2016 13:15
Vaata milline sa ise oled.
s
18. november 2016 13:20
see küll õige, mingi eetiline austus võiks ikka riigikogu ees olla ---käib ringi nagu kaltsakas !?
u
Uunu/ 18. november 2016 12:22
Kas saab kaasata erakonda, kel maailmavaade puudub? Ainus vaade tundus olevat saada ministrikoht või kaks ja kui neid ei saa, siis tuleb need saamata jäänud ministrikohad likvideerida. Kui ei saa ise, siis pole ka teistel vaja. Ega jah, see praegune koalitsioon koos sotsidega pole ka sugugi õnnestunud.
a
18. november 2016 13:22
absoluutselt mitte õnnestunud--tsahkna sama nagu rõivaräbal poisike !
ä
Ärgake!/ 18. november 2016 13:39
Oli Rõivase valitsus mis ta oli, aga nii HULLU valitsust nagu Ratasega ei ole küll varem olnud...! Ärgake unest üles eesti rahvas...!
m
Maria/ 18. november 2016 12:20
m
18. november 2016 13:33
Mis asi on riigimehelik käitumine?
m
Mariale, 12:20/ 18. november 2016 13:40
Nad pole sellist käitumist õppinud...!
k
Katri/ 18. november 2016 12:20
Ministrite arvu vähendamise poolt. Samas olen väga rahul, et punamütsike ministriks ei saanud. Pole eeldusi lihtsalt
v
vihma alt räästa alla/ 18. november 2016 12:15
Ärapanemise tuhinas ei märganud enamus, kuidas nad sattusid stabiilsest arengust allakäiguspiraali, mida peavad kinni maksma meie lapsed ja lapselapsed.
t
tulgu vihm ja raju/ 18. november 2016 13:16
Stabiilne areng? Pigem kümme aastat paigalseisu. Igasugune muudatus on parem kui see läppunud mädasoo, mis siin valitsenud on.
o
18. november 2016 13:34
Olete praeguse võimuliidukese narratiivi omaks võtnnud. Milles paigalseid väljendub?
1
13:16/ 18. november 2016 13:41
Paigalseis on ikka PAREM kui TAGASIKÄIK....!
p
18. november 2016 14:29
Punameelsel Tsahknal ju kena väljendki olemas - seisakumootor. Mis imeloom see ka iganes pole.

p
Poliitilise romu/ 18. november 2016 12:14
puhastamiseks ei aita kajakate siirdamist teistele kividele istuma. Kajakas oskab iga kivi peal ülbelt varastada. Tuleks hoopis mägi üles künda ja sinna uus sordivili külvata.
m
muigega/ 18. november 2016 12:11
Kartelliparteidel toimus võimu ümerjaotu(a)mine. Mitte keegi selle käigus võimule tulnutest ei taha bürokaatias muudatusi. Kogu kära käis maksude ümbernimetamise ja summade ümber, lisandväärtuse loomise ergutamisest järjekordselt ei rääkinud keegi. Vabakaid või ekret võimu juurde ei lasta nagunii, arvata on et ka nende mõistlikud ettepanekud lükatakse tagasi.
j
Joomamees/ 18. november 2016 13:43
Aga Lätis peame hakkama ikka kütust, viina ja õlut ostmas käima.... Lisaks veel ka limonaadi...! MIDAGI EI MUUTU PAREMAKS - läheb hoopis HALVEMAKS!
t
Tervishoiunõunik/ 18. november 2016 12:08
Solvumine pole parim nõuandja,see muudab kõik poliitikud omavahel sarnasteks.Toiduahela nimel ei tasu kaotada väärikust ja alustada kohe ärapanemisega.
ö
18. november 2016 12:15
Öelge palun kasvõi üks teada poliitik, kes toiduahelat tähtsaks ei pea.
m
mina/ 18. november 2016 12:43
Herkel Vabaerakonnas ei ole rahvale üldiselt vastuvõetav. Kuidagi imelik ja leige kuju. Vabaerakond peaks liidrit vahetama, siis oleks ehk salongikõlbulik.
h
huvitav/ 18. november 2016 12:55
miks sa rahva nimel sõna võtad?
o
18. november 2016 13:08
Olete asjast valesti aru saanud. Herkel tegigi endale prast IRLi poistebändi poolt üle parda viskamist isikliku taskupartei, et lihtsameelsete kodanike häältega riigikokku saada. Tegemist ilma maailmavaateta parteita.
1
13:08/ 18. november 2016 13:44
Ainult kökitajad ja mökitajad koos....!
a
aaaa/ 18. november 2016 14:06
Herkelil on kindlasti põhimõtted , mis te ajate, kellel siis veel. Enne vaadake ära, kuidas elu minema hakkab, ennustamine on tänamatu töö, samuti teiste laimamine pole ilus. Et kui võimul ole, kohe halb erakond,
h
heh/ 18. november 2016 12:57
Vabakad teatasid ju kohe alguses, et nemad keskiga valitsusse ei lähe. Ju siis ajasid edasi oma "kärss kärnas ja maa külmetanud" poliitikat, kui kutsuma tuldi. Kui tahavad pingil istuda, no las siis istuvad. Ilmselt tulid oravatelt kopsakamad pakkumised.
l
lugeja/ 18. november 2016 12:02
Ei mäleta aga alles eile oli lugeda ühest riigistkus on vist 6 ministrit pluss peaminister! Kas tõesti on meil vajadust 15 ministrile pluss lisaks kari nõustajaid! Vabaerakonda oleks võidud kaasta sest keskerakond ei ole hääletamistel ühtne!
j
Jep/ 18. november 2016 12:20
See oli Taavi valitsus, kes suurendas ministrite arvu koguni 3 võrra. Ratas esindab uues valitsuses kesikute vähemust, st erakonnapöörajaid. Nii võib vabakatele ja konsevatiividele lisa tulla ka kesikute enda seast, kes vabalt Jürka auti mängivad.
s
18. november 2016 13:35
See oli ikka reformi, sotside ja irli valitsus. Või saavad bezrüblikud nüüd siis suure hääleõiguse?
r
Rahvas arvab/ 18. november 2016 11:58
Teised erakonnad võiksid Keskile ja Sotsidele kambaka teha.
k
kes/ 18. november 2016 12:04
kes? reffid? orav, mine pikalt.
E
???/ 18. november 2016 17:44