Eesti uudised

Valitsusläbirääkimiste pidajad: suhtleme nii Vabaerakonna kui EKREga (107)

Toimetas Piret Pappel, 12. november 2016, 16:50
Jüri RatasFoto: Teet Malsroos
Täna jätkusid Keskerakonna, sotside ja IRLi koalitsioonikõnelused majandus- ja maksupoliitika teemadel. Jüri Ratas, Jevgeni Ossinovski ja Margus Tsahkna andsid lühipressikonverentsil kiire ülevaate neli päeva kestnud läbirääkimistest.

Erakondade juhid kinnitasid, et pikka ja põhjalikku koalitsioonilepingut ei sünni, vaid lepitakse kokku valitsemise aluspõhimõtted. Margus Tsahkna kinnitusel on läbirääkijad kokku leppinud, et kasutatakse avatud valitsemisstiili. Ossinovski sõnul pole tohutult pikal koalitsioonilepingul mingit lisaväärtust.

Jevgeni OssinovskiFoto: Teet Malsroos

Astmelisest tulumaksust ja üldse maksupoliitikast rääkides olid kõik kolm väga ettevaatlikud ega soovinud midagi kindlat öelda. Ühehäälselt kinnitati vaid seda, et madalapalgaliste inimeste sissetulekud hakkavad suurenema. 

Jüri RatasFoto: Teet Malsroos

Jüri Ratas kommenteeris Oudekki Loone kriitikat ekspertide kaasamise kohta ning kinnitas, et kuigi kriitika on alati teretulnud, kavatsetakse valdkondade asjatundjatega konsulteerida ka edaspidi.

Küsimusele EKRE kaasamise kohta vastas Margus Tsahkna, et parlamendierakonnad tahavad anda oma panuse ning seda tahet soovitakse kaasata. "Suhtleme nii Vabaerakonna kui EKREga. Järgmine nädal näitab, mis saama hakkab, " ütles ta.

Margus TsahknaFoto: Teet Malsroos

Samal teemal

14. november 2016, 20:04
Margus Tsahkna pääses napilt põdraga kokkupõrkest
14. november 2016, 15:42
Kas tõesti suhkrumaks? Ratas lubab aktsiisipoliitikas suuri muutusi
12. november 2016, 19:14
TV3 VIDEO | Koalitsioon on valmis laenu võtma! Kas astmeline tulumaks tuleb või mitte?
12. november 2016, 17:31
Jürgen Ligi: vasakkoalitsioon soovib madalapalgalist majandust

107 KOMMENTAARI

METSAVEND 14. november 2016, 06:41
Kohe näha kuidas reformi palgalised ja muidu lojaalsed on hoogu satunud siin. Muidugi on sellel halal ja nutul kaks pöhjust millest üks on see,et hea...
(loe edasi)
n
Nujah 13. november 2016, 13:45
Meil ka naabrimehed täna pidasid plaani, et kuidas ja mis edasi teha ja keda kaasata. Samas olid ärevil, et kas valitsuse moodustamiseks ikka loa saavad.
Loe kõiki (107)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee