Eesti uudised

President Kaljulaid kaitseväelastele: teie hoolite ja hoiate iga päev Eestit  (16)

Toimetas Kristin Aasma, 16. november 2016 19:34
President Kersti KaljulaidFoto: Jörgen Norkroos
“Te olete hoidnud Eestit nii, nagu ainult teie seda oskate. Mitte keegi ei oleks saanud paremini,” ütles president Kersti Kaljulaid täna Eesti Kaitseväe 98. aastapäeva vastuvõtul Estonia kontserdisaalis. 

Samal teemal

Riigipea rõhutas oma sõnavõtus, et Eesti loob julgeolekut, mitte ei tarbi teiste loodut. “Oleme seda loonud 1995. aastast peale. Iga päev missioonil on pandud tallele meie julgeoleku hoiuraamatusse,” ütles president Kaljulaid. President Kaljulaid ütles, et 98 aastat on meil olnud aega võita, kaotada, uuesti alustada, ennast eriti suureks unistada ja maa peale tagasi tulla, vahendas Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond.

“Me oleme kahe jalaga maa peal, ja meie kõrval on meie liitlaste saapad,” sõnas riigipea. “Kui sa tead, kes seisab sinu kõrval, siis ei ole oluline, kes on sinu vastas. Meie kõrval seistakse, me teame seda. Kuid veelgi tähtsam on, et ka meie seisame oma liitlaste kõrval. Seal, kus meist on kasu. Seal, kus me saame pakkuda kellelegi oma tuge. Meie välismissioonidel viibijad on liitlaste hulgas hinnatud, sest meie tugi on alati tõeline, ja mitte näiv,” lisas ta. 

President Kaljulaid rõhutas, et NATO peab kaitsma oma idaserva kasvõi selleks, et heidutus oleks usutav kaugemal Lääneski. “Geopoliitiliselt seismilises piirkonnas on isegi veidi etem olla – hoiatusaeg on pikem, jõuab reageerida ja õige reaktsioon hoiab tavaliselt halvima ära,” märkis riigipea. 

Ta nentis, et Eesti on kandnud ka tõelisi kaotusi, meie sõdurid on saanud viga ja hukkunud. “Me mõtleme neile ja nende lähedastele kogu aeg. Nemad langesid, pakkudes reaalsete ohtude vastu kaitset kellelegi meist kaugel. Aga need kaotused isamaa eest on loonud meile, siin kodus, meie igapäevast ja tõelist julgeolekut. Meie tänu on igavene,” lisas Vabariigi President.

Vabariigi Presidendi kõne tervikteksti on võimalik lugeda siit. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee