Eesti uudised

Poolteist kuud pärast korstnapühkija käiku põles korsten nagu vulkaan! (54)

Arvo Uustalu, 17. november 2016 04:00
ÕNNEKS KODUS: Egle juhtus tahmapõlengu ajal kodus olema ja sai tänu sellele kiiresti päästjad kohale kutsuda. Keldris olev korstnajalg jäi korstnapühkijal sisuliselt puhastamata.Foto: Aldo Luud

Majarahvas kardab, et lohaka töö tõttu võivad tahm ja pigi ka teiste korterite korstnas süttida. 

"Kohal käis ju ametlik paberitega korstnapühkija, mitte nurgatagune haltuurategija. Põlengu ajal kohale kihutanud päästjad isegi ei uskunud algul, et ühistul on korstnapühkija akt olemas," räägib Tartumaal elav naine, kelle kodumajas käis septembri teises pooles korstnapühkija, kuid see ei päästnud tahmapõlengust. 

Teisipäeval kella 19.30 ajal istus Tartu vallas Vesneri küla 12 korteriga majas elav Egle pärast tööd sõbrannaga teisel korrusel köögis kohvilaua taga, kui kuulis, et seina seest kostub krabinat. Kuna seda on varemgi kuuldud, ei osanud ta esialgu midagi kahtlustada. Sõbrannad kuulatasid kummalist krõbinat ja said aru, et see tuleb toa ja köögi vahele jäävast korstnaseinast. Korteri perenaine oli töölt koju tulles kütnud pliiti ja ahju. Tuppa hakkas levima mädamuna-kapsahaisu. "Kuigi ma ei saanud aru, mis lahti on, hakkas tekkima juba väike hirm. Aga paanikaks polnud põhjust, sest sellist haisu on varemgi duši all käimise ajal kraanikausist üles löönud. Suitsu kuskilt ei immitsenud," meenutab Egle. Samal ajal uuris sõbranna internetis, mis võib korstnas krabinat tekitada ja ühe versioonina käidi välja, et see on tahmapõleng. Korstna sein polnud siis veel kuum. "Jooksin alla ja vaatasin üles katuse poole. Meie trepikoja korstnast lendas kõrgele sädemeid ja korstnapitsi kohal oli suur kuma," meenutab Egle. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.10.2016
TV3 "Kuuuurija": korstnapühkijad teenivad sama palju kui tippadvokaadid
07.10.2016
Säti kodumaja talvekorda enne külmade tulekut
06.10.2016
Enne kütteperioodi algust ahjud ja korstnad korda
23.09.2016
Kas oskad ahju õigesti kütta?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee