Kas kokkuvõttes pole Ermamaa otsustes midagi valesti tehtud? „Vajab täiendavat analüüsi,“ märkis Maria Alajõe. Foto: Stanislav Moškov
Karoliina Vasli 14. november 2016 15:54
„Kas keegi mõjutas EASi juhatust? Ei mõjutanud,“ rõhutab Maria Alajõe, kelle allkirjaga otsustas EAS 2012. Aastal teha OÜ Ermamaale tagasinõude, mis päädiski sellega, et Toomas Hendrik Ilves maksis toetustest tagasi vaid 10 protsenti.

Praegune riigikogu kantselei juht kuulus toona EASi juhatusse. Täna vastas ta sellega seoses ka riigikogu korruptsiooni erikomisjoni küsimustele. Istungi järel selgitas ta, et juriidiliselt oli kõik toona põhjendatud. Mis puutub praegusesse rahandusministeeriumi analüüsi, mis otsust laidab, oleks tema sõnutsi vaja veel põhjalikumat analüüsi. Alajõe toonitas, et keegi toona EASi otsuseid ei mõjutanud.

Internetis otsides leiab, et Alajõe puutus EASi juhina riigipea Ilvesega kokku nii visiitidel kui muudel üritusel. Näiteks kuulus ta Ilvese 2009. aasta USA visiidi ajal äridelegatsiooni. Tutvus aga ulatub kaugemasse minevikku – kui 1998. aastal valiti Ilves Rahvaerakonna esimeheks, siis Alajõe valiti partei juhatusse.  

Õhtuleht uuris, kas Toomas Hendrik Ilves oli ka 2012. aastal tuttav või sõber. „Vaadake, Ermamaa kuulus Evelin Ilvesele! Tol hetkel polnud seost Toomas Hendrik Ilvesega,“ rõhutas ta. Täpsustuse peale, et Toomas Hendrik Ilves oli ikkagi Evelin Ilvese abikaasa, ütles Alajõe, et menetluses Toomas Hendrik Ilves kuidagi ei osalenud. Tähelepaneku peale, et Ermamaad arendasid ju Ilvesed ikka koos, kostis Alajõe, et ta ei oska öelda, kas arendasid koos või mitte.

Kas kokkuvõttes pole Ermamaa otsustes midagi valesti tehtud? „Vajab täiendavat analüüsi,“ sõnas Alajõe. Teie enda hinnang? „Ootan analüüsi.“