Eesti uudised

Jürgen Ligi: vasakkoalitsioon soovib madalapalgalist majandust (133)

Toimetas Piret Pappel, 12. november 2016, 17:31
Jürgen LigiFoto: Teet Malsroos
Reformierakonna aseesimehe välisminister Jürgen Ligi sõnul teeb moodustatav vasakkoalitsioon asju tagurpidi ning maksu- ja eelarvepoliitikas vales suunas. 


„Maksude tõstmine ja laenamine ning selle betooni valamine on eelmise sajandi arusaam majandusest,“ ütles Jürgen Ligi. „See tekitab tasakaalutut paisumist lihtsamates sektorites, aga Eestil on vaja keerulisema ja tulusama majanduse eelistamist.“ 

„Eelarvetasakaalu rikkumine on lühinägelik ning lähtub ainult lühiajalistest poliitilist huvidest ja muudab riigi tuleviku ebakindlaks,“ toonitas Ligi.

 „Tööjõumaksude tõstmine omakorda on kahjulik tööhõivele ja palgatõusule. Mis aga veel halvem, maksustada kõrgemalt just kvalifitseeritumate töökohtade teket vähendab meie konkurentsivõimet ega lase ka madalatel palkadel tõusta,“ lausus Ligi, kelle sõnul ei saa madalate palkade probleemi lahendada maksutõusudega, vaid kõrgemapalgalise majanduse stimuleerimisega.

„Eriti kahetsusväärne on IRLi osalemine eelarvepoliitika põhja laskmises, kuna veel 2010. aastal nõudsid nad eelarvetasakaalu  kirjutamist põhiseadusse, et nii teise käega masu lahendamist enda arvele kirjutada,“ märkis Ligi.

Samal teemal

12. november 2016, 16:50
Valitsusläbirääkimiste pidajad: suhtleme nii Vabaerakonna kui EKREga
11. november 2016, 04:00
Mart Laar: võimu nimel ei tasu põhimõtteist loobuda
10. november 2016, 17:44
Juhtkiri | Valitsus peab olema Keskerakonna nägu
9. november 2016, 12:47
Rein Toomla | Taavi Rõivas läheb umbusaldushääletusele, et püüda viimasel hetkel kedagi kallutada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee