Maailm

USA uue presidendi Donald Trumpi saksa vanaisa rikastus bordelliäris (23)

Aadu Hiietamm, 11. november 2016 04:00
USA uue presidendi Donald Trumpi saksa vanaisa rikastus bordelliäris.Foto: Wikipedia
Ameerika Ühendriikide 45. presidendiks valitud Donald Trump kritiseeris valimiskampaania kõnedes vihaselt illegaalseid sisserändajaid. Trumpi niisugune viha näib eriti kurioossena, sest ka tema pärineb illegaalsest sisserändajast.

Nii sündis Donald Trumpi vanaisa Friedrich Trump 1869. aastal Saksamaal Rheinland-Pfalzi liidumaal Kallstadtis, mis tol ajal kuulus Baieri kuningriiki. Kaiserslauternis asuva Pfalzi ajalooinstituudi uurija Roland Pauli sõnul pärines Friedrich Trump viinamarjakasvatajate perekonnast ja tal oli viis õde-venda.

Nagu paljud tollased Pfalzi elanikud unistas Friedrich Trump paremast elust ning soovis asuda Ameerika Ühendriikidesse.

Roland Pauli sõnul rändas 16aastane Friedrich Trump 1885. aastal laevaga Bremeni kaudu USAsse illegaalselt. Kuna ta oli sõjaväekohuslane, siis tulnuks enne väljarändamist teenida kaks aastat sõjaväes.

Friedrich Trump seda ei teinud ning teisisõnu põgenes ta sõjaväeteenistuse eest ookeani taha. Tollaste seaduste järgi sai välja rännata vaid Pfalzi valitsuse loal. Friedrich Trumpil sellist luba ei olnud, sest loa saamise eelduseks oli sõjaväekohustuse täitmine.

USA uue presidendi Donald Trumpi saksa vanaisa rikastus bordelliäris.Foto: Wikipedia

Ameerika Ühendriikidesse jõudmisel avas Donald Trumpi vanaisa Frederick Trumpi nime all Washingtoni osariigis ühes kullakaevanduspiirkonnas külalismaja.

Äri läks hästi, kuid sellele vaatamata rändas ta varsti edasi Kanadasse. Ka seal jäi Trump pidama kullakaevanduspiirkonda, kus avas hotelli, milles tegutses ka restoran.

"Tollasest ajaleheloost selgub üheselt, et Trumpi hotell töötas tegelikult bordellina," teab ajaloolane Roland Paul.

Just bordelliäri tegi Donald Trumpi vanaisast rikka mehe. Bordellipidamisele tegi lõpu ootamatu armastus. Ühel reisil kodumaale Frederick Trump armus ja võttis väljavalitu ka naiseks. Ta jättis Kanadas tegutsenud bordelli ja asus koos naisega elama New Yorki.

Nende poeg ja Donald Trumpi isa Frederick Christ Trump sündis 11. oktoobril 1905 New Yorgis. Donald Trumpi vanaisa suri 1918. aastal ja isa 1999. aastal New Yorgis.

Donald Trump eitas pikka aega oma saksa juuri ja rääkis hoopis rootsi juurtest. Nüüdseks on ta saksa juurtega nõustunud.

Samal teemal

12.11.2016
Donald Trump vallutas Valge Maja äkkrünnakuga
11.11.2016
Kas Trumpi välisministriks saab Eestit Peterburi eeslinnaks pidanud Gingrich?
10.11.2016
Seisukoht | Kahetine Trump
10.11.2016
Kanye West presidendiks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee