Eesti uudised

RIIGI VASTU EI SAA: Tallinn loovutas Kristiine ristmiku ohutussüsteemi maanteametile (2)

Toimetas Kristin Aasma, 17. november 2016, 13:55
Liikluskaamera Tallinna Kristiine ristmikul. Märts 2015.Foto: Arno Saar
Tallinna Linnavolikogu istungil otsustati, et Kristiine ristmiku liiklusjärelevalvesüsteem, mis seni oli linna transpordiameti bilansis, antakse üle maanteeametile, sest 2012. aastal arendama hakatud ohutussüsteemi ei ole linn suutnud seni toimima saada.

Tallinna linnavolikogu aseesimehe Lauri Laatsi sõnul on Kristiine ristmik pealinna keerulisimaid ning Tallinna Transpordiameti andmetel toimub seal 4000 rikkumist päevas. "Olukorra kontrolli alla saamiseks paigaldas Tallinna Linnavalitsus juba 2012. aasta aprillis tiheda liiklusega Kristiine ristmikule üles liikluskaamerad, mis pidid mõõtma nii ristmikul liiklevate sõidukite kiirust, fikseerima keelavate foorituledega ristmiku ületajaid ja ühistranspordiradade lubamatut kasutamist,“ rääkis Laats ja märkis: "Kahjuks jäi lõplik teostus aga bürokraatia hammasrataste vahele ning siiani pole süsteem toiminud.“

Laatsi sõnul on liiklusrikkumiste eest karistamine riigi pädevuses, millest tulenes ka probleem kaamerate käivitamisega – Tallinnal on liikluskaamerad, aga selle kasutamise õigust mitte. Vastavalt linnavolikogu otsuse eelnõule annab Tallinna linn Kristiine ristmiku liikluskaamerad ja tarkvaraandmekeskuse koos kaamerapunktidega maanteeametile viieks aastaks tasuta kasutamiseks.

Samal teemal

27. veebruar 2017, 17:03
1. märtsil hakkavad Kristiine ristmikul tööle kiiruskaamerad
6. mai 2016, 14:31
FOTOD | Inimesed keset sõiduteed ehk joonistatud kujutised Kristiine ristmikul
10. september 2015, 07:33
FOTOD | Autode kokkupõrge Kristiine ristmikul: vigastatud kaasreisija tuli autost välja lõigata
6. aprill 2015, 07:00
Tallinn paigaldab kiiruskaameraid, aga palju ja kuhu täpselt, veel ei ütle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee