Eesti uudised

Politsei otsib pedofiili, kes jälitas ja ahistas 9-aastast last (24)

Toimetas Helen Pentsa, 16. november 2016, 16:59
Foto on illustratiivneFoto: ALDO LUUD
9. novembri päeval kella 14 paiku tuli 9-aastane tüdruk koolist ning sisenes Tartus Mõisavahe tänaval kortermaja trepikotta. Tüdruku järel sisenes trepikotta ka tundmatu meesterahvas, kes koos lapsega lifti astus. Liftiga üles sõitmise ajal ahistas mees tüdrukut, mille peale hakkas tüdruk karjuma. Mees ehmus ja lahkus. Tartu politsei palub kõigi kodanike abi pedofiili tuvastamiseks. 

Praegu olemasolevale infole tuginedes oli Annelinnas lapsele kortermaja trepikotta järgnenud mees umbes 40-aastane, kõhnema kehaehitusega ja pikka kasvu. Mees oli tumedate halliseguste lühemate juustega ja paksude tumedate kulmudega. Mehel olid hallikassinised silmad, hetkel ei olnud tal ei habet ega vuntse. Seljas oli tume kapuutsiga talvejope, jalas tumesinised teksapüksid ja musta värvi saapad. Tänavu on see olnud esimene sellelaadne politseile laekunud teade ning politsei teeb endast kõik oleneva selgitamaks välja mehe isikut ja selle juhtumi võimalikult täpsed asjaolud.

Sarnaseid juhtumeid on olnud ka varem. Lastekaitseteenistuse vanem Liia Kilp rõhutab, et kui laps on langenud rünnaku ohvriks, siis tuleb esimesel võimalusel sellest politseid teavitada. „Politseisse teatamise kiirus on määrava tähtsusega. Kui kahtlane isik viibib veel piirkonnas, on tema tabamise ja kontrollimise võimalus suurem“, lisas Kilp. Tartus Annelinnas aset leidnud sündmusega seoses palume lastele selgitada, et nad väldiksid trepikotta sisenemist ja liftis viibimist koos võõra meesterahvaga. Võõra isiku tülitamise korral tuleks suhtlemisest keelduda, vajadusel häälekalt abi kutsuda ja võimalusel võõra isiku juurest ära joosta

Samal teemal

29. november 2017, 20:07
Zonta klubi stipendiumi pälvis politsei lastekaitsegrupi juhtivuurija Liia Kilp

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee