Eesti uudised

Kas tõesti suhkrumaks? Ratas lubab aktsiisipoliitikas suuri muutusi

Toimetas Piret Pappel, 14. november 2016 15:42

124 KOMMENTAARI

e
Ebavõrdsus!/ 16. november 2016 08:16
Kes ei kannata magusat, see ärgu söögu. Kellel aga tervis korras, miks teda maksudega piinatakse? Kuidas saab keegi minu eest võtta otsuse, et mina ei tohi peale vee ja heinte midagi süüa? Liikuge rohkem väljas ja teie organism ütleb teile, mida vajate. Üks kuradi hädaldamine käib.
r
Refugee/ 15. november 2016 12:17
Kui suhkrule tuleb aktsiisimaks,siis on varjatud kujul aktsiisi all koik toiduained,mis sisaldavad suhkrut.Kuidas selline tegevus parandab vaesemate inimeste elujarge.Mina kahtlustan,et see riik enam kaua koos ei pusi.Mis edasi saab on vaga raske prognoosida.Ilmselt suured volakoormused ja lopuks volakatteks mingi rikkama riigi koosseisu.
l
läbitud teema/ 15. november 2016 11:57
suhkurt sisaldavad rohkemad asjad kui arvatakse kaasarvatud teie tervislikud mahlad konservid kondiitritooted siirupid leivad saiad kas hakatakse protsente arvutama või suhkru hinda tõstetakse või limionaadimaks erbaselege häma
u
Unistaja/ 15. november 2016 10:45
Suhkrumaks oleks hea - saaks ehk lõpuks normaalset kalja poest, see magus löga ei kannata ju juua! Mõni ehk mäletab veel seda mõnusat kalja, mida nõuka-ajal müüdi... Head asjad võiks ikka riigikorrast sõltumata alles jääda:D
j
jääb sama/ 15. november 2016 11:58
lihtsalt kallim saama aru
v
viljandlane/ 15. november 2016 12:11
Sa räägid ju praegu iseendale vastu!Vene aegne suurest vaadist lastav kali oli loomulikult kordades parem kui praegused,kuid siis ei pööratud vähimatki tähelepanu toote omahinnale ja suhkruga just ei koonerdatud.Tänapäeval on kõik ära rikutud ja ettekäändeks tuuaksegi just suhkru kahjulikkus.Kus seda enne nähtud,et siirup on vedelam kui vesi ja liköörid on samuti.Ei kavatsegi ühtki toitumisharjumust muuta,seoses sellega,et mingi asi on kahjulik.Kui meeldib,tarvitan edasi ja suhkrut peab vist üldse hakkama kusagilt valgevenest või ukrainast kombineerima,sest siinne on samuti ära ,,ratsionaliseeritud,,-nagu kogu elu!
e
Eestlane/ 15. november 2016 09:12
Lätis on kohviaktsiis ning lätlased ostavad kohvi Eestist - kui meil kehtestatakse "suhkrumaks", siis saavad eesti joodikud auväärseteks inimesteks (Lätis alkoholi järel käies toovad nad tellimuste alusel naabritele limonaadi).
l
leo/ 14. november 2016 21:27
No aga miks ei või reformareid tagasi paluda. Niikuinii üks vana - uus kommunistlik valitsus asendub teise uus - kommunistliku valitsusega. Ajaloost võiks isegi näite tuua. Kunagi oli Kesk - Aafrikas valitsejaks isehakanud keiser Bokassa, kes peale selle, et ta riigi ära laostas, oli ka inimsööja. Kuna ta hakkas prantslastelt riiki ladustatavate tuumajäätmete eest rohkem raha välja pressima, siis prantslased kukutasid ta ja viisid eksiili ühte Prantsusmaa lossi. Varsti oli uus Kesk - Aafrika Vabariigi valitsus riigi nii tühjaks varastanud, et rahvas tahtis inimsööjat jälle valitsejaks tagasi. Eestis on seega veel kõvasti arenguruumi
a
ab/ 14. november 2016 21:25
no pannakse tsukru asemel mingi asendaja, on see parem variant?
e
Ei mingit asendajat,/ 14. november 2016 23:40
lihtsalt vähem suhkrut.
a
Aga miks/ 14. november 2016 23:43
on rafineerimata suhkur kallim?
t
televaatajad/ 15. november 2016 00:56
Kui Ratas kehtestab "limonaadimaksu", siis antakse valitsus Euroopa KOHTUSSE!
Kas "Aktuaalset kaamerat" ei vaadanud....?
r
Radist/ 14. november 2016 20:24
Suhkrumaks? Õhtulehe tibi ilmselt ei mäleta sõna "suhkrumaks", tal on sellest ükskõik... Fakt on aga, et EU esitas Eestile peale EU-sse sisseastumist tagantjärele trahvinõude: euroliiduga liitunu peab oma koduperenaiste kokkuostetud suhkru tagasi maksma. Ja Eesti valitsus maksiski. Kuigi oleks võinud selle retoorika kuupeale saata.

a
ants/ 14. november 2016 19:59
No võiks ju uued nomid tööstusele välja mõelda, palju tootes võib olla osakaal suhkrul, tooted on tõesti liiga magusad.
u
uus algus/ 14. november 2016 19:50
Ometi on oravate diktatuuril lõpp ja loodame,et Ratas saab peaministriks ja lõpeb see Venemaaga hirmutanine,õnneks oravate vasakpöörde jura lõppes kiiresti,ei soovi neid ka telekas näha,kõik olgu uus siin elus.
n
nojah/ 14. november 2016 19:27
Ylekaalulistele maksud peale, ei mahu lifti ära!
t
Toiduainetööstused/ 14. november 2016 18:54
vähendage kolmandiku võrra suhkru hulka toodetes,enamus jogurtid jäätised koogid kompvekid saiad leivad karastusjoogid on liiga magusad.
e
Eestlane/ 14. november 2016 18:46
Eestlased ei joo ju seda magusat solki - nad joovad naturaalset mahla ning põhiline on see, et õlle ja viina hind langeks
i
Iroonia/ 14. november 2016 20:59
Meil jah juuakse liiga vähe ja üldse liiga vähe inimesi kannatab alkoholismi all, lahkuläinud perekondi võiks rohkem olla ja perevägivalda.
j
Jok../ 14. november 2016 18:42
Suhkrumaks on ettekääne , mille varjus kerkivad enamuse toiduainete hinnad ja kõik,mis suhkruga seotud. Ratas astus tanki ja muud ei midagi.
v
väike taks/ 14. november 2016 19:19
Suhkrut aetaksegi igale poole liiga palju. Vaata jogurteid, saad niisuguse kolhüdraadi matsu, et pool päeva annab toibuda.
r
Rasvamagu/ 14. november 2016 18:34
Üldiselt viib maksa liigne koormamine tsirroosini.
j
jaajaa/ 14. november 2016 18:31
Eesti uus kremlimeelne valitsus plaanib juba ju
igasugusei uusi ja hullemaid maksusid,
kesikbande tahab teha 3. astme ehk keskklassi pigistamise maksu.
Sellega sunnitakse inimesi tööliseks jääma ja mitte unistama oma firma rajamisest, samuti pressitakse spetsialiste välismaale tööd otsima. Tekivad uuesti tagasi ümbrikupalgad, mis hakkasid juba ära kaduma.
Ka tarbimismasude suurendamine võtab kõige rohkem ära tekkivalt keskklassilt.
Seega tulumaksu kolmas aste paneb vaeste klassile edenemise barjääri ette ja soodustab klassiühiskonna lõhenemist, selle asemel et seda kaotada.
Kokkuvõttes saavutab kremlimeelne TSOR (tsahkna ossinovski ratas) täpselt vastupidise sellele, mida lubavad.
Aga see ongi võhikutest tölplastega nii, et pikas perspektiivis läheb meie kõige elu ja olu hullemaks kui kunagi varem selle 25 aasta jooksul on olnud.
Seda kuidas keskerakond Eesti riiki valitses, nägime ja kogesime Savisaare peaministriks oleku ajal (3. aprill 1990 – 30. jaanuar 1992).
1992 aasta alguseks oli KESKERAKOND koos peaministri Edgar Savisaarega Eesti riigi juhtinud totaalsesse kaosesse ja katastroofi ning seetõttu tuli saamatul ja rahva räige viha alla sattunud Savisaarel 1992 aasta alguses valitsusjuhi kohalt tagasi astuda.
Sama saab olema ka nende praeguste keskerakonna Savisaare reeturibande ja võhikutest kaagutajakarja valitsuse ajal.
Kitsed trügivad väevõimuga kärneriteks.
Ainuke lootus on veel, et meie president proua Kaljulaid sellele tsirkusele lõpu teeb ja oma sõna siin maksma paneb.
n
14. november 2016 18:37
nende karma saab veel hullem olema... kaljulaid vaevalt midagi teeb, ta on varumängija, mitte liider.
t
to 18:37/ 14. november 2016 19:00
küll näed, et sa eksid
meie uus president on nagu kalju mere kaldal - aus, õiglane, murdumatu ja seejuures väga tark ning selge ja avara silmaringiga.
Ja tal on seaduslik ÕIGUS kõigile ja kõigele, mis Eesti rahva elu halvemaks muutma hakkab, see peatada ehk riiv ette lüüa!
j
just, viimane sõna on EV Presidendil/ 14. november 2016 18:43
Vabariigi Presidendi ülesannetest üks olulisemaid on peaministrikandidaadi kindlaksmääramine.
Mis puudutab ministreid, siis põhiseadus määrab, et ministrid nimetab Vabariigi President ametisse peaministri ettepanekul.
Aga President võib ka keelduda mõne, kas Eestile ebalojaalse või kriminaalse minevikuga ministrikandidaati ministriks nimetamast.
v
väike taks/ 14. november 2016 19:20
Kui kahju. Mina paneks Edgari siseministriks. Ehee, kureerib KAPOt
v
veel uudiseid/ 14. november 2016 18:49
Alates ratase valitsusest saab meie eestivenelaste elu olema nagu lill.
Eesti uus kremlimeelne valitsus plaanib juba ju peale
igasuguste uute ja hullemate maksude
- Eestisse kakskeelsust - vene ja eesti keel riigikeeleks
- jälle avatakse vene koolid, seega hakatakse soodustama venelasi ja venekeelset haridust
- Ratase valitsuse ajal tehakse venelastele lihtsustatud ja kiire EV kodakondsuse andmine ja palju muud venelaste heaks tehtava.
Venelased saavad siis valida isegi ju Riigikogu,
see tähendab aga, et paari aastaga on riigikogus venelaste ülekaal.
See omakorda tähendab, et nad hakkavad nõudma Eesti ühinemist Venemaaga.
Toimub suure osa venelaste osavõtul siis jälle hääletamine riigikogus ja siis - hüvasti meie Eesti Vabariik!
Siis oleme venemaa kubermang ja Pikal Hermannil hakkab jälle lehvima punane kalts.
Kuberneriks saab siis Ossinovski, esimeseks asetäitjaks Jüri Ratas või vastupidi.
1
18.31/ 14. november 2016 20:54
Sa vist oled Taavi isiklikult, tunnen sulle kaasa.

m
Mis pees see pees/ 14. november 2016 18:20
Suhkru- ja soolamaks, habeme-, häbeme- ja kubememaks, maks lolluse poolt ja mõistuse vastu, maksu maks maksustamaks maksu jpt. häid ja tervisele kasulikke makse.
v
väike taks/ 14. november 2016 19:29
Millegi pärast tundub mulle, et kõik siisnsed kommenteerijad on klassikalised haugi mäluga eestlased. MASU ajal tosteti käibemaks 18%-lt 20%-le AJUTISELT, et MASU üle elada. Pärast lubati tagasi langetada. Kas keegi mäletab seda lubadust? Peale minu vist mitte keegi. Seega haugimälud hõisake edasi ja homme te ei mäleta, mille pärast täna vingusite.
m
mäletan, mäletan/ 15. november 2016 08:18
Mäletan ka seda, kui seda langetamise lubadust Ligile meenutati, siis Ligi teatas, et langetada ei saa, kuna tööandjatele on see kohutavalt aeganõudev ja kulukas. Käibemaks tõsteti aga paari nädalaga ja mitte keegi ei rääkinud ei kulukusest ega ajast.
k
kuule Ratas/ 14. november 2016 18:19
Pane kiiremas korras oma õige tööandja(rootsipangad) õiglast maksukohustust täitma ja saad majanduse korda.
m
14. november 2016 18:39
mingi esikäpik ei pane midagi 3 raudses raud küsis ratta initsiatiivide kohta seni, nüüd näeme, ja karju appi !
k
Kas sa Ratas/ 14. november 2016 17:44
pole selle peale tulnud, et peaks sisse viima riigiametnike maksu..on ju tänu teile eesti keskmine palk nii kõrge! Ja see peaks olema kindlasti astmeline! Päris korralik kopikas kukkuks riigi eelarvesse!
k
kuule "kukkuks", rumalake/ 14. november 2016 18:34
ega siis Ratas iseendale makse peale panema ei hakka
r
reku/ 14. november 2016 17:43
Üks hull läks, teine tuli.
t
to reku/ 14. november 2016 18:00
Üks j.bu peksti minema , uus ja hullem tuli asemele
i
ikka/ 14. november 2016 18:01
veel hullem tuli asemele
n
14. november 2016 18:43
nagu 2. ilmasõja aeg ohiti - röövel päästab röövli käest, vihma käest räästa alla...
kes see loll selle ratta küll ette lükkas, kalts sitaratta vastu.
m
Maiasmokk mesikäpp/ 14. november 2016 17:37
e
eh jah/ 14. november 2016 17:48
peale taskurättide, mähkmete, viina ja veini peab hakkama ka jälle suhkurt ja maiustusi Saksamaalt eestisse vedama! Muide Aldis müüdav kvaliteetne viin on 15 aastat muutumatu hinnaga 0,5l 4.99 euri!
s
14. november 2016 17:59
See siis samas hinnas Grossi Oma viinaga, kas ka sama magus ?
e
ei / 14. november 2016 18:19
ole magus...oota natsa, kohe vaatan, mis selle nimi oligi!? Vodka Seroff!
j
Juku/ 14. november 2016 18:43
Lätis maksab 0,5 liitrit 40% viina 3,99 eurot
i
ilmselt / 14. november 2016 18:55
on see viin ebakvaliteetsem kui saxa oma! Teine 3.99 kulub tagajärgede likvideerimisele! :)
v
väike taks/ 14. november 2016 19:23
Ma ei saa aru miks seda viina hinda igal pool kisatakse. Kas eestis on ainult joodikud, et liitrite kaupa iga päev ainult viina ja õlut juuakse?
v
Vahva sõdur/ 14. november 2016 18:43
... ja õlle kallale. See valitsus, kes õlle hinda tõstab, ei püsi kaua!!!
j
Juku/ 15. november 2016 09:05
Lätis maksab 0,5 liitrine 5,7% Poola purgiõlu 29 senti - uus tase (konkurents lööb hinna alla)
s
Siim Kallas tehku valitsus!/ 14. november 2016 17:36
Ma arvasin, et hulluksminek võtab aega aasta-paar, aga juba paari päevaga on keskid hulluks läinud! RAHVAS PALUB REFORMI TAGASI, NOH RÕIVAS LAS PUHKAB AGA KALLAS, LIGI VÕI GRÄSIN TEHKU VALITSUS ÄRA!
e
e-riik/ 14. november 2016 17:56
jürgen ligi suudab täita kõiki ministrikohti samaaegselt. jürgen ligi kvantministriks! kindlalt edasi!
r
Ratas arvestagu, / 14. november 2016 17:32
et Mõhk ja Tölpa armastavad peale kullasära ka magusat.
e
Ei tea?/ 14. november 2016 17:58
Vast toovad siis venemaalt omale, präänikuid ja barankasid kah. Sääl on ned maru hääd ja odavad kah.
t
TT/ 14. november 2016 18:44
Olid kunagi. Nüüd juba ammu kallimad, kui Maximas
õ
õige jutt,17:21/ 14. november 2016 17:31
see,mis vähegi sisse toob,pannakse "kirves aktsiisi"alla ja põhjendus ikka üks-rahva tervis!
Alkoga nägime juba,mis juhtus.Sommid läksid Lätti,eestlased läksid ka.Rekkad tangivad ka mujal-kus see hiigelkasum siis on?Tagatipuks saame ainult numbrid,mis näitavad,et alko tarbimine on vähenenud.Ei jää ka suhkru tarbimine vähemaks,pange jah 2.-€/kg.,veel parem 5.-
a
asi seegi/ 14. november 2016 19:37
saame EL-s plusspunkte, ei olegi enam suurimad joodikud, hoopis lätlased on.

s
Suhkru,-nisujahu,- ja rasvamaks/ 14. november 2016 17:28
No miks mitte.Aga ma arvan,et need nääpsukesed,kes sellest praegu kilkavad,ei oma piisavalt võimsaid elundeid,et asi ellu viia.Lihtsalt kilked:"Vaadake ma oskan ka mõelda".
s
Sealiha keelata!/ 14. november 2016 18:00
See on panna kõva maksu alla, sest rasv on kõige hullem asi eestlaste tervisele. Türklastel pole siipalju südamehaigusi ja rasvumist.
s
14. november 2016 18:49
sina tead ? üks napi ajuga pidas naftat kahjulikuks, teine magusat... vaja viimastestki eestlastest siin ikka lahti saada.
p
Puust ette!/ 14. november 2016 17:25
Mulle see suuresti meeldib, et see revolutsioon ebaōnnestus.
k
Kas sobib/ 14. november 2016 17:23
Arvan, et Ratasest ei saa peaministrit, kes tõstaks rahva heaolu, kuna tal puudub arusaam oma tegevusplaanist.
Olukorra Eestis suudaks õigesse rööpasse viia ekspeaminister Tiit Vähi, sellist jaburat seisu tema tegevusaastatel polnud nagu praegu Eestis. Tema teab, mis on sissetulek ja inimeste vajadus.
o
14. november 2016 18:51
oma taskute täitmine ei näita veel õigeid rööpaid rahvale, ärmataja alles tegi suuri plaane rahva arvelt.
q
qaz/ 14. november 2016 17:21
Sellega ratas kõrbeb aga las kõrbeb kui mõistust ei jätku.Soomes on suhkru kilo kõigest 47 senti,paljud käivad soomes tööl ja mõni asi siis mõni pakk suhkrut kaasa võtta,ka tuttavale.ratas vaadaku siis ise kellele ta oma maailma kallima suhkru saab maha parseldada.
t
tomm/ 14. november 2016 17:29
Ma ei kas te elate ainult suhkrust või.Suur katastroof.Ja pole vaja nii palju magusat sisse ajada.
l
14. november 2016 18:53
loll, meil on aiad meil tehakse veini, hoidiseid, meil peetakse mesilasi, meil kasvatatakse veel lapsigi.
q
qaz/ 14. november 2016 20:06
sa mölkus ei saa aru,et hetkel on jutt suhkrust,paljud toidukaubad on soomes odavamad kui eestis.
a
Al/ 14. november 2016 17:58
Kindlasti tuleb suhkrule maks peale panna
j
joosep/ 15. november 2016 22:36
M.....ni maks ka kui pole kolme last
s
sokeri/ 14. november 2016 18:50
Enne , kui teiste mõistusega konflikti üritad minna , kontrolli enda oma. Suhkru- e. magusamaks ei ole suhkru hinnaga mitte kuidagi seotud. Mis Soomesse puutub , siis seal kehtestati see magusamaks , kuid väga ruttu loobuti sellest. Eeskuju pole vaja kaugelt otsida !
h
Hetk/ 14. november 2016 17:08
Madalapalgalised !? Et heaolu suureneks? Milliseks suuruseks võib lugeda 300 eurosed pensione voodihaigetele, kelle pärast peab üks pereliige tööst ehk sissetulekust loobuma. Pensione peab kohe ja oluliselt tõstma, et tagada pensionäridele "heaolu madalapalgalistele" nagu Teie nimetate. Tänased pensionärid on oma elutöö teinud ja maksnud makse, seega väärivad ka nad vastavat pensioni. Riigikogulaste arv tuleb viia 51 -le, pole mõtet maksumaksjate raha priiskavalt kasutada.
m
Mudakogõr/ 14. november 2016 17:08
Kindlasti paadimaks! ja kõva. Maal peab lihtrahvas kummikutega mööda hainu ronima, bursuid aga istuvad paatides ja kerivad kalliste väljamaa spiningutega haugisid veest välja. Kõik ommava reformarid need kerijad.
j
JAAAA!/ 14. november 2016 17:08
Palute peagi Taavi tagasi peaministri toolile!!
t
14. november 2016 17:21
Taavi tulebki peale pisikest puhkust tagasi, sesr teisiti edasi minna luhtsalt ei saa !
n
14. november 2016 17:05
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
14. november 2016 18:57
kus ta siis on, kui teeb elatustaseme veelgi hullemaks. selleks on vaja ühed aferistid teiste vastu lasta vahetuda, et aina maksta, maksta, maksta üha uusi asju igal pool !

m
Mel/ 14. november 2016 17:02
Aasta pärast kuuleme härra suust , et tal pole antud juhtumiga mingit seost
o
oot, aga/ 14. november 2016 17:00
mis teiega nüüd juhtus, et maksuteema nii popullaarseks sai!? Enne oravate langemist te sellest ei rääkinud! Ja arvate, et sellega rahvas nõustub? No pole pikka iga teil loota seal Toompeal-kindel see!
e
ee/ 14. november 2016 16:45
m
Mune enne muna/ 14. november 2016 16:43
A
Ei saanud asjale väga pihta/ 14. november 2016 16:39
Aga tundub, et hämamine ja keerutamine jätkub täie hooga!
"Seetõttu plaanitakse suuri muutusi riiki aktsiisipoliitikas."
Mis keeles see on, palux tõlget või selgitust, mida see tähendab?
s
Suhkrumaks peaks korralik olema. Suhkruga on riigile palju halba tehhtud./ 14. november 2016 16:33
Pooled tooted nii magusad, et tapavad ja söömine võimatu.
k
Keegi/ 14. november 2016 16:46
käsib süüa või? Söö siis neid teisi pooli.
a
Anti Orav/ 14. november 2016 16:32
Toetan uut 100%! Soovitan panna maksud peale paksmagudele, üle 90 kilo eluskaaluga meestele ja üle 80 kilo naistele 1% palgast kilo eluskaalu kohta.
o
oled see sina Anti, endine Felixi tegevdirektor?/ 14. november 2016 16:54
Tubli! Oled väga asjalik, kuigi paksmagudeks pole ilus sõimata inimesi! No sinu arvutuste järgi hakkad samuti maksma st sinu abikaasa! :-D
e
ebaviisakas oled Anti!/ 14. november 2016 17:03
Mine felixisse tagasi kurke purki toppima!
a
Antil/ 14. november 2016 19:41
on lihtsalt huumorisoont. Mina olen täiega nõus.
s
sa anti/ 14. november 2016 17:14
mine maga kaineks.sa oma kärbes kaaluga ei pressi naisel tutikarvugi vastu ihu. õige mehe kaal ongi 120 kg .sooda selline.
j
14. november 2016 19:01
ja sada kilo on naise ilu ! niigi rahvas siin pagenud, põgeneb ja on lapsed näljas. kokasaates näitas, kuidas kõhn noor inimene sõi mitu portsu toitu, lapsed kasvavada ! jumal halasta meile selliste lollide pealetungi eest.
x
xXx/ 14. november 2016 16:29
Makse saab koguda veel:
* Kehamassi indeks üle 30
Miks peaks suhkrumaksu näol kõik rahakotti kergendama?
* Naelrehvid
Tahad sõiduteid lõhkuda, maksa.

m
14. november 2016 16:29
mina olen ülekaaluline ja üldse ei söö magusat,nii et see küll ei ole põhjus maksu tõusuks.
s
siis ole vait, pole ju/ 14. november 2016 16:34
METSAVEND / 14. november 2016 16:29
Pole midagi imestada kui suhkru maks tuleb ,sest vaadake töele näkku kuna refid lasid köike pillavalt ja see pidigi nönda löpema ,et tegelikult oleme juba praegu völgu .Selge ,et uuel valitsusel tuleb ebameeldivaid otsuseid teha aga kas on siis nönda parem ,et on mingi seltskond pururikkaid ja ülejäänud elavad kas vaesuse piiril vöi vaesuses .Refide diktatuur on meid sinna viinud ja lisaks vastavalt vajadusele kallutatud öiguskaitseorganid ehk refide genotsiidi käepikendus .Kui need laenud lähevad elu paremaks muutmiseks ehk majanduse tarbeks on köik möistetav .Siin paistab ,et lärmi löövad refid ja nende palgalised trollid ,et nüüd on jama koos ,eks kogu hala käi sellepärast ,et enam ei saa avalikult varastada ja lisaks oht avalikuks tulla vöivate tegude pärast .
r
14. november 2016 19:02
reffidest hullemad on kesikud !!
k
Küsin/ 15. november 2016 13:47
Kas sina, Tsahkna, ise järjekordselt luiskamas? Mis kana sul nende oravatega küll juba ammust aega kitkuda on?
k
Kalle/ 14. november 2016 16:27
Soomes suhkrumaks kukkus läbi kas tõesti sellest ei võeta õppust ja inimesed ei ole täidlased mitte magusa söömisest selleks on palju rohkem teisi põhjuseid.
m
Malle/ 14. november 2016 16:46
Kahju jah, et meie otsustajd ei opi teiste riikide kogemustest. Nagu ei ole maailmas isegi keeluseadustega alkoholi tarbimist vahenda, ei ole abi mingit suhkrumaksust, Sooes ollakse seda just lopetamas, astmeline tulumaks on vahestes maades ja nii ikka edasi...
m
Mis asi sul läbi kukkus/ 14. november 2016 17:23
Eu kargas kraesse ja siis võeti ära ära pne psi tarka
v
väike taks/ 14. november 2016 19:31
Soomlased on pekimäed õllest ja magusast ning nisujahust. Eestlaste hulgas on ka ülikõrge % pekimagusid. Iga pekimagu kulutab tervishoiu rahasid ligi 5 korda rohkem, kui norm kaalus inimene. On mille pealt kokku hoida.
j
järjest segasemaks lähevad/ 14. november 2016 16:22
Mis siis ikka, ostame siis paar kotti suhkrut tagavaraks. Ja 2019 valime kasvõi Jürgen Ligi.
j
jah/ 14. november 2016 17:33
Ligi ongi ainuke poliitik seal Toompeal, ülejäänud on tühikargajad!
ä
14. november 2016 19:04
t
tomm/ 14. november 2016 16:18
Ülekaalulisus on probleem, sellega tuleks võidelda. Kas just suhkrumaksuga, aga ehk see oleks alustuseks hea. Mulle meeldiks kapitalistlikum lahendus nii, et korra aastas käid arstil ja lased ennast kaaluda-mõõta ja vastavalt tulemusele kujuneb sinu sotsmaksumäär.
l
14. november 2016 19:05
lollid loodavad röövisega rikastuda, tark oleks maksta hoopis, et sporti tehtaks, ja tervisesporti.
m
mulle meeldiks/ 14. november 2016 19:45
kui ettevõtetele antaks võimalus oma töötajate trenne kinni maksta ilma ettevõtetele kehtestatud erisoodustuse tulumaksuta. Kui hulgakesi minna, siis ehk nii mõnigi otsustab, et läheks.
m
mida enam edasi,/ 14. november 2016 16:15
seda kobamaks KE-lased muutuvad oma sõnavõttudes, olles vaid ise eufoorias sunini.
e
eesti mees/ 14. november 2016 16:07
l
14. november 2016 19:06
lapsed on palju targemad.
e
Eesti mees/ 14. november 2016 16:07
selle tüübi poliitika on nagu seks menstra ajal IRW

b
Brunn/ 14. november 2016 16:04
Puudu on veel lastetusmaks.
v
vastupidi/ 14. november 2016 16:36
hoopis lastemaks, sest alles eile vist oli kuskil artikkel, et ei vaadata ettepoole suurelt, lähiaastatel kaovad 80% töökohtadest, kuna tehnoloogia areneb, seega nii palju inimesi pole enam vaja.
e
et siis/ 14. november 2016 15:59
kes vähem teenivad, nende sissetulek peab suurenema. Äkki siiski riigi seisukohast vaadatuna oleks see sõnastus õigem: need kes vähem teenivad nende sissetulek peab olema vähem maksustatud. Kui minnakse seda teed, et jagame selliselt, et need kes vähem teenivad neilt ei võta rohkem kui praegu aga suuremat töötasu saavatelt võtame topelt. Sellisel juhul püsib see koalitsioon võib-olla järgmiste valimisteni. Suure tõenäosusega siiski mitte.
m
muidugi,/ 14. november 2016 16:38
mina, vaene, nagu enamus,kindlasti protesteeriks nende vastu ja nõuaksin röövkapitalistide partei võimule ennistamist :)?
v
väike taks/ 14. november 2016 19:34
Huvitav, huvitav. Sellise maksustamisega Soome ja Rootsi tormavad eestlased uksest ja aknast. Ei mingit virisemist astmelise tulumaksu pärast. Teenid vähem, maksad vähem, teenid rohkem , maksad rohkem. Aga lõppkokkuvõtteks saad ikkagi elamisväärset tasu.
t
TT/ 14. november 2016 15:59
No nüüd alles hakkab taevamannat meile sadama. Enne olid kardulad ja puunotid :D:D:D
p
Püha lehm/ 14. november 2016 15:57
Huvitav, et mõeldakse välja igasuguseid uusi makse aga pankade kasumid on maksuvabad, kuigi need teenivad Eestis 3 miljonit päevas!
p
Püha Jumal/ 14. november 2016 17:11
on sul mõni vettpidav tõestus ka sellise linnalegendi kohta :)
v
vaat pankadega oli alguses / 14. november 2016 19:51
nt nii, et kui tegid ise netis ülekande, siis seda ei maksustatud. Nüüd on pankadevahelised ülekanded kõik maksu all ja tellereid kontoris enam peaaegu ei olegi. Vahepeal oli see väga pop elukutse naiste seas. Kui vanasti maksti veel mõnelgi pool arvete eest cashi, siis praegu enam sularahaga arveldamist suurt ei olegi. Kõik maksed, mida tehakse kaardilugejat kasutades on maksu all. Ei ole need pangad vaesed tühjagi. Miks neid poputatakse võib aga igaüks ise 3 korda arvata ja üks arvamustest on kindlasti õige.
l
lol/ 14. november 2016 15:57
tundub et uus valitsus sündis enne pukki valimist surnult.
t
TT / 14. november 2016 18:52
St nurisünnitust. Põhjus, äkki liiga enneaegselt
k
kindel see/ 14. november 2016 15:57
Need kes vähem teenivad hakkavad rohkem saama ja koos aktsiisidega ka rohkem maksma. Elu kui muinasjutt.
a
aga järsku vastupidi/ 14. november 2016 15:55
aktsiisid on ju tegelikult vaese inimese tulumaksustamine selleks, et ettevõtjad võiks üliväikese tulumaksu arvelt priskelt elada
a
A/ 14. november 2016 16:09
Suur probleem on selles, et tuhanded ettevõtjad on omale deklareerinud miinimumpalga ja riigil on olnud sellest p....i ! - miks kuradipärast nad on nõus migrale maksma tuhat ,aga iseendale ainult miinimumpalga ?
a
14. november 2016 17:29
Alkohohol, suhkur, limusiinid jne muud asjad, mis maailma inimelu hāvitavad, peavad saama maksustatud.
14. november 2016 19:10
peavad kõik maksustatud saama ? röövlid lüüakse ise kasti. igaüks võib oma kamba kokku koguda ja võimu siin võtta, selline anarhia.
p
Public enemy/ 15. november 2016 11:38
Kui elad maakohas või seal, kus linn ütleb, et tänavad on kinnisvaraarendaja omad (muist ongi, aga arendajaid ei ole enam ammu juriidiliselt olemas) ega lükka sel põhjendusel lund, lumesahka tellida ei õnnestu, sest kõigil on ju korraga vaja - siis aitab ainult suht võimas džiip, et tööle jm pääseksid. Ja hakata siis veel niinimetatud luksusauto maksu maksma ...
Suhkrut kulub paljudel hoidiste tegemiseks. Need hoidised ei sisalda muide nii palju suhkrut kui kõikvärki poemoosid!
Alkoholiralli Läti vahet juba käib. Hoogu juurde?