MIS EDASI?: Kui on tekkinud võlad, ei ole tegevusetult istumisest ja tühja muretsemisest palju abi. Tuleb olukorraga tõtt vaadata ning vajadusel nõu ja abi küsida.Foto: Getty Images
Katrin Helend-Aaviku 11. november 2016 04:00
Võlanõustajate argipäev: kuidas inimesed võtavad vastutustundetult laenu riiete ostmiseks ja sünnipäevapeo pidamiseks.

Võlanõustajate argipäev: kuidas inimesed võtavad vastutustundetult laenu riiete ostmiseks ja sünnipäevapeo pidamiseks.

"Kui soovid säilitada katuse oma pea kohal, siis ei saa mõelda, et tühja, jätan sel kuul arvete või pangalaenu tasumise vahele. Aga kui palju on sellist suhtumist!" räägivad võlanõustajad, et neil on olnud koguni juhtum, kus inimene on jäänud telefonivõla pärast oma korterist ilma.

Elas kord korralikku palka teeniv pereisa õnnelikult oma naise ja lapsega. Tasus iga kuu kõik arved ja majalaenu. Kuni päevani, kui ta kaotas töö.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (43)

võlanõustajalt 11. november 2016 21:08
Kahju, jah, et artikkel tasuline, sellise teema puhul oleks leht võinud halastada... Aga teadmiseks, et
võlanõustamist saab täiesti tasuta mitmelt poolt:
Tallinnas sotsiaaltöö keskusest tallinlastele; veel mitmes linnas olemas võlanõustajad; Töötukassade kaudu igale töötukassa kliendile; omavalitsuste sotsiaalsüsteemi kaudu Euroliidu rahade eest-võtke vajadusel kindlasti ühendust! Netist võib ka leida infot, ka FB-s, aga näiteks volanoustamine.ee on BIG panga oma, seda ärge uskuge.
BIG!? Võlanõustaja? 11. november 2016 21:49
Nõustaja!? BIG on kõige räigem liigkasuvõtja üldse ;).
Tagasi maksate ca 3,5x.
11. november 2016 19:28
Lugege artikkel täismahus läbi ja siis mõelge, millise mõtlemisega inimesi meie ümber elavad. Põhiliselt kõik nad olid ju SMS laenude orjad ja igasuguseid erinevaid laene pidi sellistel kokku olema ligi 10 erinevat. Selle aasta seisuga on Eestis neid 120 000 ja juba Tallinnas pidi olema 4 korrusmajatäit inimesi, kes on võlgade tõttu kodu kaotanud ja elavad nüüd sotsiaalpinnal.
Ning siin mõni sellise tulevane sotsiaalpinnal elaja püüab äsada neile, kes käivad väikese palga eest tööl, kuid sellest hoolimata elavad võlavabalt.
Sa ei tea asjust midagi! 11. november 2016 20:42
Laenude käendajad- heausksed.
Lepingutega petetud- heausksed.
Laenulepingust mitte arusaanud- heausksed. (tagasimakse nt 5-kordne)
Lastele söögi ostmiseks võetud laenud- sundseis.
Töö kaotanud- sundseis.
Invaliidistunud- sundseis.
Kodu kaotanud- sundseis. (meie valitsuse genotsiid rahva vastu- omandireform)
Jne... jne...
Kõige taga on meie kodanikele kättesaamatu õigusabi, sest kõige selle jama vaidlustamine on osale kesklassilegi pea võimatu, rääkimata vaestest.
11. november 2016 21:08
Sul ju ikkagi artikkel läbi lugemata, seal ju on rohkem kirjutatud nendest heausksetest kes kiirlaene võtavad ja ennast üleni laenudesse mässivad. 1. Ida-Virumaa tädi võtab kiirlaenu lapse sünnipäeva pidamiseks. 2. Noor ema võtab kiirlaenu uue kapsevankri ostuks. 3. Beib võtab kiirlaenu uhkete kingade ja hilpude ostmiseks. 4. Noormees laenas ennast lõhki ja põgenes välismaale. Sellise genotsiidi on nad ise omale kaela tõmmanud.
Motiiv 11. november 2016 21:23
Selliste ogarate esiletoomine on tehtud motiiviga.
Selleks on nimelt soov jätta muljet, kuis nö "normaalse" inimesega on selliste asjade juhtumine välistatud ja nad unustaksid valvsuse.
Laenulepingu orki on sattunud väga arukad inimesed!
Tegelikkuses on see artikkel osaliselt laenureklaam- "Sina pole ju loll- laena julgelt!".
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS