Jüri RatasFoto: Teet Malsroos
Toimetas Piret Pappel 12. november 2016 16:50
Täna jätkusid Keskerakonna, sotside ja IRLi koalitsioonikõnelused majandus- ja maksupoliitika teemadel. Jüri Ratas, Jevgeni Ossinovski ja Margus Tsahkna andsid lühipressikonverentsil kiire ülevaate neli päeva kestnud läbirääkimistest.

Erakondade juhid kinnitasid, et pikka ja põhjalikku koalitsioonilepingut ei sünni, vaid lepitakse kokku valitsemise aluspõhimõtted. Margus Tsahkna kinnitusel on läbirääkijad kokku leppinud, et kasutatakse avatud valitsemisstiili. Ossinovski sõnul pole tohutult pikal koalitsioonilepingul mingit lisaväärtust.

Jevgeni Ossinovski Foto: Teet Malsroos

Astmelisest tulumaksust ja üldse maksupoliitikast rääkides olid kõik kolm väga ettevaatlikud ega soovinud midagi kindlat öelda. Ühehäälselt kinnitati vaid seda, et madalapalgaliste inimeste sissetulekud hakkavad suurenema. 

Jüri Ratas Foto: Teet Malsroos

Jüri Ratas kommenteeris Oudekki Loone kriitikat ekspertide kaasamise kohta ning kinnitas, et kuigi kriitika on alati teretulnud, kavatsetakse valdkondade asjatundjatega konsulteerida ka edaspidi.

Küsimusele EKRE kaasamise kohta vastas Margus Tsahkna, et parlamendierakonnad tahavad anda oma panuse ning seda tahet soovitakse kaasata. "Suhtleme nii Vabaerakonna kui EKREga. Järgmine nädal näitab, mis saama hakkab, " ütles ta.

Margus Tsahkna Foto: Teet Malsroos

Samal teemal

Kommentaarid  (107)

METSAVEND 14. november 2016 06:41
Kohe näha kuidas reformi palgalised ja muidu lojaalsed on hoogu satunud siin. Muidugi on sellel halal ja nutul kaks pöhjust millest üks on see,et hea elu sai otsa ja teine samas ,et on oht suuresti ,et tehtud vargused tulevad avalikuks .Veel suurem önnetus on refidel ja nende pooldajatel ,et diktatuur ja genotsiid jäid löpuni kehtestamata ja siis olnuks täielik piiramatu vöim kust oleks puutunud ainult ärmataja oma oskustega .Tegelikuses mitte ainult endine president polnud ainult kes rahvast häbenes vaid kogu refide valitsus hoolis ainult enda heaplust aga mitte rahvast kellest taheti teha orjad .
Nujah 13. november 2016 13:45
Meil ka naabrimehed täna pidasid plaani, et kuidas ja mis edasi teha ja keda kaasata. Samas olid ärevil, et kas valitsuse moodustamiseks ikka loa saavad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS