Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip Brüsselis.Foto: Reuters / Scanpix
Eesti Päevaleht 11. november 2016 22:45
Euroopa Komisjoni asepresident ja endine peaminister Andrus Ansip ütles Brüsselis Eesti Päevalehele ja Delfile antud intervjuus, et uue võimaliku koalitsiooni jutt laenu võtmisest on täiesti vale ajastusega, kuna laenu tuleb võtta ajal, kui asjad on halvad, mitte siis, kui palgad kasvavad viis protsenti aastas.

Ansip ütles, et kõrvalt vaadates on tal raske hinnata, mis läks valesti, et valitsuskoalitsioon nii kiiresti ammendus. Üheks põhjuseks peab Ansip sotsiaaldemokraatide erakonna esimehe vahetumist - Sven Mikser oli märksa ettearvatavama käitumisega kui Jevgeni Ossinovski, ütles ta. "Ainus sisuline süüdistus Reformierakonnale, mida mina olen lehtedest lugenud, ongi tulnud Ossinovskilt. Ta on väitnud, et ministeeriumid on hakanud hoiduma eelnõude varasest esitamisest riigikantseleile, kuna tema väitel Reformierakond on võtnud häid algatusi üle, kaaperdanud need.“

Artikkel on refereeritud Eesti Päevalehest.

"Aktuaalsele kaamerale“ ütles Ansip, et Eesti praegune maksusüsteem ei ole majanduse arengule takistus ning pigem tuleks tegeleda Eesti tööstusettevõtete digitaliseerimisega, mis võiks olla majanduskasvu allikas, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Eesti maksusüsteem on üks OECD liikmesriikide kõige efektiivsemaid. See toimib, seda kergekäeliselt lammutama ja muutma minna lihtsalt sellepärast, et oma jälg jätta, kindlasti ma põhjendatuks ei pea," ütles Ansip.

Astmelise tulumaksu kehtestamine on tema sõnul negatiivne sõnum. Laenu võtmist tuleks tema hinnangul kaaluda alles siis, kui Eestisse hakkab jõudma vähem Euroopa Liidu struktuurifondide raha. Ansipi sõnul on Eesti riigi poolt tehtud investeeringutelt niigi Euroopa Liidus esikohal.