Eesti uudised

Murepilved lauluväljaku kohal (7)

Mattias Tammet, 16. november 2016, 04:00
Foto: Stanislav Moškov

Riigikogu kultuurikomisjon toetas plaani, mille kohaselt tehakse lauluväljaku detailplaneering ümber. Senise plaani järgi oleks osale Tallinna lauluväljaku territooriumist ehitatud tänav.

Lauluväljaku ja selle ümbruse detailplaneeringute kohal on murepilved olnud juba aastaid, kui mitte aastakümneid. Et lauluväljaku kõrvale ehitatakse merevaatega kõrghooned, sai selgeks juba sajandivahetuse paiku. 2007. aastal koostati aga ka lauluväljaku uus detailplaneering, mille kohaselt oleks ehitatud väljaku loodeserva Pirita teelt algav tänav, mille eesmärk olnuks just tagada inimeste pääs uutesse majadesse. Kuna kultuuriinimeste vastuseis sellele ideele oli väga terav, siis 2010. aastal detailplaneering külmutati.

Esmaspäeval arutas teemat riigikogu kultuurikomisjon, kes toetas lauluväljaku uut arendusplaani. Tõsi: ka komisjoni esimees Laine Randjärv, dirigendina laulupeoga lähedalt seotud inimene, tõdes, et iseenesest komisjoni otsusel mingit otsest tagajärge ei ole, sest planeeringu kehtestamist parlament ei otsusta. Küll aga saab otsusest välja lugeda, et olukord hakkab lahenema, sest komisjoni üheksast liikmest kolm on Keskerakonnast, kes on ka Tallinnas võimul. Lõpuks ongi uue detailplaneeringu kehtestamine Tallinna linnavalitsuse ülesanne. "Siin ei ole praeguse ja tulevase koalitsiooni vahel lõhet," ütleb Randjärv.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee