Eesti uudised

Kirikukatuselt pudenenud jääpurikas tabas koolitirtsu pähe (25)

Marvel Riik, 12. november 2016 04:00
ETTEVAATUST, JÄÄPURIKAD!: Kuigi Harkujärve kiriku eest hoolitsetakse, sh eemaldatakse jääpurikaid, ei piisanud sellest, et ära hoida õnnetust, mille tõttu on väike tüdruk haiglavoodis.Foto: Tiina Kõrtsini
Üleeile käisid lapsed Harkujärve kogukonnakiriku katuselt jääpurikaid alla viskamas, kuid üks laps sai allakukkunud purikaga vastu pead ja viidi haiglasse.

Asi juhtus neljapäeval, kui Harkujärve põhikooli õpilased läksid pärast koolipäeva lähedal asuva Harkujärve kogukonnakiriku juurde, et katuseräästast jääpurikaid maha visata.

Purikad alla visatud, läksid lapsed saaki uudistama. Kuid kõik purikad polnud katuselt veel alla kukkunud. Nii saigi hilinenud jääpurikaga vastu pead üks Harkujärve põhikooli 2. klassi tüdruk, kellele kutsuti abi.

Tallinna kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul sai kiirabi väljakutse kell 14.13 ja leidis õnnetuspaigast kaheksa-aastase tüdruku, kellel tuvastati peatrauma ja -haav. Kui tõsise vigastusega on tegu, näitavad uuringud lastehaiglas.

ETTEVAATUST, JÄÄPURIKAD!: Kuigi Harkujärve kiriku eest hoolitsetakse, sh eemaldatakse jääpurikaid, ei piisanud sellest, et ära hoida õnnetust, mille tõttu on väike tüdruk haiglavoodis.Foto: Vida press

Harkujärve kogukonnakiriku õpetaja Avo Üpruse sõnul hoolitsetakse kiriku eest regulaarselt, sh eemaldatakse jääpurikaid. Viimast on juba tänavu ka tehtud.

"Aga üks päev olid need jälle pikaks veninud," nendib Üprus.

"Kahtlemata on minul, minu perekonnal ja kogu kogukonnarahval kahju, et selline asi juhtus. Aga õnnetused käivad ikka mööda inimesi."

Harkujärve põhikooli juhtkonna esindaja sõnul oli koolis eile tusane meeleolu. "Me oleme kõik kurvad selle lapse pärast."

Ta toonitas, et kokkuvõttes oli tegu õnneliku õnnetusega, sest laps suuremat viga ei saanud ja tema haav paraneb.

Vahejuhtumi järel kutsus kool kõik õpilased kokku, et varitsevaid ohte selgitada. Tegu ei olnud esimese selgitustööga.

"Kuid muidugi, lapsed jäävad lasteks ja mõne asja lasevad nad kõrvust lihtsalt mööda. See ei juhtunud mängu käigus, keegi ei visanud kedagi! See oli õnnetus ja seda tulebki nii võtta," möönab kooli esindaja.

Tehnilise järelevalve amet tuletab igal aastal majaomanikele meelde, et ohutuse tagamiseks tuleb pidevalt jälgida katusele kogunenud lume kogust ning lumi ja jää õigel ajal koristada.

"Katusele kogunev lumi ja jääpurikad on ohuks hoonest möödujatele. Seetõttu tuleks aegsasti purikad ja lumi koristada. Olukord katusel võib muutuda heast halvaks üleöö," rõhutab ehitus- ja elektriosakonna juhataja Ahto Tuuling.

Samal teemal

16.11.2016
JÄÄPURIKAD VARITSEVAD: Tallinna ohtlikumad piirkonnad on vanalinn ja Põhja-Tallinn

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee