Krimi

Krimiteated neljapäeval: Tartumaal põles jäätmekäitluskeskus! (1)

Maria Rozbaum, 10. november 2016, 13:17
Foto: MATI HIIS
Täna hommikul kell 5.50 teatati, et Tartus Ravila tänaval AS Epler & Lorenz jäätmekäitlustehases on tulekahju. Põlengu avastasid kaks tööl olnud inimest, kes süttinud jäätmemahuteid pulberkustutitega kustutama asusid. Kohale jõudnud päästjad sisenesid suitsu täis angaari ning piirasid tulekahju leviku kella 6.20. Tulekahju kustutati lõplikult kella 6.59. Tartumaa vanemoperatiivkorrapidaja Kalev Näär kiitis tulekahju avastanud ning esmaste kustutustöödega alustanud töömehi. „Töötajad summutasid iseseisvalt leeke ühe ratastel veetava 100 kilose ja paari väiksema pulberkustutiga, mis tegi meie edasise töö juba oluliselt lihtsamaks,“ rääkis Näär. „Tehase territooriumil on hirmuäratavalt palju ohtlikku põlevmaterjali ja seal tekkiva tulekahju raskete tagajärgede ärahoidmiseks on põlengu kiire avastamine ning esmane oskuslik tegutsemine määrava tähtsusega.“   Päästjad kontrollisid angaari katusekonstruktsioone korduvalt termokaameratega ja õnneks tuli hoone osade

TALLINN:

 • Eile teatati, et Loitsu tänava korteris tekkis peretüli käigus füüsiline konflikt 47-aastase naise ja 28-aastase naise vahel. Mõlemad osapooled olid alkoholi tarvitanud. 47-aastane aastane naine peeti kahtlustatavana kinni ja viidi kainenema.

SAAREMAA:

 • Eile kell 21.45 tuli häirekeskusele teade suitsu täis korterist Lääne-Saare vallas Kudjape alevikus. Kohapeal selgus, et korteri panipaigas oli rullikeeratud madrats, mis puutus kuplita elektripirni vastu, mis omakorda süütas madratsi. Päästjad viskasid madratsi välja ning ventileerisid korteri.
  Oma asju hoiustades tuleb tähelepanelikult jälgida, et need ei puutuks elektripirnide või kuumade küttekehade vastu, sest sellest võib alguse saada väga tõsiste tagajärgedega põleng.

PÄRNUMAA:

 • Eile kell 15.12 tuli väljakutse Tahkuranna valda Tahkuranna külla, kus põrkasid kokku kaubik ja veoauto. Päästjad likvideerisid süttimisohu ning puhastasid tee, kiirabi vaatas kaubikujuhi üle.

HIIUMAA:

 • Eile kell 13.09 tuli väljakutse Kärdlasse, kus puukuuris põlesid küttematerjali jäätmed. Päästjad likvideerisid põlengu kell 13.30.

IDA-VIRUMAA:

 • Eile kell 17.15 käisid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Olevi tänaval, kus kanalisatsioonikaevu luuk oli kaevult maas ja vedeles sõiduteel. Päästjatel ei õnnestunud deformeerunud luuki tagasi panna, mistõttu piirati ohuala ning anti linnavalitsusele teada ohtlikust kaevust.
 • Eile kell 17.37 käisid päästjad Jõhvis Kaare tänaval, kus samuti kanalisatsioonikaevu luuk oli kaevult maas. Päästjad panid luugi tagasi ning andsid teehooldajale teada, et teed on vaja puhastada. 
 • Täna varahommikul kell 3.49 tuli väljakutse Narva linna Tiimanni tänavale, kus põles sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kell 4.04, tulekahjustusi sai ka kõrvalolev sõiduauto.

LÄÄNE-VIRUMAA:

 • Eile kell 16.23 tuli teade Haljala vallas Aaspere külas teelt välja sõitnud autost. Päästjad likvideerisid süttimisohu ning lükkasid risti teel oleva auto tee serva. 
 • Eile kell 18.18 tuli väljakutse Rakverre Nortsu teele, kus põles ehitusjärgus tootmishoone katusesoojustus ning osa katusekonstruktsioone, kokku kümne ruutmeetri ulatuses. Põleng lokaliseeriti kell 19.14 ning likvideeriti kell 19.41.
 • Eile teatati, et Leikude külas Kadrina vallas lõi 23-aastane mees 20-aastast endist elukaaslast.

VALGAMAA:

 • Eile kella 14.56 ajal põles Karula vallas Kaagjärve külas kahekorruselise elumaja keldris asuv katla- ja boileriruum. Elanik summutas enne päästjaid leeke pulberkustutitega. Päästjad kustutasid tulekahju kella 16.04. Põlengus hävis katlamaja sisustus, seal hulgas katla- ning elektrisüsteem. Kõrvalruumid said tahma- ja veekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

JÕGEVAMAA:

 • Eile kella 10.55 ajal põles Mustvees B. Agirre tänaval suvilana kasutatava maja katusealune. Päästjate saabumisel ulatusid leegid katuse alt välja. Põlengu levik piirati tunni ajaga, kuid raskesti ligipääsetava plekk-katuse aluse lõplik kustutamine võttis aega kuni kella 16.25. Tules hävis hoone teine korrus ja alumine korrus sai suuri vee- ja tahmakahjustusi. Päästekeskuse menetlusinspektori esialgsel hinnangul põhjustas tulekahju rike elektrijuhtmestikus.
 • Kella 13.33 ajal süttis Torma alevikus Lasteaia tänaval asuvas kortermaja korteri lastetoas elektripistik. Sulanud pistik kukkus madratsile ning süütas veidi ka seda. Põlengust andis märku suitsuandur, tänu millele suutsid elanikud väikse tulekahju ise kustutada  ja kaugemale põleng ei levinud. Päästjad kontrollisid termokaameraga edasist tuleohutust ja tuulutasid ruumid. Korteriomanikul soovitati kutsuda elektrisüsteemi kontrollimiseks ja pistiku parandamiseks elektrik.
 • Kella 14.44 ajal põles Põltsamaa vallas Puiatu külas elumaja ahju slepes tahm. Ahjuukse sulgemisel põleng sumbus. Elanikud kutsusid edasiste tulekahjude ärahoidmiseks korstnapühkija. Päästjad juhtivad tähelepanu, et tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid regulaarselt puhastada. Tahmapõleng lõhub kütteseadet ja hiljem pääseb tuli pragudest ümbrust süütama.

TARTUMAA:

 • Eile kella 18.30 ajal põles Vara vallas Alajõe külas elumaja kütteseadme soojamüüri lõõrides tahm. Elanikud summutasid põlengut pulberkustutiga ja õnneks tuli lõõridest välja ei levinud. Päästjad juhtivad tähelepanu, et tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid regulaarselt puhastada. Tahmapõleng lõhub kütteseadet ja hiljem pääseb tuli pragudest ümbrust süütama.
 • Eile öösel kella 00.40 ajal sai politsei teate, et Tartus Nõlvaku tänava Prisma parklas varastati sõiduautolt BMW ära neli rehvi koos velgedega. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

JUHTUMID PIIRIL:

 • Eile saabus Tallinna piiripunkti lennuga Moskvast 1967. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja viisa tunnistati kehtetuks. Ta viibib lennujaama non-Schengeni alal kuni esimese võimaluseni riigist lahkumiseks. 
 • Eile kella 13 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti kontrolli 33-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et mees on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud 24 päeva. Mehele määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee