Maailm

Trump ja Putin pidasid esimese telefonivestluse (7)

Õhtuleht.ee , 16. november 2016 04:00
Donald TrumpFoto: Reuters / Scanpix
Vastastikusel kokkuleppel toimus esmaspäeval USA järgmiseks presidendiks valitud Donald Trumpi esimene telefonivestlus Venemaa presidendi Vladimir Putiniga (64). 

Kremli teatel õnnitles Venemaa liider vestluskaaslast veel kord presidendivalimiste võidu puhul, soovis talle edu valimisprogrammi realiseerimisel ja avaldas valmisolekut partnerlusdialoogiks USA uue administratsiooniga. 

Putini sõnul peab selline dialoog tuginema võrdsuse, vastastikuse austuse ja teineteise siseasjadesse mittesekkumise printsiipidele.

Vestluses märgiti, et järgmisel aastal möödub 210 aastat USA ja Venemaa diplomaatiliste suhete kehtestamisest ja see tähtpäev peaks stimuleerima tagasipöördumist pragmaatilise ja vastastikku kasuliku koostöö juurde.

Putin ja Trump jagasid ka arvamust, et vajalik on ühendada jõupingutused ühise vaenlasega number üks – rahvusvahelise terrorismiga.

Lepiti kokku, et telefonikontakte jätkatakse ning tulevikus plaanitakse ka isiklikku kohtumist, milleks tehakse ettevalmistusi mõlemas riigis.

Samal teemal

31.03.2017
Putin ja Trump kohtuvad Soomes?
01.12.2016
Putini kõne parlamendi ees: Venemaa ei otsi vaenlasi
18.11.2016
Leedu välisminister: Venemaa võib enne Trumpi presidendiks vannutamist Balti riikide peal NATO vägesid testida
17.11.2016
Esimene kõrgem välispoliitik, kes kohtub Donald Trumpiga, on Jaapani peaminister

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee