Eesti uudised

RÄNK SÜÜDISTUS: ratastoolis pensionär peksis täisjõus mehe kepiga surnuks (30)

Karoliina Vasli, 18. november 2016 04:00
PENSIONIPÕLI VANGLAS: Seitse kuud trellide taga istunud Matti oli kohtus heas tujus ja nägi eksnaise sõnul ka igati terve ja hea välja. Ilmselt arvas ta, et päev tuleb pikk ja võttis moonakoti ka ühes.Foto: Jörgen Norkroos

"Hea poiss oli!" kiidab pensionär Matti endast veerand sajandit nooremat kamraadi, kelle ta väidetavalt ühise joomingu ajal teise ilma saatis. Taparelvaks oli süüdistuse järgi käetoega kepp, millega äsati ohvrit 36 korda. Matti aga väidab, et sõber kukkus.

Neljapäeva hommik Tallinnas Liivalaia kohtumajas. Turske politseinik lükkab kohtusaali ratastooli, milles istub hallipäine eakas mees. Istungit on jälgima tulnud ka prokuratuuri paar verinoort töövarju, kes kergitavad uudishimulikult kulme – ilmselt ei osatud oodata, et üks mõrtsukas võiks säärane välja näha. Kohtualune, 71aastane Matti aga naeratab siia-sinna ja lehvitab käega pressipiltniku poole. Koduse fliisi ja lohvakate pükste alt paisatavad punased villased sokid. Ta hoiab kramplikult pihus kotikest, kus sees võileivad ning mandariinid. Ega tea, kaua kohtus võib minna. Süüdistusest ja tunnistajate jutust koorub välja tragöödia, millest räägitakse pisikeses Padise külas siiani. 

Pea ja nägu igas mõttes lõhki 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.11.2016
Joomakaaslase kepiga surnuks peksnud invaliid mõisteti pikaks ajaks vangi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee