Maailm

VIDEOD | 15aastased Denis ja Jekaterina põgenesid kodunt, tulistasid politseinikke ja tegid lõpuks enesetapu (59)

Kristin Aasma, 15. november 2016 15:00
Jekaterina ja Denis, 15aastased.Foto: Kuvatõmmis / Top Twitch / YouTube
"Nad tahavad, et me annaksime alla, aga meid on õpetatud, et venelased ei alistu,“ lobises teismeline tüdruk eufooriliselt sõpradele tehtud videoreportaažis, enne kui tegid poiss-sõbraga enesetapu.

Venemaal Pihkva lähistel Strugi Krasnõje külas tegid enesetapu teismelise-eas poiss ja tüdruk, kes pärast konflikti vanematega olid tütarlapse kodunt võtnud seifist relvad, põgenenud ning varjasid end ühe eramaja tühjas korteris, kirjutas TASS. Politsei saabus otsima noorukit, kes oli kolm päeva tagasi oma kodunt lahkunud ning end vanemate eest varjanud. Mõlemad lapsed õppisid ühes Pihkva koolis.

Politseil ei õnnestunud kriisi läbirääkimiste teel lahendada. Noored võtsid endalt elu, enne kui politsei neid ründas. Eelnevalt andsid noored sõpradele videoreportaaži oma olukorrast ja vastasid küsimustele.

Jekaterina ja Denis, 15aastased. Foto: Kuvatõmmis / Top Twitch / YouTube

Samal teemal

15aastased Denis Muravjov ja Jekaterina V. olid põgenenud Pihkva lähistel korrusmaja tühja korterisse. Neil oli mitu tulirelva ning nad tulistasid aknast politseinikke, kes olid saabunud neid kinni pidama. Politseinikud piirasid maja sisse ja üritasid noortega läbi rääkida. Kui läbirääkimised tulemusi ei andnud, tungisid korrakaitsjad ruumidesse. Denis ja Jekaterina olid teinud enesetapu.

Traagilisele lõpule eelnenud protsessist andsid noored videoreportaaži. Video avaldas ka telekanal RT ning see on üleval YouTube’is. Video mõjub vapustavalt sellega, et noorte jutt kõlab, nagu oleks tegemist mängu, seiklusega. Tüdruku jutuvada on eufooriline, kerge ja lõbus. On näha, et neil on hulgaliselt padruneid, vähemalt kaks tulirelva, alkoholi.

"Miks sa tulistad ilma minuta?“ hüüab ta poisile. "Tulista veelkord.“ Siis tulistab poiss politseibussi, mille peale tüdruk vaimustunult naerab. "Aga kuhu mendid end peitsid?“ küsib ta. "Venelased ei alistu,“ lobiseb neiu. "Kui surra, siis ilusana.“

Tüdruk jutustas, et nad jooksid kodunt ära halbade suhete tõttu vanematega. Ta näitab samas põrandal olevale kilele, öeldes, et see on selleks, kui tulevad "mingid laibad“.

"Nad tahavad, et me annaksime alla, aga meid on õpetatud, et venelased ei alistu,“ lobiseb tüdruk eufooriliselt.

Politsei piiramine on arenenud rünnakuni. "Nad lubasid meid rünnata,“ räägib neiu. "Siis me hakkame tulistama, see saab olema lõbus. Vähemalt meie jaoks, aga ka teil on lõbus. Mõelge vaid, politsei kardab 15aastaseid lapsi!“

undefined Foto: Kuvatõmmis / Top Twitch / YouTube

Noored tulistavad korteris vana televiisorit. Noormees viskab teleka aknast välja, kommenteerides: "Ma tahan veel elada!“

Oma elu viimases videoülekandes rääkisid Denis ja Jekaterina kodus juhtunud konfliktist täpsemalt ning sellest, et nad ei taha oma varjupaigast välja minna, kuigi Denisi ema seda palus. Nad räägivad, et neile on veel jäetud 40 minutit, mille jooksul nad peavad otsustama, mida teha. Denis jutustab sõpradele uhkelt, et tappis kaks koera, tulistas Jekaterina emale jalga, purustas sauna aknad ja tulistas "mentide“ bussi.

undefined Foto: Kuvatõmmis / Top Twitch / YouTube

Tüdruku jutust selgub, kuidas konflikt alguse sai. Ta ema ja vanaema tulid tuppa, kus nad Denisiga olid. Tüdrukul oli käes nuga ja naised sidusid ta käed kinni. Siis Denis tulistas ja ema sai pihta. Siis kutsuti politsei ja neil õnnestus põgeneda.

Jekaterina seletas, et relvad olid neil kodus olemas, sest võõrasisa on eriteenistuses. Poiss lisas, et võtsid relvad seifist. Noored muljetavad muu hulgas, et neile on jäänud vaid kaks sigaretti. Tüdruk räägib, et Denis võttis ema pangaarvelt raha ja nad põgenesid marsruuttaksoga. Majja murti sisse akna kaudu.