Eesti uudised

Sõerd: vasakjõudude laamendamine vähendab Eesti majanduskeskkonna usaldusväärsust

Toimetas Piret Pappel, 11. november 2016 14:40

65 KOMMENTAARI

r
rahvaliit-ref/ 12. november 2016 21:14
mingi serbia huumoriajakiri nimetas roolijoodik sõerdi rajooni parimaks rahandusministriks, mees hakkas seda iga lpool pasundama. aastal 2003 vallandati maksuameti peadirektori ametikohalt tööga mittetoimetuleku tõttu.
v
vanamemm/ 12. november 2016 10:35
Oravad räägivad riigist,kuid unustavad,et riik ei ole mingi abstraktne asi iseeneses,vaid koht,kus elab tema kodanikkond-rahvas,kes oravate meelest närigu muru ja kui ei meeldi,mingugi minema,nemad võimu nimel toovad siis töötegijad mujalt sisse.Vaesunud rahvas ja tasakaalus eelarvega riik,kus raha pillutakse kahe lahtise käega ---Parts oma oskamatuses ja "laias kaares",Autorolla,TAllinna sadam,lennundus,Eesti Energia,10 milline Kallas,VEB-fond (praegu peaks selle kalevi alt päästma,siis näeks,kes seal taga on ja kui suur oht meid,võrreldes külmutatud lepinguga varitseb).Oravad kaotasid igasuguse usalduse oma ülbusega,"kõiketeadja ja oskaja" pseudooreooliga,kasutati "vene kaarti" kuid samas lasti ja lastakse Venemaa venelasi jätkuvalt sisse.(Troitski ütles,kui lihtne on EEstisse kinnisvara soetada,peaasi kui on raha,vali korter-maja välja,helista,lepi kokku,ja koli sisse) Nii,et tegelikult venestas see "puhas" ja "eestimeelne oravapartei meid rahumeeli edasi,Mis teevad uued valitsejad,jumal näeb ja kuuleb,usku küll praegu neisse pole,aga kahest halvast on nad ehk paremad,vähemalt segavad veidi vett selles läppuvas ja roiskuvas konnatiigis.
s
sõerdile/ 12. november 2016 06:54
Loogikavastane on see, et pankurid ja rikkurid eesti inimeste tööga teenitud kasumid riigist välja viivad. Tekkinud ohtlik olukord on sundinud eestimaalt lahkuma sadu tuhandeid töötajaid ja ebakompetentsel valitsusel ei jäänudki muud üle kui nõuda koondamist veel miskitmoodi toimivas majanduses ja sisse vedada võõrtööjõudu, kes eelnevalt sõjamöllus lambistatud.
Olemegi juba 5 vaesusest rikkama riigi hulgas. Seemnesööja töövõit.
a
Ajalugu osutab :/ 12. november 2016 06:29
Vasakpoolsete laamendamine lõppeb 2 põhjusel : 1) nende poolt sõja alustamine 2) teiste inimeste raha otsalõppemine.
s
See laenuvõtmise jutt/ 12. november 2016 06:23
Erilist kindlust ei sisenda.Samuti tasakaalust väljas eelarve.Katsume ikka oma kulud ja tulud ühel joonel hoida,nagu seni on tehtud.
s
sinisokk/ 12. november 2016 05:40
Tuleks Sõerdil ikka peeglisse vaadata, et miks need vasakjõud siis laamendavad? Panite kogenematu ja rumala tatika peaministriks ise ja nüüd hädaldate?
v
Vasakpoolne/ 12. november 2016 05:08
Kas parempoolsus on see, kus kogu raha on rikkurite ja pankurite käes ja ülejäänud rahvas elab vaesuses ja peab tööd otsima välismaal?
n
nälkjad/ 12. november 2016 04:11
Lastel võeti kommikott ära, nüüd nutavad kõik erinevates meediates, teised "laamendavad" hale
kuidas vennikesed olid kindlad, et pensionini on nemad kraani juures. Mida võim ja raha inimestega teeb on ikka hirmus vaadata.

h
Hirmul suured silmad/ 12. november 2016 00:07
Uut koalitsiooni ei ole,programme ei ole,aga vennad ruigavad sellise hooga-ju siis väga valus.
m
Mõhk ja Tölpa tahavad küll võimule/ 12. november 2016 04:26
Ei usu,et president neile valitsuse moodustamist usaldab...Sõerdil õiged hirmud.
x
xxx/ 11. november 2016 23:50
Sina, sm. Sõerd talla aga nüüd oma orelit ja hoia suu kinni, sa ei ole jutumees.
k
kommionu/ 11. november 2016 23:00
Küll võivad refid nüüd alada.Võim läks käest ära,enam ei saa oma tahtmiste järgi tegutseda ja toolist kinni hoida.Jõudu nutmisel.
e
11. november 2016 22:37
EU-s kõlbab koos Keskerakonnaga ALDE-sse kuuluda küll!
r
RE uskumatult dogmaatiline hala/ 11. november 2016 22:36
Ja ilmselt neil pole olnud valitsemise kõrval aega uurida, mis mujal maailmas toimub, miks Põhjamaades elatustase oluliselt parem. Puhake, vaadake maailma svähe ringi selmet halada.
k
Keda imet / 11. november 2016 22:02
see Sõerd on !? Mis temast sõltub ? Jutupaunikute jutupaunik !
Lihtsa kodanikuna ei tea temast mitte midagi !
t
Tanel Ranna/ 11. november 2016 21:12
Vasakjõudude laamendamine???
Te näete ju selgelt, et rahvas on teie vastu.
Olge opositsioonis mõnda aega.
See mõjub teile värskendavalt.
Toiduahelad muidugi katkevad...mis on ka hea
METSAVEND / 11. november 2016 20:18
Seda kisa mida nüüd refidest vargad teevad saab vaigistada ja peabki tegema ,sest sellel töusikute ja varaste seltskonnal ei jöua kohale ,et loodetud diktatuuri ja genotsiidi aeg sai läbi .Kogu refide laristamisel on kaks tahku ,millest üks on see mida on tehtud avalikult riigi varaga ja teine mida on labaselt varastatud ja skeemitatud körvale ja sinna juurde veel samasugused teemad nagu Tallinna Sadamas toimunu .Seda pillerkaari mis refid tegid saab nimetada täielikuks laamendamiseks .Tekib küsimus ,et kas herra Röivas väidab jätkuvalt ,et ei teadnud mis toimus Tallinna Sadamas ,seda lolli juttu pole mötet rääkida .Tuletan meelde ,et hiljaaegu läksid refid nönda ülbeks ,et seoses Rail Baltika ehitusega ette jäävad kinnistud lihtsalt vöetakse käest vöimaluseta kohtus vaidlustada saadavat kompensatsiooni .Muidugi oli nende töusikutest ja varastest refide märg unenägu ,et Kallas saab presidendiks ja saabub täielik vabadus köike teha .Lisaks oli plaan köik maavarad Eestist välja vedada tänu Rail Baltikale .Mida on targutada mingist vasakpoolsusest kui ise kanditi köik mis vöimalik vasakule .Pigem on probleem selles ,et kuskilt ei önnestu enam nönda varastada .Köike jagati kahte lehte ,sest isegi lahkuvale jänkile kingiti EAS toetus heldelt . Laus absurd kui oma ametiajal president häbeneb rahvast keda esindab ja truualamlikud refidest tegelinskid kuldavad igati nätsu närivat jänkit .Esimene paanika tekkis refidel kui Kallas ja isegi varuvariant Kaljurand ei saanud vajalikul hulgal hääli ja lisaks see kui valijameeste teise vooru jäid Kallas ja Jöks ,sest siis tekkis paanika köigil ,no ammugi Ilvesel seoses ärmatamisega .See jänki oleks läinud nönda ,et saba sirge ja tolm oleks höljunud öhus ,ega vist praegugi pöle teist öieti näha ,sest EAS teema läks juba hapuks ja otsesed toetajad eesotsas herra Röivaga vaatavad ise kuidas hakkama saavad .Ärge laske ennast refide hädakisal ja hirmutamisel ennast möjutada ,sest diktaatoritest füüreritel on ongi jäänud ainult vöimalus kisada . Nagu teada ütles vanapagangi kui tahtis sealt villa saada ,et palju aga vähe villa ehk kasu .

n
Nüüd/ 11. november 2016 20:18
Saame uue parimpoolse valitsuse nii et Sõir pidagu mökitamine1
k
kommunistid pikalt võimul/ 11. november 2016 20:17
reformikommunistid on ju NLKP kommunistide otsesed järeltulijad.
Siim Kallas- NLKP kommunist; Ansip - NLKP kommunist; Rein Lang - NLKP kommunist; Jürgen Ligi - NLKP kommunist, Valdo Randpere - NLKP kommunist; Ain Seppik - NLKP kommunist; Jaak Jõerüüt - NLKP kommunist; Valve Kirsipuu - NLKP kommunist; Rask - NLKP kommunist
s
Seltsimees Sõerd, / 11. november 2016 20:16
kas eestis on siis isegi mingi majanduskeskkond olemas mida saaks kahjustada ?
r
reformikommar/ 11. november 2016 20:13
ja selline on siis eesti riigikogu saadiku sõnakasutus!!?? isegi see pole vabandav asjaolu, et sõerd on harimatu kolhoosnik põlvamaalt, aga ikkagi. pole ju tehtud eestis midagi sellist, miss poleks olemas USA-s, UK või Saksamaal kus siis ka "vasakpoolsed laamendavad"
1
123x/ 11. november 2016 19:35
Aivar Sõerd on ju reformierakondlane.
v
Võiks küll../ 11. november 2016 18:55
...kas Siim Kallas või Indrek Neivelt.Mõlemad targad mehed.
k
kuulge oravad. tehke üks ühine suurem oravate nutulaulupidu/ 11. november 2016 18:51
mis te ühekaupa ulute. Paha hakkab juba. Nüüd on siis Aivari-poju kord. Kasva kunagi meheks ka, nigu udukogu aastaid juba areenil.
p
Punased said "Ossi" abil võimule, ura-ura-ura/ 11. november 2016 18:51

p
priit/ 11. november 2016 18:09
Majanduskeskkonnaks nimetame siis välisfirmade rahakantimist ja eelistatust kodumaistele?
a
aare/ 11. november 2016 18:03
eesti on jagunenud kahte klassi.teenistujad ja töölised.aga keskklass?keegi selle peale siis ei mõelnud reformi diktaadi all v.kes suudab taastada keskklassi valitseb riiki.
t
Tõnu Lääts/ 11. november 2016 17:58
Reformil nüüd natuke kõhe olla vist küll. Jõustruktuurid on aastaid olnud liberaalsed. Aga mis saab edasi ? Kui kõik teod ei aegu ja tuleb revisjon ? E hääletused :) naerukoht.
l
lai naer/ 11. november 2016 17:44
jäta see sonimine mingist majanduskeskkonnast !
Vada hoopis teie rahastamise keskkond hakkab kokku kuivama.
k
Kuidas Sõerd üldse/ 11. november 2016 17:41
rahandusministriks sai, kui ei tee vahet püsi- ja progresseeruval tulumaksul. Väidetavalt on valitsejad rahva teeninduses. See mees aga näib Kuu pealt tulevat. Aga oravaid ju Kuul ei peaks olema? Või juba on?
s
Sm . Sõerd/ 11. november 2016 17:51
Praegu tekitab Eestile kahju ainult ja ainult Reformierakonna laamendamine. Oravad jahuvad mingist lähenemisest Venemaale ?! - Noh, eks siis nii Eestit väljaspool võetaksegi - Eesti on uuest valitsusest alates venemeelsed. Oravad, miks te seda teete, kas tõesti oli meie vastselt kukkunud oravate valitsus niivõrd sügava puudega? Mis ootavast majanduslangusest Sõerd räägib? Kuidas sai selline inimene olla meie rahandusminister, kes praegu ajab hülgemöla ( vabandust) ? Oravad oleks juba ammu olnud ajaloo prügikastis, neid hoidis võimul vaid Savisaar.
e
Ex-soomlane/ 11. november 2016 17:18
On tähtis mäleta et Eestis on väga vähe maksude mahaarvamisi (deductions) võrreldes näideks Soome, Taani, Saksamaa, USA, Inglismaa jms. Et kui näideks tehakse tulumaksutõusu (20 -> 30%), firma kasumi automaatne maksustamine jms. Eestis on tegelikult lääneriikide kõrgeim maksuprotsent ettevõttjale. Teisisõnu ; mahaarvamiste pärast näideks Saksamaa firma tulumaksu ongi 0-5% kuid see on paberil 30%. Aga mina ei taha teha loengu ; kui piisavalt mitu eestlased arvavad et paradiis saabub kui tehakse maailma kõrgeim maksu stress firmadele, usuge vabalt. Minul hakkab olema S-maitse suus kui kuulama seda maksude leidmis pidutsemist.
ä
Ära aja pada!/ 11. november 2016 17:37
Räägi teisest asjast ka, kui palju maksab sakslasest keskmine tööline, nii 35000 a. sellelt tulumaksu? Minul näiteks oli Põhjamaal sellise aastapalga pealt 21,5%.
e
Ex-soomlane/ 11. november 2016 18:57
Soomes 28 000 aastapalgast läheb umbes 22% tulumaksu + 7% SOTU/TEL maksu = 29%. Teisisõnu kui vaatame 1000€ bruttoviilu siit, neto = 710€.
a
ats/ 11. november 2016 16:58
17 aastat oli teie kord, nüüd on meie kord... tahame laamendame , tahame ei....aga orav ei kobise
l
Laamendage kui tahate ja/ 11. november 2016 18:40
valmistuge selliseks eluks nagu Venetsueelas!
k
kole lugu/ 11. november 2016 19:54
loll jutt suhu tagasi! Küll parastajatel ka mihklipäev tuleb!
m
mina/ 11. november 2016 16:52
Vaadanud viimaste päevade sündmusi,siis sai tõdeda piltide järgi,et reffide seas ka ikka palju n.ö. ärakaranuid!! Millega see reff neid meelitas?

l
Leenin/ 11. november 2016 16:42
Tähtis on välisfirmade ees koogutamine aga mitte oma rahva eest hoolimine,
k
kõigepealt/ 11. november 2016 16:37
peab Eesti ühiskond saama üle teiste solvamisest, alandamisest. Mereid on ju nii vähe! Hoidkem, hooligem - aidakem kõik jõudumööda Eestit edasi viia! Miks käib kogu aeg see kemplemine ja õiendamine. Ok, on erinevad parteid ja erinevad mõtted - kuid ühine peaks olema see, et EESTI elu läheks paremaks, et inimesed ei peaks töö järele välismaale jooksma, et siingi oleks normaalne palk. Jätkem viha, tehkem kõik ühiselt! Lõpetagem see kukepoks - saage juba täiskasvanuks te seal riigikogus! Olen juba liiga vana - kas ma pean tõesti seda varsti hakkama kahetsema, et Balti ketis seisin...?
j
jätkem jonn ja jätkem viha/ 11. november 2016 17:11
Kas oleks parim ühiselt tegutsemine, kui saavutada kokkulepped ja nimetada (määrata) peaministriks Siim Kallas, kes on meeskonnatöö juhtimise oskuselt, teadmistelt ja kogemustelt võimule trügijatest poistest-tüdrukutest peajagu üle?
s
s/ 11. november 2016 16:32
Huvitav,kas Sõerd sai oma uue lossi valmis?
e
ei saanud/ 11. november 2016 17:39
ja nüüd vist enam ei saagi, sest tühjad ja nüüdseks juba tarbetud kilekotid lähevad prügimäele.
r
reede/ 11. november 2016 16:19
Et edasi minna tuleb lõpetada see karjumine et Venemaa varsti meie vaest maad ründab ja siis külma peaga teha plaan majanduse paigaltlükkamiseks Oravate võimult kadumine saab olla esimeseks märgiks et kõik ei olegi veel kadunud Realpolitik mitte umbluureformism
n
no kuulge !/ 11. november 2016 16:27
Tanki ants teab, mida räägib, aga ei räägi, mida teab.
k
kurb/ 11. november 2016 16:19
Kui seesama lell Rahvaliidus laamendas , siis oli nagu kõik korras vai?
Hüpiknukud , kes ainult rahva rahakotil pikki liuge lasta soovivad.Minge maale talusulasteks , siis saate ka elust õige meki manu.
a
Ala/ 11. november 2016 16:14
kokuta ja ära oma nägu Võrru näita!
t
11. november 2016 16:55
Tartusse ja Valka ka mitte !
i
11. november 2016 17:41
isegi Põlva ei seedi enam seda libedat vanderselli
n
no see / 11. november 2016 16:13
Hoidku küll mokk maas .Rahandusministriks saades ei osanud Riigikogu ees ühlegi küsimusele vastata.Lappas mingeid pabereid ,seda vaadata oli lausa piinlik.
a
Alar1/ 11. november 2016 16:05
Majanduskeskkonna usaldusväärsust suudab tõsta ainult Autorollo. Kõik teised valetavad .
p
pole hullu/ 11. november 2016 16:22
kui rahanappus maoli maha painutab, küll siis ka mõistus pähe tagasi tuleb. Nii on nad täna rahvaga teinud . "kuis sina Sõerd külale, nõnna küla ka sinule"!
m
muhv/ 11. november 2016 19:35
Mis maoli rahvast siin pajatatakse? Poest ei jaksata toidukotte ära tarida ja kõik puhkusereisid müüakse käbedalt välja.

m
Masendav/ 11. november 2016 15:58
Lehest peale oravate kiunu midagi lugeda polegi. Endil oli ainuke idee aktsiiside tõstmine.
n
nipernaadi/ 11. november 2016 15:54
Et kui ise ei saa enam võimu juures olla, siis sellest tuleb järeldada, et teised laamendavad- loogiline. Selliseid tabavaid järeldusi saavad mõelda üksnes Tohutute Ülivõimetega RiigiAmetnikud.
Päikest
i
ilus tüdruk/ 11. november 2016 15:46
nüüd tulebk reformikate tegelik sisikond esile. Elementaarne ...oskus mitte tunnistada omadust...meie jõu-ja enesekiituse poliitika ajal tehti tohutuid ponnistusi teiste erakondade üle irvitamisel. Pisuke rõivas käib ikka edasi sõnumiga,,,,tegite meiega seda mida meie teiega, seakari. Aga meil on alati õigus...eht randperelik..kaks kodakondsust ja õigel ajal rahadega (kellegi) plehku pista!
e
11. november 2016 15:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kas kõht on juba täis/ 11. november 2016 18:48
Ja isegi enne söötmist?
a
aga/ 11. november 2016 15:32
seda tegelast ei usalda ma kopka eestki.
r
rahva liitlane/ 11. november 2016 16:25
Seevana rahvaliidu klemm. Teame , teame !
s
Siin/ 11. november 2016 15:28
riigis võisteldakse selle nimel kes võimule saab, muu polegi tähtis. Ja Sõerdi tasub uskuda, mees teab mis mees räägib.
j
Ja/ 11. november 2016 15:27
mis tegid paremäärmuslased head?Rahunege no omsti oravad maha,teie rong on läinud.Laske uuel valitsusel tööle hakata ja vaadake kuidas läheb.Refid peavad ennast ikka maailma nabadeks küll,kuid kahjuka on nad sellest kaugel.Saan aru reffidest,et riigi pirukas on kuramuse rammus amps ja see ajab kohe kadedaks neid.Aga peab leppima vesise suuga.
k
Kui puuduvad/ 11. november 2016 18:50
organid ülevalpool suumulku, ega siis aru kohe ei saagi, mida head on tehtud.
j
Juku/ 11. november 2016 15:20
Krooni algul oli astmeline tulumaks ja siis elasime me väga hästi - Laari valitsus kaotas astmelise tulumaksu ning nüüd on olukord täitsa pees

r
R-hooldus/ 11. november 2016 15:13
Reformikommud ei suuda kuidagi rahuneda.
l
loomulikult,/ 11. november 2016 16:22
kui ämma rahasid enam ei tule, peavad vaesekesed Putini juurde varjupaika küsima minema, kui vangi ei taha sattuda.