Liikluskaamera Tallinna Kristiine ristmikul. Märts 2015.Foto: Arno Saar
Toimetas Kristin Aasma 17. november 2016 13:55
Tallinna Linnavolikogu istungil otsustati, et Kristiine ristmiku liiklusjärelevalvesüsteem, mis seni oli linna transpordiameti bilansis, antakse üle maanteeametile, sest 2012. aastal arendama hakatud ohutussüsteemi ei ole linn suutnud seni toimima saada.

Tallinna linnavolikogu aseesimehe Lauri Laatsi sõnul on Kristiine ristmik pealinna keerulisimaid ning Tallinna Transpordiameti andmetel toimub seal 4000 rikkumist päevas. "Olukorra kontrolli alla saamiseks paigaldas Tallinna Linnavalitsus juba 2012. aasta aprillis tiheda liiklusega Kristiine ristmikule üles liikluskaamerad, mis pidid mõõtma nii ristmikul liiklevate sõidukite kiirust, fikseerima keelavate foorituledega ristmiku ületajaid ja ühistranspordiradade lubamatut kasutamist,“ rääkis Laats ja märkis: "Kahjuks jäi lõplik teostus aga bürokraatia hammasrataste vahele ning siiani pole süsteem toiminud.“

Laatsi sõnul on liiklusrikkumiste eest karistamine riigi pädevuses, millest tulenes ka probleem kaamerate käivitamisega – Tallinnal on liikluskaamerad, aga selle kasutamise õigust mitte. Vastavalt linnavolikogu otsuse eelnõule annab Tallinna linn Kristiine ristmiku liikluskaamerad ja tarkvaraandmekeskuse koos kaamerapunktidega maanteeametile viieks aastaks tasuta kasutamiseks.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

EV 17. november 2016 15:36
Tore salmike- lükkan ämma trepist alla, annan võmmu kuklasse, Ise küsin naeratades "kuhu tõttad, ämmake?"
TLV lootis raha hakata teenima, kuid sai lutti 17. november 2016 15:14
Teises sarnases loos:
Kaamerate pilootprojekt läheb linnale maksma 285 041 eurot. “Kui see end õigustab, siis on kavas kaameraid ka mujale linna üles panna,” sõnas sm Tiit Laiksoo.
“Muidugi pole meie eesmärk trahviraha korjamine, vaid liikluse rahustamine ja korrastamine. Aga siiski – rikkumiste kümnekordse vähenemise korralgi tooks trahvirahad aastas sisse ikkagi ligi kaks miljonit eurot.”

SISUTURUNDUS