TRUMP TOWER: Donald Trumpile kuuluv 202 meetri kõrgune ja 58korruseline Trump Tower avati New Yorgis 1983. aastal. Selles pilvelõhkujas elab ka tema perekond.Foto: AFP / Scanpix
Allan Espenberg 15. november 2016 04:00
USA järgmiseks presidendiks valitud Donald Trumpi äriimpeerium koosneb kinnisvarast, parfümeeriatööstusest, modelliärist ja paljust muust. 

Trumpi perekonnanime eesti keelde tõlkides on tulemuseks samuti "trump". Ärimees on oma perenime ja selle tähenduse üle alati uhke olnud ja arvab, et just see toobki talle edu.

Oma nime on ta muutnud edukaks brändiks, mille ta on andnud paljudele väga erinevatele objektidele. Seetõttu on üsna tihti öeldud, et Trump pole inimene, vaid bränd.

Kõige kuulsamad Trumpile kuuluvad kinnisvaraobjektid on New Yorgis asuv 202 meetri kõrgune ja 58korruseline Trump Tower, mis avati 1983. aastal, ning 262 meetri kõrgune ja 72korruseline Trump World Tower, mis avati New Yorgis 2001. aastal. Need pole loomulikult ainsad Trumpi tornid, sest neid on veel nii teistes USA linnades kui ka välismaal.

Veel on Trump andnud oma nime parfüümidele, aksessuaaridele, pudeliveele (Trump Ice), viinale (Trump Vodka), koššer-energiajoogile (Trump Drinks Israel), aga ka hotellidele (Trump International Hotel and Tower), kasiinodele (Trump Casinos), golfiklubidele (Trump National Golf Club), lennukompaniile (Trump Shuttle), lauamängule (Trump The Game), kellale (Trump Watch), ajakirjale (Trump), ülikoolile (Trump University), modelliagentuurile (Trump Models), New Yorgi karussellile (Trump Carousel), veinitööstusele (Trump Winery), autoshow’le (Trump Classic Cars), isegi otsingumootorile (GoTrump.com) ja liharoale (Trump Steak). Mõnda neist asjadest pole küll enam olemas, kuid mälestus neist on kustumatu.

Oma eelmise aasta tuludeklaratsioonis luges Trump üles 515 vara ühikut, millest 264 ehk üle poole kannavad Trumpi nime ja veel 54 – tema initsiaale.

See tähendab, et kõiki Trumpi nime kandvaid asju ja objekte ei saa üles lugeda. Samas on nii mõnigi inimene pidanud tema kommet kõiki asju ja objekte oma nimega nimetada suurushullustuseks.