Trumpi ootamatu valimisedu põhjustab üleilmset ehmatust ja raevu Foto: AFP/Scanpix
Ants Vill, toimetaja 10. november 2016 17:06
Jõuludeni on aega küll, aga ajalugu jagab juba jõulukinke.

Eestile novembrirevolutsiooni ja Eesti uueks luua lubava valitsuse. USA ja kogu maailm sai teise, sarnase loomuga hirmutava kingi. Amatöörpresidendi, kes lubab Ameerika taas suureks teha.

Elukogenumad on murega küsinud: kellele on need jõulueelsed muutused kasulikud? Autsaiderist Keskerakonda kahtlustatakse moskvasõbralikkuses, autsaiderist Donald Trumpi aga – samuti moskvasõbralikkuses. Neis päevis on siiski ka lihtsat rõõmu. Kahjurõõmu, kui keegi kõrgelt postamendilt porri kukutatakse. Ja et muidu jätkub äri, see tähendab, elu, nagu tavaliselt.

Olen siiski kindel, et maailm, ja Eesti sealhulgas, pole enam viimase nädala järel endine ja äri jätkub teisel moel. Antagu meile, eelkõige keevalistele poliitikutele, tervet talupojamõistust, et nad jõulueelsel ajal liiga pikalt ei mängiks. Võimupoks ja jämehäälestamine võiks jääda kaugemasse aega.

Praegu on peamine veenda tegudega meid ja meie olulisi sõpru, et riik ja rahvas on ka uues, tugevalt muutuvas tegelikkuses hästi hoitud ja korralikku kaitset väärt.